Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

kako da očistim kalaj iz dela RF konektora gde treba da uđe žica? Tj može li da se očisti ili da kupim novi?
Koji konektor (N, TNC, SMB...)?Ako dovoljno zagreješ konektor i gurneš žicu, ona će isterati višak kalaja napolje.Treba ti ili postolje sa krokodil štipaljkama, ili još jedan par ruku da ti drži konektor dok ga greješ...
Link to comment

RF, za televizor. Ukapirao sam da je loš signal zato što je kalaj upao tamo gde žica od kablovske treba da dodirne konektor. Ja kao stavljao da stoji čvrsto međutim slomilo se pa stavljao opet i onda upalo gde ne trebaod ovako nekog materijala8437a2c0-bbf7-4865-a912-61f815997414.jpg

Edited by Kelt
Link to comment

Probaj lemilicom da greješ ovaj pipak spolja, a da unutra kad se kalaj rastopi gurneš žicu. To će da ti istera višak kalaja napolje. Najbolje bi bilo kad bi ta žica bila zapravo coax koji će tu i da ostane, onda si završio posao u jednom cugu...

Link to comment
RF, za televizor. Ukapirao sam da je loš signal zato što je kalaj upao tamo gde žica od kablovske treba da dodirne konektor. Ja kao stavljao da stoji čvrsto međutim slomilo se pa stavljao opet i onda upalo gde ne treba...
pacijent će verovatno da umre tokom ove operacije, plastični delovi će se otopiti ako se metalni zagreju dosta da se kalaj rastopi. ne mogu da se setim da sam ikad video konektor gde treba lemiti, obično je jedino potreban zaista mali šrafciger.
Link to comment

gde mogu da nadjem kvalitetne srafove od one jako debele vrste (fi oko 10mm)? treba mi da popravim steper, polomio sam saraf na njemu dok sam sprintao i slusao LA Woman od Bilija Ajdola isuse.gif necu genericki proizvod iz gvozdjare, nego da valja.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
gde mogu da nadjem kvalitetne srafove od one jako debele vrste (fi oko 10mm)? treba mi da popravim steper, polomio sam saraf na njemu dok sam sprintao i slusao LA Woman od Bilija Ajdola isuse.gif necu genericki proizvod iz gvozdjare, nego da valja.
pa i u gvozdzarama ima srafova i srafova, imas veliki izbor svakaki' sarafa u uradi sam ako bas ne volis gvozdzare <_<
Link to comment
gde mogu da nadjem kvalitetne srafove od one jako debele vrste (fi oko 10mm)? treba mi da popravim steper, polomio sam saraf na njemu dok sam sprintao i slusao LA Woman od Bilija Ajdola...
Traži u gvožđari šarafe veće čvrstoće, što veći brojevi na glavi šarafa to bolje. Ako se vide brojevi na starom šarafu uzmi jače od njih.
Link to comment
nema plastičnih delova, izliven je skroz od metala, zato i košta. Tnx Historian, probaću, pa ako ne uspe jbg.
:mellow: nikad čuo. ako je stvarno kvalitetan svrati u neki tv servis, oni obično imaju alat za usisavanje kalaja a cela procedura, ako je alat zagrejan, je ispod minuta vremena.
Link to comment

suvim zlatom(ili necim drugim) placam "reklamu" za svedski TV detektor, dva tipa idu Knez Mihajlovom sa logom 3 i love neuredne pretplatnike

Link to comment
Guest Milivoje iz Sugubine

A druga scena, ispred neomalterisane kuce, tip u kozuhu na vratima siri ruke i sleze ramenima s grimasom na licu "navatali ste me, evo bruka pred komsilukom" a oni zadovoljno stoje s antencinom i sluskama na usima, srecni sto su ga triangulisali ko u Otpisanima partizansku radio stanicu!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...