Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Poslednjeg dana boravka u Holandiji bilo je sjajno vreme, te sam sa domaćinom propešačio jednu baš veliku deonicu. Pričali smo nešto o Teksas Hold’m pokeru i čak smo hteli da odemo u kockarnicu da bacimo partiju, ali onda sam ja ipak rešio da to ne uradimo, ne zato što sam se plašio gubitka novca, nego zato što mi je prethodnih dana bilo super i nisam želeo da mi bilo šta pokvari taj utisak.
sreća pa nisi poslušao domaćina, inače bi završio putešestvije prostituisanjem u amsterdamu da skrpiš za put nazad.
Link to comment
Poslednjeg dana boravka u Holandiji bilo je sjajno vreme, te sam sa domaćinom propešačio jednu baš veliku deonicu
standardna, "zapričao sam se", tura u kojoj te tri puta prošeta oko istok bloka zgrada Edited by korindjar
Link to comment
sreća pa nisi poslušao domaćina, inače bi završio putešestvije prostituisanjem u amsterdamu da skrpiš za put nazad.
ma miralem je teska kretencina. on svakog ko je malo vicniji igranju s brojkama zove da ide s njim na poker da mu bude kisni covek.tako i mene zlostavljao u beogradu. zamisli miralema i mene kao toma kruza i dastina hofmana... :lol:
Link to comment
ma miralem je teska kretencina. on svakog ko je malo vicniji igranju s brojkama zove da ide s njim na poker da mu bude kisni covek.tako i mene zlostavljao u beogradu. zamisli miralema i mene kao toma kruza i dastina hofmana... :lol:
Da. Dastin Hofman je imao kosu...
Link to comment
  • 4 weeks later...
osvajacimedalja.jpg

AKTUELNOSTI IZ SAVEZA ZAGONETAČA SRBIJE

Ćeranić nasledio Živanovića na tronu U organizaciji Saveza zagonetača Srbije (SZS), 11. septembra u beogradskom Studentskom gradu održano je 6. Logičko prvenstvo Srbije. Takmičilo se 15 rešavača, a posle pet setova zadataka novi šampion postao je Branko Ćeranić. Drugo mesto zauzeo je Marko Obradović, a treći je bio Čedomir Milanović. Pored njih, član reprezentacije Srbije na svetskom prvenstvu u Poljskoj biće i naš godinama najuspešniji logičar Nikola Živanović (ovom prilikom sastavljao je zadatke), dok će kapiten reprezentacije i delegat na kongresu Svetske zagonetačke federacije biti Zoran Tanasić. Konačan plasman: 1. Branko Ćeranić (Beograd) 658 poena, 2. Marko Obradović (Beograd) 599, 3. Čedomir Milanović (Kikinda) 537, 4. Dragan Tolomanoski 520, 5. Bojana Vojnović (Beograd) 485, 6. Rade Goljović (Baljevac) 473, 7. Zoran Tanasić (Beograd) 421, 8. Milovan Kovačević (Novi Sad) 400, 9. Zoran Radisavljević (Novi Sad) 379, 10. Dragan Stojanović (Beograd) 378, 11. Danijel Milošević (Beograd) 368, 12. Davor Gavranović (Beograd) 250, 13. Vesna Jovanović (Beograd) 247, 14. Nenad Savić (Beograd) 241, 15. Ivan Andonov (Beograd) 204. Pre takmičenja održana je skupština SZS na kojoj je dosadašnjem predsedniku Zoranu Tanasiću poveren još jedan predsednički mandat. Za generalnog sekretara izabran je Čedomir Milanović, a Upravni odbor SZS čine još Nikola Živanović, Zoran Radisavljević i Branko Ćeranić. Usvojeni su izveštaj o radu Saveza u prethodnom dvoipogodišnjem periodu, plan aktivnosti i novi Statut, koji je usklađen sa izmenjenom zakonskom regulativom.

Edited by Quizmaster
Link to comment

meczeljskiradisavljevic.jpgTrijumf Radisavljevića na kvizu U prostorijama biblioteke u Čajetini 26. septembra održano je četvrto kolo Kviz kupa Srbije, na kome je bilo 17 takmičara. Prvo mesto osvojio je Zoran Radisavljević, koji je u finalu pobedio Nenada Jovanovića. Za razliku od polufinalnih mečeva, u finalu je izostalo dramatike, jer je Radisavljević dobio sve četiri igre slova i stečenu prednost bez problema održao. Zahvaljujući trudu domaćina Bojana Savića, te novčanoj pomoći od opštine Čajetine i Turističke organizacije Zlatibora, učesnicima turnira obezbeđeni su putni troškovi, a preostalo je i za novčane nagrade četvorici najuspešnijih takmičara. Kvalifikacioni test (sastavljač Zoran Jordanov, maksimalan broj poena 310): 1. Nenad Jovanović 193, 2. Kosta Željski 178, 3. Zoran Radisavljević 173, 4. Radomir Jocić 168, 5-6. Dušan Ivanović, Miloš Petronijević 163, 7. Jovan Ćuk 152, 8. Želimir Lalić 146, 9. Veljko Mihajlović 139, 10. Darko Božičković 134, 11. Rade Goljović 129, 12. Živorad Dragičević 128, 13. Vlastimir Purić 117, 14. Sofija Ikonić 107, 15. Branko Radeljić 92, 16. Miodrag Kijanović 90, 17. Predrag Grbić 64. POLUFINALE: Jovanović - Jocić 58:50, Željski-Radisavljević 35:49, FINALE: Jovanović - Radisavljević 32:64 Generalni plasman (svakom takmičaru računata su tri najbolja učinka, uz dodatni kriterijum u slučaju istog broja bodova): 1. Marko Obradović 75 (30+30+15), 2. Zoran Radisavljević 69 (30+24+15), 3. Nenad Jovanović 66 (24+24+18), 4. Kosta Željski 57 (30+18+9), 5. Miloš Petronijević 48 (24+12+12), 6. Radomir Jocić 30 (15+9+6), 7. Dušan Ivanović 29 (12+9+8), 8. Aco Brajković 28 (18+10), 9. Ivan Andonov 24 (12+9+3), 10. Slobodan Cvetanović 19 (12+7), 11. Rade Goljović 18 (10+5+3), 12. Dragan Isailović 16 (9+7), 13. Goran Damljanović 15, 14. Zoran Milićević 10, 15. Darko Božičković 10 (6+4), 16. Jovan Ćuk 9, 17-18. Želimir Lalić, Vojislav Lazarević 8, 19. Vlastimir Purić 8 (5+3), 20-21. Veljko Mihajlović, Čedomir Milanović 7, 22. Voislav Popov 6, 23. Živorad Dragičević 6 (4+1+1), 24-26. Aleksandra Čolakov, Vladan Jeremić, Jugoslav Ševo 5, 27. Darko Čekerevac, 28-29. Aleksandar Simić, Vladimir Krnač 3, 30-31. Branko Radeljić, Vidan Đurić 2, 32-33. Miodrag Kijanović, Milica Marković 1, 34-55. Aleksandar Vesić, Nenad Savić, Zoran Đokić, Goran Avalić, Sofija Ikonić, Jelena Isailović, Slavka Bakalov, Aleksandar Bjelica, Borman Mladenov, Slobodan Najdić, Nikola Miković, Danijel Milošević, Miroslav Nešić, Miodrag Cerović, Srđan Živojinović, Aleksandar Divović, Igor Savkić, Zoran Milunović, Branko Bjeličić, Strahinja Vlajović, Ljubiša Babić, Predrag Grbić, bez bodova. Na završnom turniru, koji će se održati 14. novembra u Beogradu, četvrtfinalni parovi su: Obradović - Brajković, Radisavljević - Ivanović, Jovanović - Jocić, Željski - Petronijević.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Obradovićevi zadaci za sladokusce Šampion Lige rešavača i pobednik Kupa Srbije u rešavanju rebusa, Marko Obradović, pokazao se i kao odličan sastavljač enigmatskih zadataka. Za internet takmičenje "Enigmaraton" Obradović je pripremio niz krasnih zavrzlama, od kojih je posebne pohvale rešavača dobila "Tajmsovka", ukrštenica pravljena po uzoru na one iz "Njujork Tajmsa". Premda su za rešavanje imali 42 sata, mnogi koji su preuzeli zadatke odustali su od takmičenja, te je rešenja poslalo samo osam ljubitelja enigmatike. Najbolji među najhrabrijima bio je Zoran Radisavljević, koji nije rešio svega jedan rebus, a istakli su se još Rade Goljović i Jovan Novaković. Konačan plasman: 1. Zoran Radisavljević 375 (od mogućih 390 poena), 2. Rade Goljović 374, 3. Jovan Novaković 352, 4. Nikola Živanović 308, 5. Sanda Reić-Tomaš 262, 6. Branislav Nikić 220, 7. Luka Pavičić 190, 8. Staniša Nikolić 136. Zadaci sa "Enigmaratona" moći će da se preuzmu na sajtu Saveza zagonetača Srbije

Edited by Quizmaster
Link to comment

Nove enigmatske aktivnosti i takmičenja SZS Savez zagonetača Srbije svakodnevno pokazuje da je ne samo organizacija najboljih domaćih logičara, nego i vodeća snaga u Srbiji na polju klasične enigmatike. Evo i kratkog pregleda takmičenja koja će uskoro biti organizovana ili su već u toku. Šesto prvenstvo Srbije u kvizovci održaće se 6. i 7. novembra u Beogradu. Ukoliko želite da se oprobate u ovoj igri koja je slična engleskom skreblu, možete se javiti aktuelnom šampionu i glavnom organizatoru turnira Zoranu Radisavljeviću, na mejl zoradis@eunet.rs Nakon prošlogodišnjeg uspeha Lige rešavača, SZS je odlučio da to postane tradicionalna manifestacija. Ljubitelje enigmatike od 1. do 28. decembra očekuje spektakularno takmičenje, na kome će moći da rešavaju čak 140 zadataka. Detalje o takmičenju možete pogledati na forumu "Enigma kafe" Na istom forumu svako veče daju se tri zanimljive zagonetke u okviru "Enigmatske radionice". Rubrika je već stigla do 200 izdanja, a svoje kvalitetne radove poslalo je tridesetak domaćih i stranih enigmata. Ukoliko i vi želite da se uključite u aktivnost radionice, vaše radove šaljite domaćinu foruma Zoranu Radisavljeviću. Na 9. Međunarodnom prvenstvu Srbije za anagramiste održana su tri od planiranih pet kola. U generalnom plasmanu vodi Nenad Savić sa 34 poena, a slede Branko Bjeličić 29, Zoran Radisavljević 28, Ivan Andonov 26, Nikola Živanović 25, itd. Radovi za četvrto kolo primaju se do 31. oktobra. "Slovna spajalica" je nova enigmatska igra Zorana Radisavljevića, a održava se ponedeljkom uveče u forumu "Enigma kafe". Na blogu "Logika", čiji domaćin je Nikola Živanović, svake nedelje priređuje se takmičenje u sastavljanju anagrama. Živanović povremeno organizuje još kviz turnir "Umodrom", kao i enigmatsko takmičenje "Nikolomke".

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dragi forumaši, ne volim što ovo radim, ali ne bih vas molio da mi nije potrebna pomoć i da ne verujem u vaše dobro srce.Kroz desetak dana će Svetsko zagonetačko prvenstvo u Poljskoj, na kome mi je bitno da budem jer je to najveća enigmatska smotra i što ću tamo moći da sretnem neke poznate ljude iz sveta enigmatike, kao što je Amerikanac Will Shortz. Ta manifestacija prilika je da razgovaram o međunarodnoj promociji moje knjige World of Anagrams i da (nadam se) prodam izvesnu količinu knjiga. Nažalost, prvi put u životu u situaciji sam da nemam para za takav put. U štampanje knjige uložio sam 4.000 evra, potom sam ono što mi je ostalo potrošio za turneju po Evropi. Priznajem, nisam morao da idem baš u sve te zemlje i mogao sam tu verovatno uštedeti nekih 500 evra, ali hteo sam da proslavim to što sam napravio najbolju svetsku knjigu o anagramima, na kojoj su mi čestitali vodeći svetski majstori. Prema tim ljudima imao sam moralnu obavezu da im pošaljem primerak knjige kao nagradu za saradnju, te sam i tu imao dodatne troškove za avionsko slanje u SAD, Englesku, Nemačku, Italiju, Izrael, Filipine... Mnogo je to para i za dobro situirane ljude, a kamoli za nekog ko je nezaposlen kao ja.Da ne dužim - kad bi barem 10-15 vas naručilo moju knjigu, to bi omogućilo da odem u Poljsku i da se ne zadužujem. Nudim vam biser enigmatske literature po ceni od svega 15 evra, inače je za strance prodajem po 25, a vredi objektivno i više. Pretpostavljam da idete nekad na rođendane i druge svečanosti, pa bi vam jedna takva knjiga mogla biti lep poklon... Verujte mi, ako imalo volite enigmatiku, trebalo bi da je imate i u vašoj biblioteci.Ako neko može i hoće da mi pomogne - hvala mu mnogo.

Link to comment

Nema čega da se sramiš, i hvala ti. Sram može da bude domaće enigmate, kojima sam u prethodnih desetak godina organizovao gomilu takmičenja i manifestacija. Utrošio sam puno vremena, energije i ljubavi u sve to, dajući često sopstveni novac, a nisu našli za shodno da mi se oduže barem tako što će svaki kupiti jednu knjigu.

Link to comment
Kada bi, teoretski, to hteo da naruči neko ko, teoretski, živi u BGu, šta teorija kaže, kako bi naručio ? :D
Teoretski, ukoliko bi bilo barem 5-6 vas koji poručujete, mogao bih sesti u autobus i doneti vam te primerke. Ako bi bilo manje, poslao bih knjige pouzećem, pri čemu bih vam morao uračunati i poštarinu od oko 200 dinara.Edit: Zapravo, svakako bi trebalo uskoro da idem do Beograda, tako da se ti troškovi poštarine mogu eliminisati, sem ukoliko neko neće da skriva svoj identitet. Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...