Jump to content
IGNORED

PREVODILACKI BISERI


Ulven

Recommended Posts

B92: Manje poznata činjenica o Branu: "Zamak nije Drakulin"

 

Svi povezuju zamak Bran sa Drakulom, osim njegovog vlasnika. Za Aršduka Dominika Habsburga, ova tvrđava u Rumuniji predstavlja nekadašnji dom njegove bake, kraljice Marije od Edinburga i deke, kralja Ferdinanda Rumunskog, koji su od zamka napravili srećno mesto “svetla i cveća”.

 

 

 

Prajsles.

 

Ja se istripovala da je smešno jer potomak slavnih Habzburgovaca ima indijsko ime.

Link to comment
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    245

  • bus

    179

  • FranziskaKafka

    133

  • Weenie Pooh

    93

:D

 

da, to je i meni palo na pamet. ajm sori, toni, stvarno fali kontekst. to je ona scena u kom se bridzit nudi marku darsiju da mu bude nesto, ona misli devojka, pa nudi mogucnost zabavljanja, odnosno zabavnih susreta, a mark oce da se ozeni njom. 

Link to comment

Ekipa koja na N1 radi transkripciju opet pokušava da nadmaši dosadašnje uspehe, jutros je luka i pomorska baza Groton postala Gratun na srpskom. U prvi mah pomislih da nije tipfeler od panamskog Gatuna, ali jok, u članku je reč o podmornici, a Groton je poznata podmornička baza na istočnoj obali SAD.

 

Vest na sajtu N1

Edited by ajgor
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Gledao na crnogorskoj televiziji , mislim da je tv Atlas ili tako nešto, američki  film u kome jedan lik upotrebi izraz " more then meets the eyes" 

Prevodilački genije - I onda je on sreo " oči"   , a oči je da ulepša stvar ostavio pod navodnicima :kralj:

 

Pre par dana National Geographic srbija izraz "It sucks"  je nekako postao "to je jedenje govana "  :isuse:

 

A da HBO, "oops" je na naškom "ljuft"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...