Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pa jbg, meni ta "kvrzica" 3,7 cm (no cudom se ne vidi), UZ bio sumnjiv, biopsija nije ni potvrdila ni opovrgla kog tipa su promene, radice ph tokom operacije (a i potom) i vuku me od maja, kao "javi se za operaciji krajem avg" i sad ovo..

 

Link to comment
On 13.9.2021. at 17:45, desboj said:

Keva posle trostrukog bajpasa ode kući sa otpusnom listom i nalogom da na kontrolu dođe sa holter EKG(jer postoperativne atrijalne fibrilacije) i još nekim špecijama. Batara kardiolog mitrovački dr. Pavlović ni ne pogleda zašto je došla, napiše izveštaj cveće/drveće sve sjajno, ona ga pita za holter, a doktor medicine joj citiram kaže " samo opušteno".

 

Pasivno agresivna kakva jeste, ne padne joj na pamet da se rogata za svoje, ode privatno kod Dinčića, plati pregled kardiologa 6000 koji ne znam šta joj trebao, i 4000 za 24h EKG.

 

Drugi dan posle skidanja holtera zove je sestra iz privatluka da joj saopšti da je gotov nalaz i da hitno zakažu još jedan pregled jer "doktor mora da pogleda nalaz" , pa je pita da li joj odgovara popodne ili najkasnije sutra ujutro. Keva posle takve vesti više ne zna kako se zove i tek onda se seti da zove mene i buraza koji specijalizira kardiologiju da vidi šta da radi. 

 

  Hide contents

Ne treba trošiti reči i reći da je nalaz holtera više nego dobar i da bagra navlači ljude samo da se plati još jedan pregled.

 

 

hehehe. znam i koji je doktor (99%), a isto imam iskustvo sa dincic ambulantom, al druga vrsta doktora, bukvalno te navlace na 'kontrolu' na mesec/dva,, pa moras ponovo ici zbog lekova, bas imam transfer blama zbog toga

 

nego sam dosla da se nadovezem na temu situacije u kamenici i sto me ne zovu a nalaz rtg pluca mi 13.9.

juce kazu iz hirurske ambulante kamenice: zvacemo kad nas vas hirurg obavesti. imali smo zastoj jer su ljudi odlazili u miseluk, to sto cekate 3 nedelje od anesteziloga nije nista, cekaju drugi i duze, nalazi ce vaziti samo ce se vaditi krv

 

mislim se ok, mogu poneti i nalaz pluca iy 2010. imam ga.

 

poenta - ako cu im verovati al ajd verujem, da je korona odlozila ono sto je trebalo da se vec zavrsi, jbm sve nevakcinisanima koji crpe  bolnicke tj lekarske kapacitete

Edited by InvisibleLight
  • +1 1
Link to comment

@InvisibleLight

 

Veruj mi da nisam ni pitao koji je kod Dinčića zavlačio, muka mi i bez toga.

 

Za rtg pluća, suština tog snimka koji se nosi je da imaju da uporede pre i posle intervencije, nije frka da je i par meseci star, neke druge promene ih ne interesuju ili se vide iz laboratorije.

 

2 hours ago, InvisibleLight said:

to sto cekate 3 nedelje od anesteziloga nije nista

 

I u pravu je, anesteziolog je bio deficitaran živalj i pre korone, a sad da ne pričam. Ne znam kako u Kamenici ali npr Dedinje je cepalo 50-70 operacija na otvorenom grudnom košu nedeljno i negde do marta 2020 radilo kao sat, šta više reći nego ukinuli liste čekanja. Sad 20ak kardiohirurga čami u leru, sede kartaju šaha jer nema ko da vodi anesteziju, radi se 20 - 30 pacijenata nedeljno jer pola anestezije znoji skafander što u Batajnici što u Mišoviću a druga polovina uči nemački.

  • +1 1
Link to comment

Odveo kevu kod internistkinje na prvu kontrolu nakon ugradnje stentova, žena se iznervirala što mi se keva vakcinisala prošle nedelje. Kaže 4 od 5 vakcinisanih prođe dobro, al ga je ovaj peti najebao. Pogotovo posle treće doze, nek obrati pažnju ako imalo počne da kašljuca, odmah da je vodim na testiranje jer njena drugarica koja radi u kovid ambulanti javlja da se stalno javljaju ljudi koji su primili treću dozu. Strašno je kako teraju ljude da primaju sve i svašta, a niko ne priča o posledicama. Naravno sve ovo priča bez maske.

Link to comment

UC je u blagom raspadu.

Na ulazu nije bilo nikoga na trijaži, prvi tehničar se pojavio posle 5 minuta. Poslao nas bez kartona u ambulantu sa poukom da se vratimo ako nam traže.

Naravno da su tražili.

Čekali smo na pregled u ambulanti kardiologije oko 45 minuta. Sam pregled je trajao oko 20 minuta, od toga se 5 minuta čekao štampač da odštampa jednu stranu (uput za eho srca).

Eho je na koronarnoj tako da smo dobili kolica. Završili tamo za oko 30 minuta.

Vratili se nazad, predali izveštaj, čekali oko 30 minuta da nas ponovo pozovu. Tek tada dobili uput za analizu krvi i brzi AG test. Čekali 5 minuta štampač.

Krv se vadi u sobi za opservaciju gde leže i sede razni. Poziva se COVID sestra da uzme uzorke za brzi AG, krv se vadi uz pomoć šprica.

Na AG se testira i neka baka kojoj posle 5 minuta saopštavaju da je pozitivna i šalju je u sobu za izolaciju. 

Nama kažu da ćemo analizu krvi čekati najmanje 3 sata (nekada se ova analiza čekala nekoliko minuta) brzi AG negativan.

Čekamo 3 puna sata na spratu gde se gužva ne smanjuje, gde ima nevoljnika koji su tu i duže od nas. Neki čekaju transport.

Nakon 3 sata nas prozivaju, uručuju papire na sred hodnika i kažu da idemo kući. Ništa savet, ništa dijagnoza, sve ok po analizama a tegobe ostaju. UC napuštamo 6 sati nakon dolaska.

 

Naknadno smo saznali da su prepisali neki lek za želudac iako tu nema nikakvih tegoba.

 

 

  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Da pohvalim DZ NBG.
Trebao da radim laboratoriju i već u glavi "tamnica naroda" ([emoji2398] by @gospa buba).
Kad ono cvrc.
Na ulazu gde mere temperaturu pitaju :
-Gde idete?
-u laboratoriju
-dajte knjižicu i sačekajte tu, ja ću da vas sprovedem.

Kad se nakupilo nas desetak ona dolazi po nas i sprovodi nas ko štrumfove do šaltera gde ona predaje knjižice i prozivaju nas.
U prostoru gde je ranije bilo po 30 ljudi stoji nas samo 10 i žena lagano proziva da daje bar kodove i stajemo u red i kako izlaze tako mi ulazimo da damo uzorke.
Sve odlično.
Dobro bi bilo da ovako ostane u smislu organizacije.







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment
  • 2 months later...
Da pohvalim DZ NBG.
Trebao da radim laboratoriju i već u glavi "tamnica naroda" ([emoji2398] by @gospa buba).
Kad ono cvrc.
Na ulazu gde mere temperaturu pitaju :
-Gde idete?
-u laboratoriju
-dajte knjižicu i sačekajte tu, ja ću da vas sprovedem.

Kad se nakupilo nas desetak ona dolazi po nas i sprovodi nas ko štrumfove do šaltera gde ona predaje knjižice i prozivaju nas.
U prostoru gde je ranije bilo po 30 ljudi stoji nas samo 10 i žena lagano proziva da daje bar kodove i stajemo u red i kako izlaze tako mi ulazimo da damo uzorke.
Sve odlično.
Dobro bi bilo da ovako ostane u smislu organizacije.







... Shiit has hit the fan


naravno. novi beograd mora da se samoorganizuje, ako misli da opstane :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
naravno. novi beograd mora da se samoorganizuje, ako misli da opstane unsure.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Meni je to misterija, iskreno.
Mada verovatno ima do toga da su zgrade u kojima se ovo odvija koliko-toliko pravilno "dimenzionisane".
Tako isto i kovid ambulanta.
Sve na jednom mestu.
Kad sam čuo kako su se prijatelj i žena izlomili na konjarniku. Tamo vamo u tri zgrade udaljeno jedno od drugog...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Meni je to misterija, iskreno.
Mada verovatno ima do toga da su zgrade u kojima se ovo odvija koliko-toliko pravilno "dimenzionisane".
Tako isto i kovid ambulanta.
Sve na jednom mestu.
Kad sam čuo kako su se prijatelj i žena izlomili na konjarniku. Tamo vamo u tri zgrade udaljeno jedno od drugog...







... Shiit has hit the fan

neko je nekad mislio da tu neshto treba da bude po meri choveka.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...