Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Ne znam da li sam video veću rukometnu glupost od koraka hrvata u zadnjem minutu [emoji38]

Westbrook pravi manje koraka kad počinje napad smile.png

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment

Hrvati polako postaju rekorderi po broju poraza u finalima i mečevima za treće mesto u vaterpolu, rukometu, fudbalu, košarci, tenisu ... Tu mislim kako na seniorsku konkurenciju, tako i na mlađe kategorije ...

 

Hrvatska je od ocepljenja u rukometu uzela oko 15 medalja, Červar je sigurno osvojio bar pola od toga, ali apsurdno zvuči da je on u stvari upropastio par dobrih generacija svojim nespretnim vođenjem ekipe. Tajmauti u kojima igračima govori da je sad važno da u napadu daju gol, a da ga u odbrani ne prime već su postali njegov brend.

 

I u ovom finalu ga je nadmudrio španski trener promenom načina odbrane i golmana u trenutku kada su Španci bili u minusu od tri gola ...

 

Neko drugi bi sa ovako napaljenim i motivisanim igračima, ili ranije sa generacijom predvođenom genijem Balićem uzeo barem još tri zlata i ko zna koliko još medalja ...

Edited by stoka
Link to comment

nije to baš zavisilo samo od Hrvata, pa da se kaže da su podbacili.

Balić i ekipa su delili scenu sa fenomenalnim generacijama Danaca i Francuza, pre svih drugih. po meni su te 2 generacije bile bolje od hrvatske.

a u naletima su se ozbiljno pitali i Španci, Nemci, Poljaci, Islanđani, Slovenci... pa one jedne godine i Katar... čak i mi u par "incidenata".

koliko god rukomet bio i dalje ograničen na manji broj zemalja koje "ozbiljno" igraju, ipak smo u zadnje 2 decenije videli odlične reprezentacije i opak rukomet.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Upravo u Šumicama počinje rukometni derbi C. Zvezda - Partizan, kao aftermath sinoćnjeg u košarci. Srećom, pa je rukomet u nas na samrti, inače niko ne bi preostao na forumu :D

Partizan  ulazi u derbi kao 5.na tabeli, sa željom da uđe među prve četiri ekipe, Zvezda zauzima poslednje mesto na tabeli i imaće dosta muka da izbegne ispadanje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hteo sam na nasem topiku, ali to je u stvari mnogo sire. Veliki problem. Meni se cini da se nasi rukometasi ponasaju sportski. Nekad bi se reklo fer, sportski i korektno. Gledao sam bezbroj utakmica, doduse samo u Nisu, i nijednom nisam video podmetanja, namerne faulove, tucu, mrznju....Kako je do toga doslo?

Gde je stariji Peuinicic (da ne bude da je klupski, ne pominjem mladjejg, odmah napadam na rezervne "svoje") da skoci na Bojinovica i slicno (tada su igrali za isti tim i ja sam molio boga - nisam vernik, nije uspelo, da tu njusku Bojinovic izvede u polje i....), sta nam se desilo?

Da li je moguce da je u opstem raspadu rukometa nama dopalo da igramo "fer, sportski i korektno"?

Filozofe, sta kazes? Da stavim naocare ponovo ili nisam mnogo pogresio?

Edited by Nesh
Link to comment

@Nesh

Šta znam, kompleksan je odgovor. Evo nekih mojih misli na tu temu:

Prvo, smatram da ti je uzorak mali pošto pratiš samo Želju. Ako bi pratio Dinamo iz Pančeva, video bi da igraju vrlo grubo, oštro i prljavo, posebno dok je igrala ona konjina Branko Radanović i njegov brat od strica. Dinamo već duže vreme gaji taj stil grube muške  igre. Nisam pratio Novi Pazar poslednjih sezona, ali su ranije bili poznati po nesportskom i prljavom ponašanju na terenu.

S druge strane, dosta toga zavisi od struke, puno mlađih trenera zahteva od igrača da igraju fer & korektno koliko je moguće, da se smanje grubosti, da ne bi izgubili igrača tokom igre. Sudijski kriterijum se promenio i sad se mnogo više i žešće sankcionišu grubi i nesportski startovi i ponašanje igrača. Da u sadašnjosti igraju igrači poput Đure Kape ili onog mandrila Đukanovića sa Cetinja, niko od njih ne bi dočekao kraj utakmice. Tuče na terenu se posebno žestoko sankcionišu naknadnim suspenzijama. 

A tu je i opšti pad kvaliteta, oni igrači koji iole nešto vrede pale preko i prosto ne stižu da mlađim naraštajima pokažu te neke prljave cake i poteze u toku igre. I, generalno,  mlađe generacije su svilenije.

 

Ako ti se gleda pravi muški prošlovekovni rukomet, idi do Sečnja Jaše Tomića da odgledaš neku utakmicu RK Hercegovine, e to je spektakl :D

Link to comment
  • 3 months later...
Quote

"Imam ponudu Saudijske Arabije da budem selektor. Teško je, kažu tamo raditi, živeti. Sprecifična zemlja, specifični zakoni. To bi verovatno bila neka kombinacija, da neke akcije koje treba da se odrade, odradimo ovde, u Sloveniji ili u Srbiji, u kući fudbala na primer. Odradimo to 10-15 dana, oni odu kući, ja ostanem ovde.

Ako budem uspeo da na takav način to rešim, onda ću biti selektor Saudijske Arabije, ako ne, sačekaću neku drugu ponudu", rekao je Vujović za RTS. Klik

 

izdrzi. legendo!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...