Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

10 minutes ago, maheem said:


Možda ti je kumse upala neka krš fiesta al generalno ih ljudi hvale

ova je bila valjda fiesta 2

 

sve je na njoj bilo krš

i motor čiji je blok pukao na usponu za oplenac, struja je bila katastrofa. malo malo pa nije htela da upali. jednom sam išao peške sa vračara na nbgd u 3am

skočopizdio sam se

tad sam hteo da je zapalim

 

a kad sam hteo da je gurnem u dunav, tad nisam mogao da je otključam. pa sam išao opet šipkom u neko zlo doba

 

zimi sam morao da nosim termofor da stavim na pumpu da bi je upalio ili da je parkiram iznad šahta

 

pakao koji ne želim najgorem neprijatelju

 

sad mi je kuga kjut, al me brzo prođe želja kad se setim bilo koje od tih epizoda

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

A kad sam hteo da je gurnem u dunav, tad nisam mogao da je otključam. 

vidiš kako je pametna, nije luda da ti se otključa pa da je ubaciš u ler i gurneš u Dunav.

Inače lol za ceo post, sad mi malo jasnije što joj mrziš celo pleme. 

 

Link to comment
13 hours ago, Caligula said:

 

Do 5000e dobar pouzdan porodicni za grad i autoput a da nije francuz ili italijan

 

Za pet soma možeš da nađeš fin auto, samo treba da se naoružaš strpljenjem i da ne nasedaš na spiku prodavaca, pošto se svakav nalickan krš valja po auto-placevima. Sa druge strane, kad naiđe neki stvarno kvalitetan primerak treba da reaguješ brzo pošto takav auto ode dok kažeš keks. Najbolje kad bi mogao da kupiš auto poznate servisne istorije, recimo, od nekog ortaka, tako da ne bi bilo loše da razglasiš među prijateljima vest da bi kupio auto. Pretpostavljam da si proučio materiju na forumima i da si stvorio sliku parametara koje treba da čekiraš pri izboru automobila. Ako nisi - do your homework :). Verovatno si primetio da su "japanci" skuplji u odnosu na konkurenciju, posebno drže cenu Honde Jazz, koji jeste lutka od automobila, a bogami ni Tojotice nisu jeftine. 

Kako god, iz iskustva, mogu da ti preporučim da uzmeš u razmatranje Toyotu Korolu hečbek. Recimo: 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12635738/toyota-corolla

 

Jeste u pitanju vremešan primerak, ali jbg. Taj model se još uvek proizvodio u Japanu. Prostran, robustan i pouzdan auto, snažan motor koji će ti dobro doći na autoputu i u kritičnim situacijama, kvalitetan enterijer, lep na oko, nje sklon kvarenju, održavanje nije skupo. Potrošnja oko 8,5 po gradu, a izvan ispod 6. 

 

Ako ti treba nešto sa još više prostora, ožeš da pogledaš neku Toyotu Korolu Verso. Lađa od automobila: 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12518640/toyota-corolla-verso-20-d4d

 

Sve u svemu, srećno i budi strpljiv. Bilo bi dobro ako bi suzio krug interesantnih modela na 2-3, i onda da se fokusiraš na njih dok se u oglasima ne pojavi neki kvalitetan primerak. Jbg, može se lako desiti da celo leto tražiš auto a da tek na jesen nađeš nešto što ti odgovara. 

Link to comment

Hvala Willowe na opsirnim savetima.

 

Sa prijateljima je problem sto mi je kum dobro upucen u ljude koji trguju polovnim automobilima i to je mac sa dve ostrice, pronaci ce mi dobrog, ali ako ne bude dobar (jbg, lutrija je u pitanju) ne zelim da covek oseca krivicu kada jedno po jedno krene da otkazuje. Tako da cu se pre osloniti na mehanicara u tom smislu

 

Ova Korola Verso mi se cini ok, istrazivacu malo u tom smeru

Edited by Caligula
Link to comment

ja pak imam malo drugaciji pristup od vilouljevog, a to je da se ne ogranicis na 2-3 modela, vec da prvenstveno trazis dobar primerak od sto pouzdanijeg vlasnika.

nije previse para da bi mogao da biras, a opet, nije malo para da ih tek tako bacis.

realno, sva kola u slicnoj cenovnoj klasi pruzaju vrlo slicno, a za te novce tesko da mozes da vizuelni momenat forsiras kao presudan.

 

i kenjaju za fijestu, vrlo dobro auto. ja vozio jednu godinama dok nisam doziveo totalnu stetu u sukobu sa putnom rupom na mirijevu.

Link to comment
11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

 

sad mi je kuga kjut, al me brzo prođe želja kad se setim bilo koje od tih epizoda

Nemoj to. Nikad nije bilo bolje pogodjeno ime za neki auto od Kuge.:)

Link to comment
10 hours ago, Caligula said:

Ova Korola Verso mi se cini ok, istrazivacu malo u tom smeru

 

Ja sam do pre mesec i po dana vozio Korolu Verso 2.2 D4D 2007 godište. Kupio je polovnu od prvog vlasnika kad je bila 6 godina stara i imala 216.000 km, prešao sam s njom za 5 godina još 70.000 i prodao je za 3500 eur u sklopu nabavke ove Škode.

 

Glavna mana tog auta je bila skupa registracija zbog motora preko 2000 kubika, inače vrhunska mašina. Sa 130 KS sam na autobanu prošlog leta postavio rekord od 217 km/h mereno po GPSu. Potrošnja sasvim prihvatljiva, vrhunski udoban, neverovatno praktičan (pozadi dovoljno mesta za 3 osobe, a ima i verzija sa 7 sedišta; zadnja sedišta se potpuno sklapaju i nivelišu s podom gepeka tako da se dobija kombi).

 

Od problema koje sam imao - tapacirung na vratima se odlepio i to sam čuo da se svima dešava. Imao sam problema sa anlaserom i nekim motorčićem za klimu, ali to je minorno. Najveći problem bio je sa servom, crkla je pumpa za servo i crevo je isto krenulo da pušta na par mesta.

 

Ako te zanima još nešto, pitaj.

Link to comment
il jaris recimo, malo auto a unutra mesta kolko oces
Ja gledam Yaris Verso al ga jebe godište, nema ništa mlađe od 2005., Zbog toga možda uzmem i jazza.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...