Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Teoretski, ukoliko bi bilo barem 5-6 vas koji poručujete, mogao bih sesti u autobus i doneti vam te primerke. Ako bi bilo manje, poslao bih knjige pouzećem, pri čemu bih vam morao uračunati i poštarinu od oko 200 dinara.
posalji busom Edited by korindjar
Link to comment
posalji busom
Da, može u nekoj varijanti i tako, ali svakako bi trebalo uskoro da idem u Beograd, pa bih onda to iskoristio za isporuku. Onom ko ne bi mogao da se pojavi tog dana ostavio bih knjigu u redakciji lista "Enigmatika" (u časopisu piše da je adresa Cetinjska 1, ali ulazi se straga iz ulice Despota Stefana, ima neka rampa i portirnica).
Link to comment

Sutra u 8:30 gostujem kod Miloša Maksimovića na B92. Ako ima ljudi iz Beograda koji bi hteli da kupe moju knjigu, nek mi se jave preko pm, pa se možemo videti sutra.Darujte bez okolišanja! :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Večeras sam se vratio sa 19. Svetskog zagonetačkog prvenstva u Poljskoj, na koje sam otišao nakon što je nekoliko forumaša uslišilo moju molbu, a još dvoje je obećalo da će mi poslati novac ovih dana. To nije bilo dovoljno da pokrijem sve troškove, ali već i ti gestovi dobre volje značili su mi da ne odustanem. Hvala vam, dragi forumski drugari-ce, što me barem vi niste izneverili. :)Imao sam želju da se oprobam i kao takmičar, ali bi me put, kotizacija i višednevni boravak preskupo izašli (600-650 evra sigurno), pa sam bio kao gost, sa jednim noćenjem. Kao najvažnije bih izdvojio to što je moja knjiga oduševila čuvenog američkog enigmatu Vila Šorca, kome sam poklonio jedan primerak. On mi je uzvratio poklon svojom knjigom "Word Play" (istoimeni dokumentarni film nedavno ste mogli da vidite na B92), a pored toga, rekao mi je da će moju knjigu spomenuti u "Njujork Tajmsu" i pustiti neke odlomke, što bi trebalo da mi pomogne u promociji knjige.Od prijatnih doživljaja spomenuo bih još i večeru u super meksičkom restoranu u Varšavi, kojom su me častile kolege iz Hrvatske (plus su platili posle i taksi vožnju od 40 kilometara do hotela gde se održava šampionat), pa sam im se odužio tako što sam poklonio svakom njihovom reprezentativcu jedan primerak knjige. Na žalost, ono čega sam se pribojavao pokazalo se tačnim - te majstore u rešavanju logičkih problema vrlo slabo interesuje klasična enigmatika, čak je sasvim moguće da većina njih i ne zna šta su anagrami! Uspeo sam da prodam samo jednu knjigu za 25 evra. <_<

Link to comment

Nek`si ti nama živ, zdrav i prav... Bio si, video... A biće dana, za megdana i na tim svetskim prvenstvima...U svakom slučaju si osmotrio kako to izgleda...Ako može, kaži mi radoznao sam, kako se organizaciono igra to SP, koje su igre i zadaci, na čemu je najveći akcenat i kako se to boduje...To sve naravno moraš da znaš, ako jednog dana misliš da učestvuješ i da vedžbaš, jerbo i sveznalice moraju da vedžbaju (ono visinske pripreme itakoto ;) )

Link to comment

Hvala, Dare. Možda se nisam najpreciznije izrazio, pa se mogao steći utisak da sam prvi put išao na svetsko prvenstvo u rešavanju logičkih problema. Ipak, meni je ovo bio četvrti put, jer od 2005. do 2007. bio sam kapiten reprezentacije Srbije, a 2007. u Rio de Žaneiru bio sam i takmičar (89. mesto od 94 takmičara). Kao što se i vidi iz rezultata, nije to moja specijalnost, jer ja sam šampion klasične enigmatike (anagrami, rebusi, ukrštene reči, itd), a u ovome ima mlađih, bržih i "logičnijih" od mene :D. Kad je neki kviz, to je već moj teren, tako da sam 2005. u Budimpešti osvojio srebrnu medalju na pratećoj manifestaciji, pop-rok kvizu.Kad je ovo počelo da se organizuje početkom devedesetih, na programu je bilo više enigmatskih disciplina, ali onda su mnoge zemlje smatrale da su hendikepirane zbog jezičke barijere. Ubrzo su počeli da dominiraju logički problemi, i već dugo godina se rešavaju samo takvi zadaci. Vama je od logičkih problema svakako najpoznatiji sudoku, ali postoji i gomila drugih vrsta u kojima se, slično sudokuu, stvari rešavaju logičkim zaključivanjem, korak po korak. Na šampionatu bude i nekih noviteta, ali se pre početka takmičenja daju uputstva, tako da svi znaju kakva su pravila u zadacima i može se reći da su u svi takmičari u ravnopravnom položaju. Na svetskim šampionatima obično se rešava petnaestak setova zadataka, od kojih su neki kraći, neki duži. Vreme za rešavanje je uvek tempirano tako da takmičari budu u cajtnotu i veoma retko se dogodi da neko osvoji 100% poena u setu. S obzirom na težinu zadataka, može se reći da je i 50% sasvim pristojan skor. Naravno, oni koji stalno vežbaju imaju mnogo više rutine i poznate su im cake, tako da zahvaljujući tome reše više zadataka od nas "amatera". Inače, ja uopšte nisam loš (deveto mesto na ovogodišnjem prvenstvu Srbije), ali pošto sam posvećen drugim enigmatskim formama sve teže mi je da držim korak. Ne verujem da bih u ovim godinama mogao da ostvarim neki veliki napredak i stoga ove zadatke rešavam retko, i to radim iz čistog zadovoljstva, bez nekih takmičarskih ambicija.Na svetskom prvenstvu u rešavanju logičkih problema učestvuje obično oko 25 zemalja i stotinak takmičara. Srbija je ove godine osvojila sedmo mesto ekipno, a naš najbolji logičar Nikola Živanović iz Sombora zauzeo je 10. mesto. Pored WPC (World Puzzle Championship) poslednjih godina održava se i WSC (World Sudoku Championship), i tu smo još bolji, čak je reprezentacija 2009. u Slovačkoj osvojila bronzanu medalju, a Branko Ćeranić iz Pančeva srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji. Najbolje svetske reprezentacije su godinama SAD, Japan i Nemačka, a najviše titula svetskog prvaka ima Nemac Ulrih Fojt (ako se ne varam, šest). Aktuelni šampion u rešavanju logičkih problema je Japanac Taro Arimacu, a najbolji svetski sudokista je Poljak Jan Mrozovski.

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 3 weeks later...

Šesto prvenstvo Srbije u kvizovci (igra na ploči slična skreblu) održano je 7. novembra 2010. u prostorijama ŠK "Studentski grad" na Novom Beogradu. Takmičilo se 11 kvizovkaša, a nakon 7 kola po švajcarskom sistemu prvo mesto zauzeo je Marko Obradović iz Beograda, sa skorom 6:1. Isti broj pobeda i poraza, ali uz slabiji dodatni kriterijum (buholc) imao je Zoran Radisavljević iz Novog Sada, dok je bronzanu medalju osvojio Velibor Marjanović iz Valjeva.Turnir je uspešno sudio Rade Goljović iz Baljevca. Organizator takmičenja, Savez zagonetača Srbije, za najbolje takmičare obezbedio je pehar, medalje i enigmatsku literaturu.Konačan plasman: 1. Marko Obradović 6 (buholc - 29), 2. Zoran Radisavljević 6 (26), 3. Velibor Marjanović 5 (29), 4. Nikola Živanović 5 (25), 5. Nenad Savić 4 (24), 6. Zoran Kotarac 4 (22), 7. Miloš Škarić 3 (29), 8. Ivan Andonov 3 (26), 9. Dragan Stojanović 3 (21), 10. Zoran Tanasić 2, 11. Danijel Milošević 1.Dosadašnji šampioni: Marko Obradović (2006, 2007, 2008, 2010), Zoran Radisavljević (2009), Dejan Maslarević (2005)kvizovka2010.jpgPočetak petog kola. U prvom planu je novi šampion Srbije, Marko Obradović.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Savez zagonetača Srbije uspešno je priveo kraju 3. Kviz kup Srbije, na kome se ove godine takmičilo 55 kvizaša. Završni turnir, na kome je učestvovalo osam najboljih takmičara u generalnom plasmanu, održan je u prostorijama kafea "Buldog" u Beogradu, a nakon zanimljivih mečeva, trijumfovao je Marko Obradović, pobedivši u uzbudljivom finalu Zorana Radisavljevića. U prethodne dve sezone Obradović je vrlo tesno gubio finalne mečeve od Vladimira Krnača i Omera Ekića, a sada je, potpuno zasluženo, osvojio "Trofej Jan Bažik". Završni turnir doneo je zanimljive mečeve, vrlo lepa, ali i teška pitanja. U četvrtfinalu i polufinalu Obradović i Radisavljević su ubedljivo savladali protivnike, pokazujući zavidan nivo znanja i umeća, naročito u igrama brojki i slova. Finalni meč doneo je rovovsku borbu, u kojoj je zbog težine pitanja (na nivou svetskog prvenstva, možda čak i teže) osvojen mali broj poena. Odlučilo je bukvalno poslednje pitanje, kojim je Obradović preokrenuo dotadašnje minimalno vođstvo Radisavljevića.kvizkupsrbijefinale.jpgPrema propozicijama turnira, meč za treće mesto nije igran, a bronzane medalje podelili su Kosta Željski i Radomir Jocić. Željski je u četvrtfinalu bez većih problema pobedio Miloša Petronijevića, dok je Radomir Jocić, nakon fajterskog meča sa puno poena, uspeo da savlada Nenada Jovanovića, bolje rangiranog iz prethodna četiri takmičenja.ČETVRTFINALE:Marko Obradović - Aco Brajković 87:47 (autor pitanja: Kosta Željski)Zoran Radisavljević - Dušan Ivanović 80:32 (Vladimir Krnač)Nenad Jovanović - Radomir Jocić 79:82 (Zoran Jordanov i Zoran Radisavljević)Kosta Željski - Miloš Petronijević 60:31 (Vladimir Krnač)POLUFINALE:Marko Obradović - Kosta Željski 67:47 (Radomir Jocić)Zoran Radisavljević - Radomir Jocić 77:38 (Darko Božičković) FINALE:Marko Obradović - Zoran Radisavljević 29:26 (Aco Brajković)Savez zagonetača Srbije za najbolje takmičare obezbedio je pehar, medalje, diplome, knjige i robne nagrade. Pitanja sa takmičenja uskoro će moći da se preuzmu na sajtu SZS, kao i na kviz blogu Ace Brajkovića. kvizkupsrbijeosvajacime.jpgNa ovom linku možete pogledati još neke FOTOGRAFIJE SA TAKMIČENJA

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 2 weeks later...

Prošlog vikenda bio sam na 26. Susretima odgonetača i zagonetača Hrvatske (SOZAH), koje je organizovalo Zagonetačko društvo "Vinkovci". Pored prijatnog boravka u Vinkovcima, posebno zadovoljstvo mi je što sam u konkurenciji mnogih renomiranih takmičara postigao zapažene rezultate na prvenstvu Hrvatske u sastavljanju zagonetaka (treće mesto u pojedinačnoj i drugo mesto u ekipnoj konkurenciji). Na ovoj slici sam u društvu novog šampiona Borisa Nazanskog i drugoplasiranog Valtera Kvalića, dvojice sjajnih enigmata i veoma dragih ljudi.kvalicnazanskyradisavlja.jpgIzveštaj kolege Jovana Nedića, kao i druge fotografije sa takmčenja, možete pogledati na sajtu belomanastirske "Oaze": http://www.oaza-bm.hr//index.php?option=com_content&task=view&id=814

Link to comment
  • 1 month later...

Nakon četiri kola, 28 rundi i 140 zadataka završena je Liga rešavača 2010. Pobednik je Marko Obradović, koji je sakupio 84 boda, 12 više od drugoplasiranog Jovana Novakovića i 21 više od mene. Ovo takmičenje je najavljeno kao spektakl za ljubitelje zagonetaka, a kvalitetom radova u potpunosti je opravdalo očekivanja. Nažalost, u žaru takmičarske borbe bilo je i nekih neprimerenih reakcija, netolerancije i nedostatka fer-pleja.Ukoliko neko od posetilaca foruma želi da dobije komplet zadataka nek se javi na mejl zoradis@eunet.rsGENERALNI PLASMAN U LIGI REŠAVAČA: 1. Marko Obradović 84 boda (30+30+24), 2. Jovan Novaković 72 (24+24+24), 3. Zoran Radisavljević 63 (30+18+15), 4. Dejan Minić 48 (18+18+12), 5. Rade Goljović 42 (15+15+12), 6. Čedomir Milanović 34 (30+2+2), 7. Adnan Spahić 28 (10+9+9), 8. Anica Milošev 26 (12+9+5), 9. Vladimir Obradović 24 (15+6+3), 10. Branislav Nikić 19 (10+9), 11-12. Branko Bjeličić, Dejan Spasić 19 (8+7+4), 13. Nikola Živanović 18, 14. Dušan Đukić 17 (6+6+5) 15. Igor Ević 13 (10+2+1), 16. Dragan Stojanović 12, 17. Ivan Bukumirić 10 (10+0), 18. Ivan Andonov 10 (8+2), 19. Milosav Marjanović 10 (4+4+2), 20. Predrag Grbić 9 (7+2), 21. Luka Pavičić 9 (5+3+1), 22. Slađan Đorđević 8 (7+1), 23. Nikola Petkovski 6, 24. Danijel Milošević 3, 25. Nikola Milićević 2, 26. Kosta Željski 1, 27-31. Mile Janković, Staniša Nikolić, Petar Parlić, Branko Ćeranić, Milenko Mijatović, bez bodova Za konačan plasman rešavačima su računata tri najbolja rezultata.

Link to comment

Ovim se završila uspešna sezona, u kojoj sam na zvaničnim takmičenjima osvojio jedno zlato (Anagramni kup Srbije), tri srebra (šampionat Srbije za anagramiste, Kviz kup Srbije, prvenstvo Srbije u kvizovci) i dve bronze (Liga rešavača 2010, prvenstvo Hrvatske u sastavljanju zagonetaka). Nisam sasvim zadovoljan, pošto mi je u dva-tri navrata pehar izmakao za dlaku. Što se tiče internet takmičenja, pobedio sam na "Enigmaratonu" (domaćin: Marko Obradović), u rešavanju anagrama i rešavanju zagonetaka (blog Logika) i u rešavanju rebusa (blog Rebusi). Možda sam se tu ispucao, pa u drugoj polovini godine nisam imao dovoljno svežine da nastavim sa pobedama.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dragi PPP-ovci i PPP-ovke,Večeras sam na razne adrese poslao prvi broj mejling-liste "Enigma kafe", koja će sadržati rubrike sa enigmatskim zadacima, logičkim problemima, šahom, kvizovima, itd. Ovo je nastavak brojnih aktivnosti koje sam u prethodnih devet godina imao na istoimenom forumu, čija adresa je www.voy.com/96502/Ukoliko neko od vas želi da se prijavi na mejling-listu, neka mi pošalje poruku na mejl zoradis@eunet.rs. Naravno, pozivam vas i da svojom saradnjom obogaćujete sadržaj nove enigmatske atrakcije.Ko želi da dobije večerašnje izdanje, molim da mi se javi pa ću mu dostaviti materijal.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Na mejlove raznih ljubitelja enigmatike večeras sam poslao četvrti broj mejling-liste "Enigma kafe", koja sadrži i vrlo zanimljivu nagradnu ukrštenicu, tzv. "tajmsovku".Pored ovoga izazova, u novom broju su nastavak "Enigmatske radionice", logički problem, šah, mini-kviz, a u rubrici "Enigmatski evergrin" predstavljen je čuveni rad američkog anagramiste Majka Kita.Ukoliko neko želi da primi večerašnje i prethodna izdanja, nek mi se javi na mejl zoradis@eunet.rs

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...