Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

fala, ljutko! kako se tacno zovu te boje, daj neki primer. i koje su to najbolje hobi radnje, da idem pravo tamo ...

Budem  bačila par fotki mojih igrarija večeras ali evo kako izgledaju paitine na papiru  - turski proizvodjač Cadenca  / mislim da su fotografije na public na ovoj facebook stranici ispod )  Ovo je hobi prodavnica Riznica hobi, u Majke Jevrosime - ćošak sa Takovskom. Tražiš da pogledaš metalik boje i ove metalik patine. Imaju i metalik boje i patine  domaćeg proizvodjača Kozmik. 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=188738461331743&set=a.186535391552050.1073741857.100005867707247&type=3&theater

 

Najskuplje boje za sve ove svrhe ima Modelina u Hilandarskoj, nemoj da te prevari izlog sa čipkom :lolol: , boje su u podrumu :) no tamo sve košta kolko prst da ti odseku, boje italijanskih i nemačkih proizvodjača, dobre al neopravdano skupe.

 

Kreativni hobi - Novi Beograd ima svašta i od madjarskog proizvodjača Pentart, ok cene

www.kreativnihobi.com/

 

knjižara Ars u Narodnog fronta  isto al kad prodaju zalihe nikako da dopune , oni imaju fenomenalne francuske patine za drvo al skupe domoga. 

Ne znam šta hoćeš da radiš sa aluiminijumom  tj koji su predmeti u pitanju al ja sam  metalne alu kutije farbaja prvo u 2 sloja osnovnom akrilnom bojom a posle  svašta po njima radila sa metalik bojama i patinama . Sve na kraju ipak teba zaštitii akrilnim lakom,  dal u spreju dal četkom po volji .

Link to comment

Ee, ja imam bitumen na vodenoj bazi i to je za patiniranje drveta za mene zakon jer radim samo sa akrilnim bojama al je to porpizvod italijanske firme Ferarrio i zakon je  u toj klasi. Vodeni bitumen proizvodi madjarska firma Pentart i mislim da ga ima u Destifiko hobi radnji na novom Beoogradu, on koji su ga koristilikažu da j evrlo ok.  . No tebi bi za ove posliće kao na maketi  vrlo moguće odlično posao radio bitumen na nekoj uljanoj bazi  turskog prouzvodjača Cadenca - ima ga hobi radnja  Riznica Hobi  na ćošku Majke Jevrosime i Takovske . Bočica od mislim 100 ml je oko 350 dinara. Ja sam ga bila uzela greškom, misleći da je vodeno bazni a prodavačice tek uvezle i pojma nisu imale. Kad sam otvorila sama nafta zasmrdela :D Ima i oznaku na turskom Zift :lol: trebalo je da znam , srećom pristale da vratim. Proveriću sa vlasnicom da li toga još imaju  to im niko iz našeg hobija nije  kupovao pa  je najverovatnije ostalo.  Tamna boja , uljani rastvor ,  mislim da drvo može da patinira samo tako

 

 

a ove brodice nije trebalo da gledam  samo još fali da se i na ovo navrzem <_< Neko prokometarisa da imamo živce ko konopce mi sa ovim radovima na sitnim  stvarčicama, jok bre, da nije ovoga moji bi popucali ko čačkalice, kad naidje kriza i belaj to me smiri bolje od ikakve pilule -_-

Љутко отвараш ми видике са овим адресама, појма нисам имао да то све постоји, морам све да их изобилазим. Сад, не знам баш да ли бих могао да изуклапам уљане и акрилне основе на истом пројекту™.

Иначе, јесте тачно то да је хоби лек за живце, узео сам смирења ради и онда ми се руке не тресу  :)

Link to comment

Fala, ljuttko!

 

Jel mora osnovna (i to 2 sloja)? Pretpostavljam da mora, al da pitam ...

Imas neki dobar zavrsni lak da preporucis?

Link to comment

Љутко отвараш ми видике са овим адресама, појма нисам имао да то све постоји, морам све да их изобилазим. Сад, не знам баш да ли бих могао да изуклапам уљане и акрилне основе на истом пројекту™.

Иначе, јесте тачно то да је хоби лек за живце, узео сам смирења ради и онда ми се руке не тресу  :)

Možeš akrilne i uljane na istom da uradiš ali tako da uljane koristiš malo , kao patinu, to neki hobisti koriste umesto bitumena za potamnjivanje  , utrljavaju lagano prstima tamno braon recimo  . No računaj  da se akrilna osuši za sat vremena a uljana za nekoliko dana   kad je toplo vreme i nije ništa debelo namazano i tek tada može da se lakira preko nje. Vreme sušenja sam nedavno proverila jer sam tamnu uljanu pomešala sa zlatnom,  dobiila neverovatno dobru kombinaciju i koristila kao ispunu za  pukotine dobijene tzv krakl lakovima :) Uradila i ostavila 7 dana pa onda tek lakiranje :)

 

Fala, ljuttko!

 

Jel mora osnovna (i to 2 sloja)? Pretpostavljam da mora, al da pitam ...

Imas neki dobar zavrsni lak da preporucis?

Ja metalne površine  prefarbam u 2 sloja, izmedju ostavim da  se dobro osuše. Koristila sam  grčki Kraft. taj je bio ponajbolji al ga sad nešto nema,  od nedavno Jubin beli akrilni . Za lakiranje koristim grčki Lusollac , ima ga u mat i sjajnoj varijanti i   da ga bog poživi, odličan spram cene i kvaliteta. Oko 700 din 750 ml  ,kako mi je pri kraju proveriću cenu:) nedavno sam otkrila farbaru u  Kraljevića Marka na samom dnu ulice  sa skroz najpovoljnijim cenama svega za farbanje

Poslednje vreme je došlo kad lakše i radje kupim  konzervu boje il naramak nečega u hobi radnjicama nego šminku :D

Evo maleckih primera kako metalik boje i patine izgledaju na nekoliko  materijala . Plava  tzv riblja šerpa je najludje sa čim sam se igrala :) razbila sam je pa je skockala za saksiju za čuvarkuću :lol: Skroz budalasto al sam uživala u pravljenju akvarijuma :)

v0ey0o7g13sjz5wnjcb0.jpg

 

 

lrh57ik696nip5bfi381.jpgdctui228bcle3op6w8q2.jpg

Link to comment

Aj da i ja pitam , jel ima neko da preporuči  majstora gvoždjara koji hoće da napravi neke  sitne predmetiće po mom nacrtu. Konkretno  neke kukice za čiviluk .  Svi koje sam kontaktirala rade samo kapije vrata,  prozore,  rešetke i tako te ogromnosti

Link to comment

Има једна мала машинска радионица у цара Николаја мало изнад Божидарца ка Крсту. Неки пензионери то држе.

Link to comment

da,ovo je bolje i za šire vremenske uslove..zanimljivo..

 

a i 3x jeftinije od plastičnog :D

 

http://www.formaxstore.com/proizvod/7518

 

odlično,hvala !!

 

 

samo da kažem epilog potrage za stalkom za suncobran...kako sam se posle duže potrage odlučila za ovaj model a u ribolovačkoj radnji ga,u sred leta,nisu imali posle stručnih konsultacija smo odlučili da je model dovoljno jednostavan tako da su mi moj tata i majstor Žika napravili isti takav :P

Edited by ivy
Link to comment

Jesam , prvo kod njih  jer tuda štrapaciram često al ih mrzi da prave par komada van svog repertoara. Kuke za čuviluke su im glomazne i ružne,  ja  nosam sa sobom crtež al me odpuhaše <_<

 

men su oni radili nosace za police po mom crtezu, gazda se  malo neckao u pocetku al je popustio na kraju, treba biti uporan  :ss1:

Link to comment

samo da kažem epilog potrage za stalkom za suncobran...kako sam se posle duže potrage odlučila za ovaj model a u ribolovačkoj radnji ga,u sred leta,nisu imali posle stručnih konsultacija smo odlučili da je model dovoljno jednostavan tako da su mi moj tata i majstor Žika napravili isti takav :P

:thumbsup:

Link to comment

Има једна мала машинска радионица у цара Николаја мало изнад Божидарца ка Крсту. Неки пензионери то држе.

 

Kako se zove radnja?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...