Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

gde da proverim vid al neshto nadrkano. necu da mi baba menja monokle i pita shta je bolje.
Išla sam po raznim optikama, gde određuju dioptriju. Jednom uđem u onu državnu u Nušićevoj, odredi mi dioptriju i pa'i sad, žena uopšte nije bila oftalmolog nego tehničarka, obučena da ubije za određivanje dioptrije, potpisa se i stavi doktorkin pečat :unsure: .Dugo sam išla kod moje doktorke iz Studenske poliklinike, ona je radila po optikama, ali izgleda da se penzionisala. Mana ovakvih pregleda je što te uslovljvaju da kod njih kupiš okvire, naravno i stakla, sočiva, šta već nosiš ili platiš pregled.Pre nego što poentiram, nikako nemojte kompjuterski određivati dioptriju, znaju da promaše i za pola dioptrije, pa onda :blink: .Moj izbor - dobri stari domovi zdravlja, prošle godine sam bila u svom Savski venac, posle podne, nema gužve, doktorka me ljubazno primila, a što je najvažnije uz odrđivanje dioptrije dobićete i oftalmološki pregled što po raznim optikama nije slučaj, jer ne mogu da smeste, ne ispalti im se da kupe sve neophodne aprate.Uz to će vas pregleda koštati 50 ili 100 din, ne znam koliko iznosi participacija.Još nešto, neke preglede obavljam u privatnim ustanovama i tako su se izbezobrazili da je to čudo, nedavno sam na jednom sajtu naišla na kritike velike privatne bolnice, pokupili su zvučna imena da rade kod njih, a usluga :isuse: .Koga zanima, evo :http://www.nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=41Dakle, stari dobri DZ, uostalom možeš da biraš doktorku :D , ona će ti menjati monokle, jer je to jedini način da ti dobro odredi dioptriju, naročito, ako imaš neki cilindar. Bolje da ti određuje i pola sata, pa da odredi kako treba, nego za 5 min., a onda da pukneš za okvire i stakla ( plastiku ), pa da te boli glava, zamaraš se od kompa i čitanja, a još ako si vozač, treba razmisliti. Edited by Krotka
Link to comment

jel ima neko da preporuci dobrog vodoinstalatera za rutinski posaoedit: jel neko zna gde se kupuju ona creva koja povezuju plinsku bocu sa plocom za kuvanje, i ima li nekih posebnih pravila - tipa "ne kupuj onu na kojoj pise 'Mile-gas, ISO 9001', ta mi udavila shurnjaju"

Edited by vasudeva418
Link to comment
Pre nego što poentiram, nikako nemojte kompjuterski određivati dioptriju, znaju da promaše i za pola dioptrije, pa onda :blink: .Moj izbor - dobri stari domovi zdravlja, prošle godine sam bila u svom Savski venac, posle podne, nema gužve, doktorka me ljubazno primila, a što je najvažnije uz odrđivanje dioptrije dobićete i oftalmološki pregled što po raznim optikama nije slučaj, jer ne mogu da smeste, ne ispalti im se da kupe sve neophodne aprate.Uz to će vas pregleda koštati 50 ili 100 din, ne znam koliko iznosi participacija.
sve potpisujem. jedine kvalitetne preglede koje sam imao, a imao sam puno pregleda, obavio sam uz pomoc baba sa monoklima koje taj posao rade decenijama. edit: molim vas da obratite paznju i na poslednji post na poslednjoj strani, izuzetno je bitan i zanimljiv (meni). Edited by vasudeva418
Link to comment
jel ima neko da preporuci dobrog vodoinstalatera za rutinski posao
definisi rutinski posao. nista nije rutinsko sa vodoinstalaterima u srbiji. mada imam cara koji menja rasporede ko sto sibicari vrti sibice, wc solja na mesto sudopere, kada umesto bojlera. pretio mi je da ce da mi stavi wc solju na plafon, samo da mi pokaze da ume.
Link to comment
definisi rutinski posao. nista nije rutinsko sa vodoinstalaterima u srbiji. mada imam cara koji menja rasporede ko sto sibicari vrti sibice, wc solja na mesto sudopere, kada umesto bojlera. pretio mi je da ce da mi stavi wc solju na plafon, samo da mi pokaze da ume.
Da stavi bateriju u kuhinju i da proveri da li je sudomasina lepo povezana. Bas rutinski posao. Mogu to i moji stolari da zavrse, ali se boje da ne izgrebu bateriju koja nije bas jeftina.
Link to comment
jel neko zna gde se kupuju ona creva koja povezuju plinsku bocu sa plocom za kuvanje, i ima li nekih posebnih pravila - tipa "ne kupuj onu na kojoj pise 'Mile-gas, ISO 9001', ta mi udavila shurnjaju"
ja uzo u uradi samu pre par godina
Link to comment

vaso, to nije za mog. kad bih ga zvao i pitao za to, pola sata bi me smarao da sam ga uvredio i da mislim da je on monterska pickica a ne car sa stemvajzom, let lampom i macolom. nazovi bilo koga i reci mu da pazi.

Link to comment
ja uzo u uradi samu pre par godina
aha, znaci onda ima i u gvozdjarama verovatno. fala.zivele burke, dole represija!
Link to comment

meni treba za obe stvari. imaju neki magnetic na stranim sajtovima, bas za sinuse, ali 65 $ :(kako se ovo zove na srpskom ?! maska za spavanje ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...