Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

BTW, kolika je bila gledanost serije? Imate li nekih podataka?
ne znam podatke, ali znam da od starne publike nije uopste bila narochito prihvacena. chitao sam komentare kako je pravo chudo da je uopste opstala do kraja [za sta treba hbo-u chestitati]. kritika je, pak, bila odushevljena.pravu popularnost stiche tek preko dvd-ova i na internetu [a o tome da nije narochito popularna govori i chinjenica da donedavno uopste nije bilo dvd ripa na netu. niti kvalitetnog snimka uopste].na sajtu guardian-a ima zanimljiv dio posvecen wire-u. zanimljive top liste, izmedju ostalog [najbolje smrti, najbojli mcnulty-bunk momenti, najbolji valchek momenti isl.]. preporuchujem
Link to comment

Hvala. Stvarno interesantna odluka HBO. Sta li im bi? Milsim, i oni valjda jure neki profit, pa mi je ovo dosta neobicno. Aj' da im i ja cestitam. :)A ovi iz Guardiana su opsednuti The Wire-om. Non-stop imaju nesto o seriji. Geekovi, hehe. :P

Link to comment

odgledo i 2. sezonu. i to je u proseku i totalu, za sada - super. jeste, proglasavao sam i sranja koja nisam ni odgledao (hrvac) ultimativnim remek-delima... ali ovaj put govorim istinu.za moje pare, osnovni, ako ne i najveci, kvalitet serije je ono sto alan mur naziva odraslom televizijom (ili televizijom za odrasle), tj. otprilike sve sto LOST nije: nema cliffhangera na kraju svake epizode a nadritwistova na sredini i kraju svake epizode (koji kao da su pravljeni za debile s rasponom paznje teniske loptice), likovi se ne produbljuju u idiote/superheroje pod pritiskom bespotrebnih flesbekova i flesahedova. ukratko, the wire ima stav serije koja prvo sama sebe postuje a onda postuje i gledaoce. i iz tog beskompromisnog nacela proizlaze svi ostali kvaliteti - zato serija jeste stokazu novelistic i stilski cista, zato su likovi jasno definisani, motivisani i dosledni, tragicni a nikad pateticni (iako, da se razumemo, protiv patetike nista neam). i onda kad ja kazem: 'smeta mi, bre, sto su svi tako utemeljeni i ograniceni u tom sistemu, jbga, fali mi neki maverick, neko ko ce da iskoci iz kosmosa - kojeg zovemo pravila igre/zavisnosti ili negde chain of command! misio sam da mcnulty oce da bude borac protiv sistema a ne borac u sistemu, kao i svaki 2. lik u seriji!', isto je kao kad pubertetlija trazi vise akcije u ani karenjinoj.malo odmaram, pa za 2-3 dana pocinjem s 3. sezonom. :wub:

Link to comment

Ima maverika i boraca protiv sistema, to je poenta, ali su realnije i prizemnije naslikani. Dee i Stringer protiv gangsteraja, Sobotka koji zaradjuje sa strane, novi gradonacelnik, pandur koji legalizuje drogu u Hamsterdamu, Prezbo protiv skole, itd, itd. U pitanju je sukob pojedinac-institucija, kako institucija ogranicava, i gde su granice ili pukotine slobode. Ali bez super heroja, vec na jedan razuman i inteligentan nacin.

Link to comment
Ima maverika i boraca protiv sistema, to je poenta, ali su realnije i prizemnije naslikani. Dee i Stringer protiv gangsteraja, Sobotka koji zaradjuje sa strane, novi gradonacelnik, pandur koji legalizuje drogu u Hamsterdamu, Prezbo protiv skole, itd, itd. U pitanju je sukob pojedinac-institucija, kako institucija ogranicava, i gde su granice ili pukotine slobode. Ali bez super heroja, vec na jedan razuman i inteligentan nacin.
pa da, slazem se. dee i sobotka jesu, u klasicnom znacenju, tragicni junaci (podsecam, tek sam na kraju 2. sezone, pa s te pozicije govorim). ali oni igraju istu igru. sobotka hrani sistem, koji, posledicno, jel, njega jede. misim, to sto svi likovi oce jeste kvalitativno ista stvar, nekad pokusavaju da izigraju pravila, ali igraju istu igru, i svi oni imaju slicna sredstva (droga, korupcija) i isti cilj (uspinjanje u tom sistemu). ni kod policajaca ne postoje vrednosne razlike. svi (a omar stoji kao moguci izuzetak) su u tom sivilu. nema mavericka koji napada vrednosti sistema. ali tako treba da bude. zato je serija super. Edited by fancy claps
Link to comment

odgledao prve dve epizode. zamolio bih vas da stavljate u spojler sve sto moze da nagovesti sta ce se desavati u narednim sezonama.

Link to comment

Omar

na sudu

:Hail:Takodje, McNulty i Bunk :Hail:

D'Andjelo ode. Kako su odradili to :Hail:

I da, da se poserem samom sebi u usta, gluma je fenomenalna. Svi glume, razbijaju! Oni na dokovima, sindikalci, de ih nadjose, svaka im se dala! O staroj ekipi necu ni da pricam! Rekoh vec, poezija!

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...