Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Где у Београду има да се купи бајц за дрво али у праху? Ја свуд гледао, нема.

Link to comment

Smatraj da nema :) jedino da pitaš direktno u fabrici Zvezda.  ja vrlo volim njihove akrilne bajčeve i lak bajc .   http://www.zvezda-helios.rs/

 

Imam i ja pitanje , gde mogu da nadjem pampure različitih veličina , trebaju mi baš malecki da mogu da zatvorim stakleno čokanjče :D

Link to comment

Па добро, дакле акрилни би сео. Али има ли негде мањих паковања од литра? треба ми мало. И шта је лазура, шта бајц, шта садолин? Желим да нијансирам нешто али да се види текстура дрвета. И преко тога лак безбојни.

 

 

.     овако треба. да бих попунио зазоре хоћу да утрљавам прах. Ниједна друга варијанта не паше, лепак, гит, јер то омета бајц да уђе у дрво34_zps771c1eb1.jpg

 

Edited by kapetanm
Link to comment

idem sutra verovatno u Vršac. imaću 3 sata vremena za skitnju, nosim celu foto torbu. šta je tamo dojaja? dajte neke tipove i fore za dokono šetanje

 

daj slike!!!

Link to comment

Od nazad :), sadolin je na nitro bazi, providan dakle lazuran i ističe struktururu drveta al miriiiiše pa je za spoljne radove , ovaj Zvezda lazur bajc lak akrilni  je akrilni premaz u raznim bojama sa  akrilnim lakom, ne miriše, odličan za unutrašnje stvari,  tipa nameštaj ili unutrašnja stolarija od drveta ili razni hobi poslići. Vodeni bajc je premaz kojim se lepo ističe struktura drveta al mora da se lakira preko posle akrilnim bezbojnim . I n je bez mirisa

Ja kupujem malecka pakovanja vodenog bajca za hobi poslove proizvodjača Kozmik iz Niša, to bi tebi moglo da koristi jer su bočice 0d 30 ml i koštaju otprilike 80 - 100dinara . Kozmik od skora prodaje svoje proizvode u knjižari na poslednjoj stanici okretnice tramvaja na Bulevaru .  E sad svi su tečni,  ali su oni proizvodjači ovih hobi bajčeva  pa možda mogu da ti za ovj mali posao pomognu i sa prahom .  ako ti treba kontakt, šaljem.  Ja imam nekoliko  braon  nijansi  raznih proizvodjača , tečnih u raznim bočicama   pa javni , ako ne nadješ prah daću ti  za brod koliko ti treba . takodje imam prah pigment boje , e sad možeš li sa tim da uradiš ispunu koju želiš ne znam,  one se mešaju sa žumancetom i  lazurne su tj providne zavisno od vode koju dodaš

Link to comment

gde mogu da nadjem pampure različitih veličina , trebaju mi baš malecki da mogu da zatvorim stakleno čokanjče :D

Geneza, imaju plutane čepove već od 8mm...

Link to comment

Е хвала ти пуно, станујем баш близу те окретнице па ћу да прошетам. За испуну имам разне идеје које ми навиру... женин пудер, рецимо.. ;)

Link to comment

Knjižara se zove Etno, traži Kozmik vodeni bajc.Ako puder ne pomogne, pigment boje i dalje nudim :)

 @ Skyhighatrist hvala za pluta info al ovi rade na veliko, meni kao i kapetanu treba sitno,  5 komada :D

Link to comment

Љутко, нашао сам!

Има свега.. снабдео сам се. Хвала ти пуно!

:thumbsup:  Super, Kozmik pravi dobre stvari po povoljnim cenama za hobi igrarijei ja ih rado preporučujem. Obrat pažnju jedino  kad radiš sa bajčevima,  boje ruke kao ludi jer se upiju u kožu pa možeš dugo imati  crnoispodnokta :lol: Plus ako hoćeš strukturu drveta naglašeniju, radi sa sunjerčićem, predješ  sundjerom natopljenim bojom u 1 potezu pa onda obrišeš  krpicom  pa tako par puta dok ne dobiješ željenu nijansu :) Srećan rad i pokaži kad bude gotovo ^_^

Link to comment

:thumbsup:  Super, Kozmik pravi dobre stvari po povoljnim cenama za hobi igrarijei ja ih rado preporučujem. Obrat pažnju jedino  kad radiš sa bajčevima,  boje ruke kao ludi jer se upiju u kožu pa možeš dugo imati  crnoispodnokta :lol: Plus ako hoćeš strukturu drveta naglašeniju, radi sa sunjerčićem, predješ  sundjerom natopljenim bojom u 1 potezu pa onda obrišeš  krpicom  pa tako par puta dok ne dobiješ željenu nijansu :) Srećan rad i pokaži kad bude gotovo ^_^

 

Обрати пажњу какав моћни ваљчић сам купио :)  Објективно, није ми требао, али нисам могао да одолим. Има свашта тамо, заиста

 

 

.                  STA43258_zps577ed32e.jpg

 

Link to comment

moze li se na Adi Medjici negde popiti pivo i pojesti kakva riblja corba?

 

pre sto godina je na gornjem špicu bio ugostiteljski objekat sa tom ponudom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...