Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

THE WIRE (2002)

Featured Replies

a jel se na kraju otkrije da je omar vanzemaljac?

  • Replies 2.4k
  • Views 320k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ubio se Zigi Sobotka.

  • Gledam ponovo seriju i u ovodnoj špici druge sezone primećujem jedan potpuno nebitan ali meni jako zanimljiv detalj fikcije, pa rekoh da podelim:      

  • Jean-Luc Picard
    Jean-Luc Picard

    Andre Royo  ( Bubbles ) je pričao dosta vremena nakon završetka snimanja, kako mu je u jednom  momentu, u nekoj pauzi snimanja, dok je potpuno obučen i našminkan sedeo negde u blizini i čekao svoj red

Posted Images

  • Author
a jel se na kraju otkrije da je omar vanzemaljac?
nista ti nisi razumeo
  • Author
Hvala lepo.Jbg, bolje bi izgledala serija da je 16:9. Steta.E da, moram da kazem da mi se gluma u seriji bas ne dopada. Bar u ove prve dve epizode, mozda cu se navici kako vreme odmice. Nije losa, ali u Homicide je bila bolja.
aj ne zajebavaj ne moz biti bolja glumaidi s Guslarom gledaj celavog mafijasa kod psihijatra

e stvarno, sludge. ajde bre gledaj dalje.ja kriziram sto nikako da mi se skine 5. sezona.jel ono ovde pomenuto da je 3. slabija? meni odlicna.potpuno je neverovatno kako je sve razradjeno i promisljeno i stvarno i detalji i muzika i malo zajebancije povremeno i fotografija i reference i zastupljenost likova i koncept, atmosfera svake sezone i sve ostalo.

ja kriziram sto nikako da mi se skine 5. sezona.
pa ne skidash valjda celu sezonu istovremeno?

pa da, i do sada sam dobro tempirala da se sledeca skine dok se prethodna gleda.u svakom slucaju, jutros stigla i peta :)

aj ne zajebavaj ne moz biti bolja glumaidi s Guslarom gledaj celavog mafijasa kod psihijatra
Ih, bre, nemoj odma' da se ljutis, ko da sam ti dirao u najrodjenije. :P Dobra je, ali za sad mi ona iz Homicide deluje bolja. Ovde mi svi deluju blago pogubljeno. Mozda je u tome i fora, videcu kako ce da mi bude kad malo odmaknem.Inace, ne volim Sopranose.
e stvarno, sludge. ajde bre gledaj dalje.
Jbg, ja bih rado, vec me svrbi debelo, ali sporo se skida. Jos nisam skinuo ni pola trece epizode. :(

sludge, uz malo vjezbe, vec ces iz spice moci da zakljucis sve o seriji :)ps: kako ti se cini meknalti?

meknalti je jedini koji je malo 'omanuo' sto se glume tiche - samo utoliko sto nije uspjeo bash potpuno da ovlada odgovarajucim akcentom. za razliku od stringera koji je takodje britanac, a govori kao da je rodjen u prodzektima

sludge, uz malo vjezbe, vec ces iz spice moci da zakljucis sve o seriji :)
Znao sam i pre nego sto sam poceo da gledam seriju da im je glavna muzicka tema Way Down in the Hole (thanks to Bob Dylan :) ). Takodje, prve dve epizode je rezirao Clark Johnson (iliti det. Meldrik Luis) tako da... Sve je jasno.
ps: kako ti se cini meknalti?
meknalti je jedini koji je malo 'omanuo' sto se glume tiche - samo utoliko sto nije uspjeo bash potpuno da ovlada odgovarajucim akcentom. za razliku od stringera koji je takodje britanac, a govori kao da je rodjen u prodzektima
E vidis, Meknalti mi je onako. On mi najvise deluje pogubljeno i nekako njanjavo. Ocekivao sam da ce biti potpuno drugaciji lik. Nekako, ne odaje mi utisak nekoga ko je upravo krenuo u zesci policijski obracun sa najvecim narko-krimos bossom u kraju (kojeg su predstavili otprilike kao mesavinu prof. Morijartija, Keyser Soze-a i pukovnika Walter E. Kurtz-a). E sad, mozda je u tome i fora, jer je on prakticno slucajno pokrenuo celu ovu akciju, pa sad ni sam ne zna sta bi sa tim, a ni sa samim sobom u svemu tome.

Polako, Slajo..Kad sam ja pogledao prvu, nista mi nije bilo jasno, te sam otisao na Wikipediju da proverim da li je to zaista prva epizoda.Edit: a sada sam u depresiji jer sam ispucao celu.

Edited by Buck Naked

Odgledao i trecu epizodu. Ova mi najbolja do sad. Meknalti je konacno poceo da pizdi and I like that, baby! :) Pocinje da mi se svidja njegov lik. I poceli su da prave lep odnos izmedju njega i one lezbejke-policajke. Takodje, za sad su mi najjaci likovi Babls (narkoman sto ima pomaze), lezbejka i onaj policajac sto stalno nesto rezbari pod lupom. D'Andjelo isto nije los lik, a konacno se pojavio i Omar, samo jos nista konkretnije od njega. Anyway, polako pocinje da mi se javlja onaj fin osecaj 'nervozice' u stomaku. :) A cetvrta epizoda stigla sa skidanjem tek do pola. :(

  • Author
Odgledao i trecu epizodu. Ova mi najbolja do sad. Meknalti je konacno poceo da pizdi and I like that, baby! :) Pocinje da mi se svidja njegov lik. I poceli su da prave lep odnos izmedju njega i one lezbejke-policajke. Takodje, za sad su mi najjaci likovi Babls (narkoman sto ima pomaze), lezbejka i onaj policajac sto stalno nesto rezbari pod lupom. D'Andjelo isto nije los lik, a konacno se pojavio i Omar, samo jos nista konkretnije od njega. Anyway, polako pocinje da mi se javlja onaj fin osecaj 'nervozice' u stomaku. :) A cetvrta epizoda stigla sa skidanjem tek do pola. :(
sladzo,navlacis se, neka neka
sladzo,navlacis se, neka neka
Duša će ti goreti u paklu :)

zaljubices se ti u narkomana sto im pomaze, lezbejku, i policajca sto stalno nesto rezbari pod lupom... :)i u debelog pandura sa cigarom i gangstera ekonomistu, smotanog pandura i potonjeg nastavnika.. a o sindikalcima i novinarima (hint: Meldrik!) bolje da ne pocinjem. Kakvi likovi! Dajte jos. Kreativnijih opisa, ja nisam bio inspirisan ili ne umem. Uzgred, da dodam, jedini koji mi je "celom serijom" delovao neautenticno i kliseizirano, kao sto sam ranije javio, je Meknalti. I, u poslednjem serijalu se i to promenilo! Prvo mi je onaj haos koji su napravili takodje delova too much, a onda se sam se zaljubiska, pa cak i u Meknaltija. Svi likovi su mi dobri! Cak i Meknalti.

Edited by Buck Naked

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.