Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Ajde, javi utiske kad stigne. Naručih i ja ove sluške pa šta bude, dvoumio sam se između tog i slim modela.

Nadam se samo da će stići u nekom razumnom roku, pošto u zadje vreme baš imam loša iskustva.

Edited by mraki
Link to comment

Pitanje u vezi infrared slušalica: imam dvd sistem sa dva para infrared sluški. Jedan par je crko pa me zanima ako kupim bilo koje infrared sluške da li će one raditi sa ovim sistemom?

Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

Od bluetooth zvučnika najbolji su Beats PILL Plus.

I koštaju jedno 150-170€?

BTW, meli izgleda da su ti zvučnici najkopiraniji među ovim kinezima...

Link to comment
41 minutes ago, Frank Pembleton said:

I koštaju jedno 150-170€?

BTW, meli izgleda da su ti zvučnici najkopiraniji među ovim kinezima...

Manje-više toliko. Pa da, kopiraju ih besomučno. I slušalice i zvučnike.

Link to comment

Mislim da zavisi da li je Bluetooth ili Wi-Fi (ti zvučnici imaju i wired tj Ethernet opciju). Naravno imaju i optical opciju... Mislim da daju puno toga, ali su preskupi (barem ovde u AU).

Link to comment

Nisam ih nikada ni probao u toj bežičnoj varijanti, skupi jesu, ali ne trošim svoje pare, već Tonijeve :) Plus računam da je čovek od stila i da bi mu se dopali.

 

Ako će se koristiti za usputno slušanje mp3 sa telefona, svakako su bacanje para, osim ako ih ima na pretek.

 

Cena za pasivni LS50 je oko 1000€, pa sa tim treba uporediti cenu aktivnog modela, koja osim pojačala ima ugrađen i DAC.

 

Uopšteno, za audio je bitan protok koji obezbeđuju i BT i WiFi. Ne znam na šta se odnose primedbe sa tih foruma, možda na implementaciju baš kod ovog modela.

Link to comment

Ako će da pazari nešto jeftinije, uz pristojan kvalitet treba da traži među proizvođačima studijske, da ne kažem "profi" opreme (Behringer, JBL, Yamaha...), ako uopšte ima BT opremljenih aktivnih monitora.

 

Na kraju, BT bežično rešenje može se improvizovati uz BT modul koji bi se pridodao bilo kom aktivnom monitoru.

 

 

I dalje ostaje nejasno zašto baš BT, umesto rasprostranjenijeg WiFi rešenja?

 

 

Evo ovde napisano šta je potrebno da  audio preko BT bude bar CD kvaliteta: https://darko.audio/2017/03/the-inconvenient-truth-about-bluetooth-audio/ 

 

 

Edited by Ras
Link to comment

E, najpre hvala svima.

Naravno da je ideja sa blututom da bude samo dodatna opcija.

Budući da sam poludigitalni polunomad, mislio sam uzeti par solidnih ne prevelikih aktivnih zvučnika kako bih olakšao situacije prilikom selidbi. 

Dakle da pojednostavim, šta biste uzeli za recimo nekakvih par stotina do evra, aj da kazem do 500-600? Komotno mogu i 2sistemci, kapiram da mi ne treba više od 40 sati ukupno. 

Puštao bih sa nekog pristojnog mp3 plejera, imam već gomilu stvari u flac formatu, cedeji ne dolaze zasad u obzir, o vinilu da ne pričam.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...