Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

  1. 1. Quizmaster treba da istetovira Skočka na ramenu:

    • Da
      160
    • Ne
      23


Recommended Posts

@QuizmasterTreba mi pomoć od Vas kao veterana kvizova. Unapred sam zahvalan.Pošto ste učestvovali u kvizu "Naslovna strana" na TV "Hepi", napišite kakvi su utisci. Zapravo, ljudi s kojima sam razgovarao se žale na organizaciju (tastere i trajanje snimanja) i način kvalifikovanja takmičara.Jesu li nagrade u završnici isto tako skromne kao u kvalifikacijama?Napomena: Ne gledam TV "Hepi", jer je nema na Internetu.

Link to comment

Na snimanju kvizova, ne samo ovog, često se dešava da bude nekih problema, pa i neregularnosti. Svako ko ide na kviz treba da unapred bude spreman i na takve neprijatne situacije, jer je za uspeh pored znanja vrlo bitno sačuvati i hladnokrvnost.Na "Naslovnoj strani" bio sam u osam emisija, od kojih sam u četiri pobedio. U jednoj emisiji, koju sam na kraju izgubio sa poenom razlike, pokraden sam tako što mi nije priznato da je milioniti deo metra mikrometar (kazali su da je to mikron). Meni je to odmah bilo sumnjivo i kad sam stigao kući u rečniku sam pronašao da je i moj odgovor tačan (mikrometar ima i drugo značenje, instrument za merenje malih dužina i uglova). Naravno, trebalo je tamo da dignem dževu, ali već umoran od čekanja nisam imao snage za neku prepirku i skandale. To me je koštalo da prođem dalje, mislim da bih u onoj konkurenciji ušao i u veliko finale (moj protivnik je na kraju bio trećeplasirani, ako se dobro sećam zaradio je 50.000 dinara).Sam kviz je takav da veoma mnogo zavisi od sreće. U uvodnim igrama, u kojima se treba brzo prijavljivati, nema mnogo prostora za kiks, pa su ispadali i neki vrlo jaki kvizaši. Tokom kviza može se čak prikazati i dosta veće znanje, pa da se opet na kraju izgubi pošto poslednja igra (detektiv, odnosno asocijacije) donosi puno poena. Inače, besmisleno je što u igrama u kojima je bitno brzo prijavljivanje nema negativnih poena, tako da takmičari besomučno lupaju po tasterima znali oni ili ne znali odgovor. Ako je već tako, što ne uvedu da kompjuter slučajnim izborom određuje kojim redom će se odgovarati, nego maltretiraju ljude i dolaze u situacije da se tasteri pokvare?Da li će takmičar biti zadovoljan svojim učešćem, zavisi i od toga šta očekuje. Nekom je drago što se pojavi pred kamerama, pa ga vide komšije i prijatelji, a još ako i pobedi bar jednom, eto veselja. Nekom je dosadno, pa u nedostatku drugih kvizova ode i na ovakav. Nagrade jesu bile skromne, ali ne žalim se. Dobio sam vrlo dobar paket suhomesnatih proizvoda, razne knjige i neke kozmetičke proizvode koje sam poklonio takmičarkama na enigmatskim turnirima koje organizujem. Ne znam šta su sada nagrade, ali mislim da više nema tih suhomesnatih proizvoda, a čini mi se da neke novčane nagrade i dalje dobijaju samo tri najbolja učesnika.Inače, TV Hepi plaća putne troškove takmičarima, što je za pohvalu i što smatram nekim minimumom koji bi trebalo da ispuni organizator. Nekadašnji zagrebački kvizovi ("Brojke i slova", "Kviskoteka") isplaćivali su i dnevnice ljudima, pa čak i prenoćište, kako bi takmičari mogli da budu odmorni na snimanju. Međutim, kod nas na kvizovima uglavnom imate situaciju da vam kažu "Tražite putne troškove? Pa, vama treba da je čast što se pojavljujete kod nas...". A kad se tako krene, onda budite sigurni da vas mogu čekati razna neprijatna iznenađenja, od kojih je na prvom mestu svakako to što nije sigurno da li će se i kada dobiti osvojeni novac. U kakvoj državi živimo, nije ni čudo što ni kvizovi ne mogu da budu pošteđeni raznih idiotarija.

Edited by Quizmaster
Link to comment

da, sveti tvzg i maja jurković...plaćali su sve i za testiranja, od drugog do četvrtog nivoanamerno, dugo vremena, nisam hteo da prođem četvrti (za emisiju), bilo mi, kao studentu, lepo da se zezam po zagrebu za dž

Edited by mire
Link to comment

@QuizmasterHvala Vam na iscrpnom odgovoru.Svakako se na TV "Hepi" tek uhodavaju, za šta će im biti potrebno vreme - ali i dovoljno načitani ljudi koji imaju znanja da sastavljaju pitanja. Mada, čudi me da je zabuna nastala oko "mikrometra"?!Neprijatnosti i "iznenađenja" su pratioci kvizova. Jedna od najvećih neprijatnosti je možda ona koju ste svojevremeno doživeli na kvizu "Najslabija karika" (BK TV) početkom 2004. godine.

Edited by nocnik
Link to comment
da, sveti tvzg i maja jurković...plaćali su sve i za testiranja, od drugog do četvrtog nivoanamerno, dugo vremena, nisam hteo da prođem četvrti (za emisiju), bilo mi, kao studentu, lepo da se zezam po zagrebu za dž
Upravo tako, putni nalog se naplaćivao na licinom mestu pred snimanje emisije, prenoćište je bilo u vrlo pristojnom hotelu (tadašnji "Beograd" u Petrinjskoj), a s obzirom na to da je "Kviskoteka", uz "Bolji život", imala najskuplje reklamne sekunde na JRT, ne čudi da su mogli da bez po muke pokriju sve troškove. S druge strane, ukupni takmičarski dobici i nisu bili astronomski, čini mi se da je neko svojevremeno sračunao da se kvalifikacijom u polufinale cele serije moglo ukupno zaraditi oko 4.000 sadašnjih evra, plus poveliki robni bon za knjige iz "Globusa". Ipak, tromesečni kurs engleskog u SAD za ukupnog pobednika je bila poprilična vrednost.
Link to comment

ja u zg uvek išao onim džabalesku štutgardskim vozom, kretao iz ploča, izađem do autobuske, oko 9 dolazila tri iz mostara, iskukam od nekog kartu, pa kod maje na naplatu...a bus bio skup, ostajalo za klope i pića ;)

Link to comment
ja u zg uvek išao onim džabalesku štutgardskim vozom, kretao iz ploča, izađem do autobuske, oko 9 dolazila tri iz mostara, iskukam od nekog kartu, pa kod maje na naplatu...a bus bio skup, ostajalo za klope i pića ;)
Kao što kaže stara narodna mudrost, ne možeš ti našega čoveka zajebati! :lolol:
Link to comment
  • 4 weeks later...

Na Susretima zagonetača Hrvatske, održanim proteklog vikenda na Čiovu, osvojio sam dve brončane medalje (obe u sastavljanju zagonetaka, pojedinačno i ekipno).Imao sam realnu šansu i da pobedim u pojedinačnoj konkurenciji, ali nisam pročitao propozicije da se za bodovanje računa samo 4 od 5 zadatih disciplina (inače bih 40 minuta koje sam utrošio na prosečnu križaljku iskoristio da popravim anagram). Na kraju sam ipak stigao do bronce, tako da je nastavljen kontinuitet uspeha na enigmatskim takmičenjima. :)bovansoldoradisavljevic.jpgNa slici: trećeplasirana ekipa "Sus(j)edi", u sastavu Slavko Bovan - Nevenko Soldo - Zoran Radisavljević.

Link to comment

Juče su objavljeni rezultati drugog kola prvenstva Hrvatske u enigmatici, koje tradicionalno organizuje zagrebački časopis "Kviskoteka". U konkurenciji 374 autora sa oko 3400 likograma (anagrama na temu likova iz filmova i serija) pobedio je moj rad MONICA SE DRALA! (Malèna Scordia). :0.6:pobednickianagram.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...