Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

9 hours ago, Caligula said:

Gledam Opela Merivu, 2010to pa navise, kosta od 5000-7000E

 

 

 

Opa budzet se prosirio na 7000 evra... napredujes...Sad vec mozes ozbiljnije automobile da gledas :D

Link to comment

Uvek je tako...krenes od 5000, pa nadjes nesto za 6500..pa gde je 6500 tu je i 7500.. . :D

 

A od 7500 do novog auta na kredit je mali korak :D

 

Evo ti za 5000 evra... vozi ga moj kolega, doduse 2013... vrlo je zadovoljan

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12531496/hyundai-i30-cw-14-gpl

 

Godinu dana mladji i drasticno jeftiniji

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11656689/hyundai-i30-14i-cw

 

 

Kvazi americka limuzina

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11167580/chevrolet-cruze-4d-16-ls

 

Koliko znam Opelov motor i prakticno Opel delovi

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Ja sam prošle god uzeo novu Merivu, pa da pomognem ako mogu :) Ukratko, ok auto. Dovoljno mali za grad i parking, dovoljno veliki za vikend putovanja.

Utisci:

- Lako i lepo se vozi. Prethodno sam vozio Punta, ovo nije drastično teže za manevrisanje. Motor baš lepo vuče (1.4 turbo benzin, 140 konja, 6 brzina). Većina ih je sa 1.4 atmo 100 konja, 5 brzina, deluje da je i to dosta za razumnu vožnju.

- Potrošnja kombinovana cca 8 litara, al ne pazim baš. Dodatno, nov je još (nisam još obrnuo 10k km), opada polako potrošnja vremenom. Biće vrv oko 7.5 prosek.

- Ima par praktičnih detalja - kontra vrata su super za klince (ima child lock, naravno, plus se sva vrata sama zaključavaju čim kreneš). Jedino su malo nezgodnija na tesnom parkingu, teže se uđe/izađe. Zadnja sedišta se mrdaju napred-nazad i može da se obori centralni deo zadnje klupe pa da se bočna sedišta primaknu ka centru za veću komociju.

- S druge strane, ima par nepraktičnih detalja - držači za flaše/čaše su baš bezvezno rešeni, kasete i pregrade unutar kabine su generalno tesne, gepek je knap. Prostran je auto dovoljno za putnike, not so much za stvari. Za duža putovanja pomaže krovni kofer. Takođe, suvozačevo sedište se ne obara - zaboravi prevoz dugačkih dasaka iz ikee.

- S obzirom da je moj primerak nov, nisam imao dosad nekih kvarova, ne znam za long term pouzdanost. Crkla 1 sijalica i to je to.

- Opšti utisak o kvalitetu (subjektivni, jakako) je - osrednje. Moj je sa samog kraja proizvodnje (kupio sam ga kad se već nisu proizvodili više), pa možda i to utiče. Plastična maska ispod volana (iznad pedala) ne pasuje dobro. Bukvalno deluje da su iskombinovali delove iz Astre i Korse. Pedala kočnice ponekad proizvodi nekakvo lupanje ko da se malo zaglavi. Radi pouzdano, servis pregledao kaže sve ok, al eto ponekad lupne. Jbg, nije Audi.

 

Sve u svemu, ok rešenje ako naletiš na povoljnu ponudu.

 

Ja sam kad sam kupovao ozbiljno razmatrao i Dustera i 500L. Fića je tesniji unutra od Merive (plića sedišta), Duster je komotniji al vidno lošijeg kvaliteta unutar kabine. Pomalo se kajem što nisam ipak uzo Rumuna. U tom MPV fazoni vidi i Seat Alteu možda ili Senika ili Yetija čak (ako je budžet porastao).

Edited by jezovuk
Link to comment

mani. ja sam vozio neko vreme dastera. odvratan auto. 1.6 benzinac sa plinom. pakao. 

 

preticanje kamiona budibog snama. gepek ništavan još kad moraš rezervni točak u njemu voziti. antipreporuka. 

Edited by nisam ja
Link to comment

A jebemliga, prilično sam siguran da je gepek bio veći od Merivinog i to značajno. A motor verujem da je trom, al sam razmišljao po fazonu Nisanov motor, lanac, jeftino, pouzdano, gde pa jurim zdvoje dece. I onda uzeo turbo od 140 konja :lolol:

 

Edit: dodatni bonus za daster je što bi mi ga bilo manje žao nego Merive. U startu je ružan i plastičan, grebanje po gradu i žbunju i dečje gaženje je manje bolno nego sa lepšim kolima.

Edited by jezovuk
Link to comment
5 hours ago, jezovuk said:

Ja sam prošle god uzeo novu Merivu, pa da pomognem ako mogu :) Ukratko, ok auto. Dovoljno mali za grad i parking, dovoljno veliki za vikend putovanja.

Utisci:

- Lako i lepo se vozi. Prethodno sam vozio Punta, ovo nije drastično teže za manevrisanje. Motor baš lepo vuče (1.4 turbo benzin, 140 konja, 6 brzina). Većina ih je sa 1.4 atmo 100 konja, 5 brzina, deluje da je i to dosta za razumnu vožnju.

- Potrošnja kombinovana cca 8 litara, al ne pazim baš. Dodatno, nov je još (nisam još obrnuo 10k km), opada polako potrošnja vremenom. Biće vrv oko 7.5 prosek.

- Ima par praktičnih detalja - kontra vrata su super za klince (ima child lock, naravno, plus se sva vrata sama zaključavaju čim kreneš). Jedino su malo nezgodnija na tesnom parkingu, teže se uđe/izađe. Zadnja sedišta se mrdaju napred-nazad i može da se obori centralni deo zadnje klupe pa da se bočna sedišta primaknu ka centru za veću komociju.

- S druge strane, ima par nepraktičnih detalja - držači za flaše/čaše su baš bezvezno rešeni, kasete i pregrade unutar kabine su generalno tesne, gepek je knap. Prostran je auto dovoljno za putnike, not so much za stvari. Za duža putovanja pomaže krovni kofer. Takođe, suvozačevo sedište se ne obara - zaboravi prevoz dugačkih dasaka iz ikee.

- S obzirom da je moj primerak nov, nisam imao dosad nekih kvarova, ne znam za long term pouzdanost. Crkla 1 sijalica i to je to.

- Opšti utisak o kvalitetu (subjektivni, jakako) je - osrednje. Moj je sa samog kraja proizvodnje (kupio sam ga kad se već nisu proizvodili više), pa možda i to utiče. Plastična maska ispod volana (iznad pedala) ne pasuje dobro. Bukvalno deluje da su iskombinovali delove iz Astre i Korse. Pedala kočnice ponekad proizvodi nekakvo lupanje ko da se malo zaglavi. Radi pouzdano, servis pregledao kaže sve ok, al eto ponekad lupne. Jbg, nije Audi.

 

Sve u svemu, ok rešenje ako naletiš na povoljnu ponudu.

 

Ja sam kad sam kupovao ozbiljno razmatrao i Dustera i 500L. Fića je tesniji unutra od Merive (plića sedišta), Duster je komotniji al vidno lošijeg kvaliteta unutar kabine. Pomalo se kajem što nisam ipak uzo Rumuna. U tom MPV fazoni vidi i Seat Alteu možda ili Senika ili Yetija čak (ako je budžet porastao).

bold 1 - novi mirko alvirovic :ziga:

bold 2 - pa to je zato sto jesu, meriva je zapravo prerasla korsa.

sve u svemu, dosta je to fin i praktican auto, malo je falilo i ja da ga uzmem.

Link to comment

Dada, baš generalno liči na Korsu. Ovo za delove sam više mislio na konkretno plastičnu masku ispod volana. Ono, poklopac ima kukice na jednom mestu, osnova ima rupe na drugom, par cm dalje. Bukvalno ne odgovaraju delovi jedan drugom. I onda ima malo lufta, malo žvaće i tako. A ovo za Alvirovića računam ko kompliment :lol: (ako je referenca na Mirkovu standardnu primedbu za cupholders i pregrade, stvarno su bzvz, svaka pregrada je tesna za po malo, cupholder kao takav je sakriven u centralnom rukonaslonu ispod poklopca, a ima u vratima veliki držač za flaše, ali moraš da se nagneš dobrano napred da bi ga dohvatio, maltene do nogu - superpraktično u vožnji).

Link to comment

:lol: e pa skodu bas ne bih vozio ako vec mogu da biram

 

 

@jezovuk hvala, tako sam otprilike i mislio. S tim sto prednje suvozacevo moze da se obori, tako pise po recenzijama

Edited by Caligula
Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

Toni ti si vozio Corsu? Kako si stao u to?
Dok čekam da mi stigne Zafira vozim Corsu i patim se :(

gurno sic do kraja, ko i kod svih malih kola.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...