Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Iz te godine kad je utakmica protiv Francuske (ili možda godinu kasnije?) je u Pioniru odigrano polufinale Kupa Pobednika Kupova između Zvezde i Teka Kantabrie. Brutalna utakmica. N. Peruničić, Butulija, Žikica, Petrić, Matić, Beli na golu. Teka je godinu ili 2 bila prvak Evrope i imala je Dušebajeva, Jakimoviča, Forta na golu, Urdijalesa... Zvezda je jurila par golova razlike iz prvog meča, ali ovde dobila samo sa 1. Ima cela utakmica na YT, moraću ponovo da odgledam. 

Link to comment

Gledam reprizu rukometa protiv Francuza i ne mogu da verujem da je ovo naša reprezentacija. Svaka čast svima u ekipi, ovo je drugi sport u odnosu na ono što smo pre igrali.

Link to comment
8 hours ago, Svarog said:

Iz te godine kad je utakmica protiv Francuske (ili možda godinu kasnije?) je u Pioniru odigrano polufinale Kupa Pobednika Kupova između Zvezde i Teka Kantabrie. Brutalna utakmica. N. Peruničić, Butulija, Žikica, Petrić, Matić, Beli na golu. Teka je godinu ili 2 bila prvak Evrope i imala je Dušebajeva, Jakimoviča, Forta na golu, Urdijalesa... Zvezda je jurila par golova razlike iz prvog meča, ali ovde dobila samo sa 1. Ima cela utakmica na YT, moraću ponovo da odgledam. 

To je bilo u martu 1996, secam da je zvezda bila brutalno pokradena u prvoj utakmici u spaniji, a ova nije ni zavrsena, Delije su prekinule mec pri kraju kad su videli da ne mogu da nadoknade prednost spanaca

Link to comment

je l može negde da se nađe snimak sad ove utakmice sa Francuzima (Arenu nemam kod SBBa pa ne mogu da premotam)?

vidim da ste baš impresionirai pa bih možda i pogledao.

mada sam se tako ponadao bio i kada nas je ono Ljuba Vranješ na kratko preuzeo, to je isto delovalo drugačije nego ranije igre.

 

ja sam baš "digao ruke" od našeg rukometa. ne pratim ništa već nekih 5 godina sigurno.

to je stalno neka agonija, neki pobačaji, svađe...

a igra skoro uvek jalova. čak i to nakon sankcija kada smo imali neverovatan talenat je večito bilo na silu (ili Peruničić zakiva sa 12m, ili Neđa zakači trojicu protivnika za vrat pa ih tako vuče sa sobom od deveterca, ili Škrbić ili Ratko Nikolić "ležu" na trojicu i izmišljaju neke pozicije...). golove s krila smo davali gotovo iskuljučivo iz kontri, zahvaljajući dobroj i dubokoj odbrani (sexy cepelini Butulije ka Kneževiću i ostalima se ne računaju u smislen pozicioni napad). u kasnijim generacijama sve to isto, samo je još kvalitet lagano klizio nadole. zašto je to tako verovatno se može analizirati, al je vrlo mučno bilo za pratiti.

 

ajd da se ponadamo da je ovo nagovešaj nečeg novog i boljeg.

Edited by Svarog
Link to comment

Nista posebno drugacije u napadu to nije izgledalo, ceo mec na granici pasivne igre, krila uglavnom nisu ucestvovala u pozicionom napadu. Ali je odbrana bila brutalna.

Link to comment
13 minutes ago, Svarog said:

je l može negde da se nađe snimak sad ove utakmice sa Francuzima (Arenu nemam kod SBBa pa ne mogu da premotam)?

vidim da ste baš impresionirai pa bih možda i pogledao.

mada sam se tako ponadao bio i kada nas je ono Ljuba Vranješ na kratko preuzeo, to je isto delovalo drugačije nego ranije igre.

 

ja sam baš "digao ruke" od našeg rukometa. ne pratim ništa već nekih 5 godina sigurno.

to je stalno neka agonija, neki pobačaji, svađe...

a igra skoro uvek jalova. čak i to nakon sankcija kada smo imali neverovatan talenat je večito bilo na silu (ili Peruničić zakiva sa 12m, ili Neđa zakači trojicu protivnika za vrat pa ih tako vuče sa sobom od deveterca, ili Škrbić ili Ratko Nikolić "ležu" na trojicu i izmišljaju neke pozicije...). golove s krila smo davali gotovo iskuljučivo iz kontri, zahvaljajući dobroj i dubokoj odbrani (sexy cepelini Butulije ka Kneževiću i ostalima se ne računaju u smislen pozicioni napad). u kasnijim generacijama sve to isto, samo je još kvalitet lagano klizio nadole. zašto je to tako verovatno se može analizirati, al je vrlo mučno bilo za pratiti.

 

ajd da se ponadamo da je ovo nagovešaj nečeg novog i boljeg.

Bilo je i na RTS2 tako da moze da se nadje i premota ako si na SBB-u

 

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Svarog said:

je l može negde da se nađe snimak sad ove utakmice sa Francuzima (Arenu nemam kod SBBa pa ne mogu da premotam)?

 

Bio je direktan prenos i na RTS2, možeš da premotaš.

  • +1 1
Link to comment

Nisam neki veliki poznavalac ali imam utisak da je rukomet u Srbiji dosta vukao na inerciju nekog sistema iz SFRJ. Kada su nestali ti igraci nestao je i rukomet. Plus je i sistem nestao dok ga je vodio Bozidar Djurkovic. Koliko sam cuo izabrano je neko novo rukovodstvo pa videcemo. Da li neko zna koji su sada odnosi u savezu? Inace jos jedna stvar, dok su Hrvati imali Balica i Metlicica mi smo imali Teodosica i Bjelicu, malo je previse da mali Balkan ima takve velicine. 

Link to comment

danas protiv Grčke, da se vidi da li je ovo se Geronom ozbiljna priča, ili su samo bili motivisani protiv Francuske :sleep:

 

za to vreme počinje svetsko prvenstvo u Egiptu, gde su organizatori u najboljoj nameri došli na genijalnu ideju da reprezentacije budu u bablu, a da puste ograničeni broj publike na utakmice. stvarno da čovek ponekad zanemi pred kreativnm rešenjima koja padaju na pamet rukometnim radnicima uopšte, ne samo kod nas. na kraju im je Hansen preko sindikata igrača objasnio da to tako ne može, tako da se ipak igra celo prvenstvo bez publike,  novinara, bez nekih  reprezentacija koje imaju previše zaraženih itd

arena prenosi svee 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...