Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Nije, ali kao sto rekoh postoje ljudi koji su specijalisti ali "vani" ne rade u svojoj struci - a voleli bi. A drugo, oko toga ko ozbiljno razmislja da se vrati - pre nego sto ljudi pocnu da razmisljaju ozbiljno o vracanju, treba im ponuditi nesto konkretno.
to je uvek problematichno, jer specijalistima ovde vec nude malo toga da ne odu. sta onda mogu da ponude povratnicima, a da ne izazovu lokalno krvoprolice? moraju ponuditi sve svima, a to je teshko, komplikovano i - koshta. a pre svega toga mora da postoji 1 volja da se stvar upristoji. pa tek onda sve ostalo.
Mislim da su upravo ti koji uzimaju pare izuzetak u struci.
i ja mislim. uz ogradu da sam u kontaktu sa sistemom samo u varijanti sa malim decama. a tu su mi stvarno svi bili sjajni, dobronamerni i besplatni.
Link to comment
A ja pre nekoliko godina citala, mozda i slushala na TV da u Srbiji ima mnogo specijalista,svako ko zavrshi medicinu zeli na specijalizaciju tako da nema dovoljno lekaraopste prakse.
Opšta praksa se takođe specijalizira. Kao što postoji specijalista kardiolog, tako postoji i specijalista opšte prakse.Loše si ti to pročitala ili čula.
Link to comment
Opšta praksa se takođe specijalizira. Kao što postoji specijalista kardiolog, tako postoji i specijalista opšte prakse.Loše si ti to pročitala ili čula.
Specijalista opšte medicine.
Link to comment

Otiđite samo na parking rezervisan za lekare na Institutu za ortopediju Banjica. Nema potrebe da plaćate ulaznicu za Beogradski sajam automobila, kada tamo možete da besplatno da razgledate novitete u auto-industriji. Od plate to ne mogu sebi da priušte ni za 100 godina radnog staža.

Link to comment
Pitam "Hocete li početi ,osećam bebinu glavu,i čujem komentar doktorke "Ko je ona Musava?" Pa pogledaj je,ha,ha sva krvava. Mislim u sebi "Ćuti budalo zbog bebe,Bog neka joj oprosti."Tako dođe ta zver od žene i ta muška zver- prvi doktor i rekoše mi "Digni noge ,guraj a mi ćemo doći kada obavimo svoje a ti kreni".Džaba mi sada školica znam nešto se dešava ,porođaj je tu al bebi nema izlaza a ja ne baš suviše al opet mlada prvorotka 23 god. koja ne zna da treba imati "kovertu"sa sobom kako bi nam možda obećali da će biti dobro,kako bi nas pogledali uopšte, neupućena strašno-jer ovo je Srbija.Počinjem da vrištim lije mi krv,molim za pomoć 3.5 sata skroz otvorena sa naponima i brojim,čitam "Oče Naš"ništa više nije bitno samo moj Anđeo mili. Gubim svest,bude me,nose u kolicima trče,viču "Brzo,hitno". Hladan znoj me obliva,neka crna žena me mazi po čelu,ne vidim ...Bude me ,kažu "Jedva "Bio je "Hitan Carski".Primila sam transfuziju kažu nisam dobro,beba je velika ,nisu znali,plačem,ne mogu da se pomerim,ni ruke ni noge, tražim mog Anđela.Sestre mi se smeju,Zar one koje treba da rade Human posao a čine zlodela?Dokle više?Urlam po sobi ,"Hoću bebu,donose ga najzad a njemu vratić crven kao da su ga selotepom oko vrata lepili i onda mi je sve jasno.Pitam i jedva kažu" vrpca tri puta obmotana a karlica uska".Čujem glasić cimerke moje "Dobro da si prošla drugarice ,meni je prva beba tako umrla pa u drugoj trudnoći sam izgubila drugu ,isti razlozi- to NEMORALNO ponašanje osoblja.Suze mi krenu radosnice zbog moje bebe i te žene koja je treći put bila hrabra i rodila zdrave blizance i sada smo veliki prijatelji..
http://www.majkahrabrost.com/kengurica325.htmKakav horor, ne mogu da verujem da tako puštaju bebe da umiru.
Link to comment
Radio sam skoro dve godine u državnoj zdravstvenoj ustanovi u kojoj za to vreme niko nije uzeo ni dinara mita (suprotno uvreženom mišljenju, to nije teško provaliti),
Možeš li ovo malo pojasniti? šta nije teško provaliti? Korupciju? Srđan me je pre nekoliko strana ubeđivao da to zapravo jeste teško provaliti (ako si kolega), jer se o tome ne priča javno, jer se ne odvija na stepenicama u hodniku...
Link to comment
Možeš li ovo malo pojasniti? šta nije teško provaliti? Korupciju? Srđan me je pre nekoliko strana ubeđivao da to zapravo jeste teško provaliti (ako si kolega), jer se o tome ne priča javno, jer se ne odvija na stepenicama u hodniku...
Ja ne znam što si se uhvatio za nas, pa i ti si u zdravstvenoj ustanovi pa nam reci - koliko si korumpiranih uspeo da provališ?
Link to comment
Možeš li ovo malo pojasniti? šta nije teško provaliti? Korupciju? Srđan me je pre nekoliko strana ubeđivao da to zapravo jeste teško provaliti (ako si kolega), jer se o tome ne priča javno, jer se ne odvija na stepenicama u hodniku...
Tačno, ne priča se javno. Al moraš biti teško i nepovratno retardiran pa da iz samog načina zakazivanja termina u hirurškoj sali ne provališ dal se sve radi lege artis.
Link to comment
Auh...
Na operaciji ostao i bez bubrega?5. mart 2009. | 15:54 -> 17:31 | Izvor: B92Beograd -- Pacijent tvrdi da je na operaciji srčane aorte u beogradskoj državnoj bolnici ostao bez zdravog bubrega. Postoje sumnje za još nekoliko takvih slučajeva.Čovek koji je otišao na operaciju aorte probudio se bez zdravog bubrega. Udruženje za zaštitu pacijenata zna za nekoliko sličnih slučajeva, što je predsednica te organizacije obelodanila u emisiji "Uvećanje" B92. Ministar zdravlja nema komentar na te tvrdnje i kaže da će tražiti transkript razgovora iz emisije, koji će javno predstaviti tužiocu.Pacijent Srećko Ranković pre operacije srčane aorte imao je levi bubreg, što se na dokumentu Ministarstva zdravlja o lečenju u Kliničkom centru Srbije jasno vidi.Posle godinu dana, zbog povišenog pritiska, javio se lekaru na VMA. Tada mu je rečeno da mu je pritisak povećan zbog toga što nema levi bubreg, što je lekar i napisao na otpusnoj listi.Ranković otkriva da su ga lekari Kliničkog centra kasnije "kritikovali" što je išao na VMA i nudili mu prevremenu penziju.Predsednica Udruženja za zaštitu pacijenata "Re-akcija" Jasmina Lehlajtner kaže da su o slučaju nestanka bubrega obaveštene sve zdravstvene inspekcije i Ministarstvo zdravlja."Kada se u Srbiji desi da pacijent dođe na operaciju, recimo, trbušne aorte i ode posle godinu dana na redovnu kontrolu u drugu ustanovu, ustanovi se da, recimo, nema levi bubreg, pacijent ne može da dokaže i da sazna šta mu se desilo", kaže ona.
Link to comment

Jeste za auh. Koliko se B92 ovime priblizio Kuriru. Normalno, finese su u pitanju, Kurvir bi bio eksplicitniji, poigrali bi se vec nekako "mudima za bubrege" i nalepili sliku ove bolnice sa nekom duhovitoscu tipa "zuta kuca 2"... Da li ima ikoga kome nije odmah po citanju ove vesti prva ideja bila da su bubreg izvadili i prodali?Cini mi se da je to ideja onoga ko je napisao tekst i spicio ga kao prvu vest. Ne znam koliko je supljoglavaca u tome ucestvovalo, ali sam zapanjen. Vidi se na snimku vesti da su ladno uzeli sami da tumace medicinsku dokumentaciju! Ej, odakle im hrabrost! Prepotencija novinara B92 je neogranicena, jebote, pa ima li nesto u sta se oni ne razumeju? Ok, uzeli su da tumace tu dokumentaciju i zabrljali. To im ne zameram, niti od bilo kog novinara ocekujem nesto drugo. Ali i od najbalavijeg zutokljunca u tom poslu ocekujem da pre nego sto ispali optuzbe za koje se robija decenijama bar jednom, malcice proveri? Pita? Ne, ocekujes od profesora hirurgije sa 30 godina iskustva da krade i prodaje bubrege, ali ne ocekujes da si se ti kao novinar mogao zajebati u tumacenju SCINTIGRAFSKOG nalaza.Ok, dosta. Sustina svega je da ja znam da lekari sa VMA i onaj nesrecnik i cela ekipa supljoglavaca sa B92 nikako nisu mogli, na osnovu papira koje su u vesti prikazali da znaju ima li covek bubreg ili ne. Da, ok, pise da ima preoperativni CT na kome se vidi levi bubreg, i to je ok. Da imaju postoperativni CT na kome se organ ne vidi, jos bismo mogli diskutovati. Ali, oni imaju postoperativnu scintigrafiju. Na kojoj se, da se slozim, bubreg ne vidi. Medjutim, to je daleko od dovoljnog da zakljucim da tog bubrega nema. Uslov za prikazivanja na scintigrafiji je ne samo da posedujes bubreg, nego i da do njega krv neometano dotice. I tu je jadac. Arterija tog levog bubrega je direktna grana krvnog suda na kome je izvedena zajebana operacija, a njegova vena se sa tim sudom ukrsta. Ovde sada spekulisem, ali jasno je su ti sudovi mogli da budu osteceni. Koliko je to cesto i opravdano ne znam, ali znam da se ni tada bubreg koji je ostao u pacijentu ne bi pokazao metodom koji je primenjen na VMA. I, naravno, ne bi funkcionisao. Znaci, ovom jadniku nikakva razlika. Ali to tada ne bi bila vest nekom usranom supljoglavom novinaru. Vest za prvu stranu, na koju je eksplodiralo 50 komentara, medju kojima se maks. u 2 bar dovodi u sumnju da su doktori bubreg prodali. Ne bi bila ni prica na koju bi jedna parazitska NVO radila fandrejzing. I sjebala zivot coveku koji se za svoj posao skolovao do tridesete.Dakle, novinari, zakljucak svega je da je bubreg ipak MOZDA tu. Da li jeste, znali bismo da ste proverili. Nije lako, ali je izvodivo. Kako - to cak i ovaj Kelt moze da vam objasni. A zasto je po svaku cenu trebalo probati, nek vam objasne mama i tata. Zgrozen sam. Ovo nije za temu o srpskom zdravstvu, ako postoji tema o povrsnosti i aroganciji novinara, naivnosti i povrsnosti citalaca, prebacite ga tamo. Ako ne postoji, mozda bi neko iskusniji i recitiji trebalo da je otvori. Cisto da znam koliko puta sam i ja ovakve bljuvotine gutao.

Edited by Patrick Cullen
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...