Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
THE Wire," HBO's gritty series about life in the Baltimore ghetto, is about to become a course at Harvard.The announcement came at a panel discussion at the school featuring several of the show's stars, according to the Harvard student newspaper, The Crimson.
Read more Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
sve cestitke! potpuno opravdano i zasluzeno!!!The Wire je ucinila za razumevanje zivota u projectima kao i za razumevanje socijalnih mehanizama vise nego sve socijalne organizacije zajedno.naravno, svi ucesnici ovog foruma to su odavno shvatili. potpuno sam ushicen!!!!
Link to comment
'Ladno sam shvatio da kada bih video Vilijamsa na ulici da bih bez blama povikao "Omar comin'".
jedva cekam da ga vidim u the road - mada, iskreno, nestrpljivija sam da pogledam kako su se nosili sa tom neverovatnom knjigom.
Link to comment
  • 1 month later...

Samo da se i ja zapljunem na topiku i da kazem da je ovo apsolutno remek-delo. Privodim kraju prvu sezonu, pa cu utiske pisati kad jos malo odmaknem. Za sada bih potpisao sve hvalospeve odavde. Prosto covek ne zna na sta da se usredsredi: da li na glumu, da li na detalje, da li na slojevitost price... Ipak, biram portretisanje Baltimora. Noc, dop, gotik, fasade, mesecina, zamor, tenzija... Gotovo da na momente osecam miris u vazduhu.Sjajno!

Link to comment

zavrsio sam trecu sezonu, trudim se da ne idem mnogo brzo jer mi je zao da spizdim ovako nesto za nekoliko nedelja. ionako sam zakasnio, ne samo za vecinom forumasa, nego i za jedinom osobom iz RL koja je gledala.Sobotke su mi bas prirasle za srce pa sam mislio da ce biti losije bez njih, ali i treca izuva a moje uzbudjenje Wireom i dalje raste.bilo je vec price o odnosu Avona i Stringera...

jeste malo nedoreceno zasto je Avon dao Stringera. moj utisak je da ga je, na kraju, jednostavno, bolelo uvo- stvari su izmicale kontroli, rat je, a saznao je da mu je ovaj radio o glavi. nije Avon to mnogo promisljao, dosao je brat Muzone, trazio Bela i mislim da je Avon bio u fazonu- `ma rokni ga ako hoces, boli me kurac`. Stringer je taj koji je bio taktican i koji je promisljao svaki potez. ali je ispod naocara, finog odela i knjiga Adama Smita do kraja ostao dzukac. dobra je ona scena kad trazi od Slim Carlija da rokne onog odbornika a ovaj mu objasni -to nije ubistvo, to je bre atentat. a pogotovo je pokazao kakav je dzukac sto nije mogao da istrpi da mu Barksdale govori kako je mekan, a uopste nije morao da kaze za D`Angela. Brat Muzone inace smara dosta, a Bani Kolvin je bio skroz gotivan lik.

i jos jedna stvar kojom bi ohrabrio one koji nisu gledali- lik sa Prijevodi online, Talicni Tom, je super odradio posao. e da, bre, jesam ja lud...

ili sam stvarno video Rawlsa u gej baru

Link to comment

ili sam stvarno video Rawlsa u gej baru

ne moras da citas ovo u spojleru posto nisi gledao sve.

da jebote, ja sam mislio da ce to kasnije imati neki nastavak, ali nista. mislio sam da ce ga kasnije neko ucenjivati

Link to comment

dobar je wire, toliko da sam u 55 ujutru razmisljao kako stoji poredjenje sa sopranosima u mojoj knjizizamislite da imate jedan zid na poljani koji zelite da srusite wire je jedna opasna makita koja busi ravno, precizno, zna sta radisopranosi su kao da imate wrecking ball i igrate se sa njom. prvo razvalite zid sa strane, onda pustite da prodje pored, pa docekate zid od nazad...anywho, poenta je da se soprani igraju i svasta pricaju, a the wire je cista matematematika koja kada krene da se igra daje vanzemaljce kao brata buzona ilikakoseveczove

Edited by Hustler
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...