Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Odlicna serija. Sad, meni su Sopranovi i dalje bolji, al` jebiga, priznajem da nisam objektivan kada su u pitanju Partizan, Sopranovi i debele zene. Nego par stvari...

Kad se vec traze nelogicnosti, je l` jos nekom nelogicno koliko su stand up likovi ispali onaj vi bej i kris paltrou ? Kao bez problema leze dozivotnu i priznaju sva ubistva od kenedija na ovamo...Pogotovo u danasnjem svetu gde i nekad nepokolebljivi clanovi cosa nostre, pevaju ko pavaroti, da izbegnu bednih 10 dina mardelja.Takodje sta je sa Marlom? Na kraju, se cini kao da odjebava biznis, i vraca se kriminalu, pali sa onog prijema i cima lokalne lerdije... A opet, Slim Carls se diluje sa Grcima?

Link to comment

Pa, nisam ti napisao nešto tek tako, već sam ti prokomentarisao avatar jednom od ključnih replika (a ima ih mnogo) iz poslednje epizode Žice :)EDIT: Vidim da mi ne repliciraš... Da budemo načisto, u tom iznimnom primeru vrlinu sam vezivao samo za Engleze i Argentinu...

Edited by Ajant23
Link to comment

Kad se vec traze nelogicnosti, je l` jos nekom nelogicno koliko su stand up likovi ispali onaj vi bej i kris paltrou ? Kao bez problema leze dozivotnu i priznaju sva ubistva od kenedija na ovamo...Pogotovo u danasnjem svetu gde i nekad nepokolebljivi clanovi cosa nostre, pevaju ko pavaroti, da izbegnu bednih 10 dina mardelja.Takodje sta je sa Marlom? Na kraju, se cini kao da odjebava biznis, i vraca se kriminalu, pali sa onog prijema i cima lokalne lerdije... A opet, Slim Carls se diluje sa Grcima?

Ne bas. Mislim, njih dvojica su bili desne ruke svojim kingpinovima. Ne mozes dogurati tako daleko ako nisi cvrst kao stena i ne znas pravila igre, a jedno od najvecih je vezano za cinkarenje. Uostalom, video si i sam kako je prosao mladjani Randy, a on je rekao muriji samo ono sto su ionako znali. Kad si spomenuo Beya, on mi je jedan od najboljih likova, ona scena kad ga Bunny ubedjuje da mu preda sina na cuvanje je fantasticna. Character growth at it's best.Mislim da je Marlo postao novi Stringer. Nedovoljno priznat kao gangster, nedovoljno pametan za politicare. Ko ce znati sta se s njim desilo.

Link to comment

Nebavio svih 5 sezona i krenuo sa manijackim gledanjem.jeste remek delo! pogotovo kad gledas 1 sezona 1,5 dan!!! Nije mi dobro. Stringer Bella vidim cesce nego porodicu vlastitu.2. sezona je divota. Poljaci, sindikati, levacenje, pilicarenje. Sad zavrsio 3.. Poezija!Omar! uh!Navlaka. Feel me??

Link to comment

Mislim da je Marlo postao novi Stringer. Nedovoljno priznat kao gangster, nedovoljno pametan za politicare. Ko ce znati sta se s njim desilo.

A Majkl postaje novi Omar, najveća faca u seriji.Samo, mogli su malo Nika da ubace u kasnije sezone, onaj kraj ostavlja svakakve mogućnosti.

Edited by Zgubidan
Link to comment

A Majkl postaje novi Omar, najveća faca u seriji.Samo, mogli su malo Nika da ubace u kasnije sezone, onaj kraj ostavlja svakakve mogućnosti.

I meni malo smeta sto je druga sezona toliko odvojena od ostatka serije. Niko od likova nije imao neku znacajniju ulogu u preostale tri sezone, eventualno Beadie, ali i ona samo u ulozi dobre zenice.

Link to comment

I meni malo smeta sto je druga sezona toliko odvojena od ostatka serije. Niko od likova nije imao neku znacajniju ulogu u preostale tri sezone, eventualno Beadie, ali i ona samo u ulozi dobre zenice.

Pa dobro sad jeste bilo za ocekivati da malo isaraju i kasnije drugi serijal...ali ipak Vondas i matori Grk su jos uvek u igri...tako da ima likova iz 2. serijala...

Edited by Behemoth
Link to comment
Nebavio svih 5 sezona i krenuo sa manijackim gledanjem.jeste remek delo! pogotovo kad gledas 1 sezona 1,5 dan!!! Nije mi dobro. Stringer Bella vidim cesce nego porodicu vlastitu.2. sezona je divota. Poljaci, sindikati, levacenje, pilicarenje. Sad zavrsio 3.. Poezija!Omar! uh!Navlaka. Feel me??
Joj, i ja sam tako gledo. I sanjo po ceo dan (gledao celu noć) kako me jure po prodžektima, pa kako lučki sindikališem, pa trčim izbore, pa držim časove, pa pišem za novine (dobro, ove dve poslednje stvari i radim, ali sanjo baltimorski). Dobri dani. Meni druga nekako ispala najbolja, ali to ne znači da ostale ne valjaju, ili da valjaju puno manje. Edited by Buck Naked
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...