Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Zavrsih gledanje druge sezone.Ko se nije zaplakao uz zavrsnu scenu pretposlednje epizode, nije covek.Inace i dalje su mi apsolutno neverovatni i fotografija i zvuk i montaza i kamera. Opet samo sto se ne oseti miris onih njihovih prcvarnica i duvanje vetra u luci. Sta znam, meni Brother Mouzon uopste nije nerealan. Kao ni Omar. Oba lika se motaju pri vrhu lanca ishrane i dovoljno su jaki da ne moraju svoje posebnosti da bacaju u drugi plan. Mada Mauzon tek treba da se razvije u trecoj sezoni... Avon je skolski primer vrste krimosa kakva prebiva na svim meridijanima. Face koje slaze, stav, hod... Takvih ima u svakom beogradskom naselju.Grci - jezivo brutalni. Balkanski potpis, rekao bih.

Aplaudirao sam kad im je MekNalti uvalio prvo jedno pa onda i ostalih 13 tela. :D

Link to comment

Što se tiče Muzona, pa ovako. Hičkok je davno rekao da slučajnost funkcioniše u životu, ali ne i na filmu. Ovo nije baš slučajnost, ali njegov karakter je svakako eksces koji bi mogao da bode oči u običnoj seriji, jer profil njegovog lika odskače od ostalih, ali ova serija potencira realnost i zato Muzon ne samo da može da prodje nego se sjajno uklapa u seriju. Naravno, i Muzon i Omarovo supermenisanje iz pete sezone su priče radjene prema stvarnim dogadjajima. A verujem i da Muzon ne bi tako smetao ovdašnjim ljudima da žive u Americi. Cela poenta Nation of Islam i srodnih je o emancipaciji crnih ljudi u Americi. Pojavljuju se NOI i u Homicide, a taj profil strogih i disciplinovanih, nepokolebljivih crnih ljudi možete naći u bilo kom filmu u kome se pojavljuju. Samo što je Muzon tu emancipaciju i samodisciplinu odlučio da prenese u kriminalni svet. Doduše, ne kao kriminalac, već kao obezbedjenje. Ima u Homicideu cela jedna epizoda o NOI koji obezbedjuju projectse, samo što to rade za lokalne vlasti, a Muzon za lokalne krimose.

Link to comment
dobar je wire, toliko da sam u 55 ujutru razmisljao kako stoji poredjenje sa sopranosima u mojoj knjizizamislite da imate jedan zid na poljani koji zelite da srusite wire je jedna opasna makita koja busi ravno, precizno, zna sta radisopranosi su kao da imate wrecking ball i igrate se sa njom. prvo razvalite zid sa strane, onda pustite da prodje pored, pa docekate zid od nazad...anywho, poenta je da se soprani igraju i svasta pricaju, a the wire je cista matematematika koja kada krene da se igra daje vanzemaljce kao brata buzona ilikakoseveczove
Resistance is futile. You do not understand the power of The Wire. Soon you will call it 'master'...
Link to comment

danasnji randomno odabran klip [spojler vorning, u pitanju je prva epizoda cetvrte sezone]:carv je jedan prilicno potcjenjen lik, a totalno je kul. o bodiju da ne pricam.where's the love bodie

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
zamislite da imate jedan zid na poljani koji zelite da srusite wire je jedna opasna makita koja busi ravno, precizno, zna sta radisopranosi su kao da imate wrecking ball i igrate se sa njom. prvo razvalite zid sa strane, onda pustite da prodje pored, pa docekate zid od nazad...anywho, poenta je da se soprani igraju i svasta pricaju, a the wire je cista matematematika koja kada krene da se igra daje vanzemaljce kao brata buzona ilikakoseveczove
Ali, "umetnički gledano" to što se Sopranosi igraju nije prednost. Naprotiv...Igra je više naučna, dok Žica kao povod ima moćni izvor stvarnoga života, koji pretvara u sjajni ritual umetničke forme...
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pih, ja ocekivao izlive forumskog odusevljenja, kad ono ni glasa

Šta je novo u filmskomi serijskom programu?Kada je reč o igranim serijama, gledaoce očekuju brojna iznenađenja. Već tokom narednog meseca premijerno ćemo prikazati nove epizode serije „Reži me“, a odmah potom i po mnogima najbolju seriju svih vremena - „Žica“.
Vedran
Link to comment
:Hail: (Majku mu, zašto me uvek obraduju ovakve vesti iako imam celu seriju na hardu...)Aj po bubreg da će čuveni skedžuler 92ke da baci Žicu u neki termin od pola dva po ponoći? Edited by Idioteque
Link to comment

odlicno. kapiram da ce kupiti sve sezone. ja nisam bio dovoljno disciplinovan da na svoju inicijativu odgledam poslednje 4 sezone, eno stoje mi na disku. ali ovo sto sam odgledo bilo je stvarno odlicno.radujem se i reci cu drugarima sa fejzbuka da obrate paznju.

Link to comment

^^cenim, umesto smarača duboaovih će ići nip/tuck, pa onda wire posle. dakle, imaš pravo. pola dva najranije.ali, da ne cepidlačimo, bravo za b92!

Edited by McCabe
Link to comment

valjda budu imali i repreze u normalnim terminima. jesi li imali za deadwood? posto, ako se dobro sjecam, i deadwood je isao u nekom takvom terminu.sve u svemu, rispekat

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...