Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

  1. 1. Quizmaster treba da istetovira Skočka na ramenu:

    • Da
      160
    • Ne
      23


Recommended Posts

kviskoteka_rezultati_6_kola.jpg
 
Došao je trenutak kad mogu kazati da su se neprospavane noći isplatile. Naime, u šestom kolu 10. Prvenstva Hrvatske u enigmatici, moj rad u disciplini "Italo-višeboj" proglašen je za pobednički! Ovo mi je donelo ne samo pehar i dvanaest bodova za generalni plasman, nego i lepu novčanu nagradu od 2000 kuna.
 
Nakon prošlogodišnje pobede u sastavljanju likograma (anagrama od filmskih likova) ovo je moj drugi trijumf na konkursu "Kviskoteke". Na ovom linku možete videti moj POBEDNICKI RAD, koji predstavlja kombinaciju talijanske križaljke (bele ukrštenice) i tri tematska anagrama (u rešenju sadrže neku boju).
 
U generalnom plasmanu uoči poslednjeg kola i dalje vodi Tonči Milat, sa 52 boda, slede ga Boris Nazansky sa 51 i Zdenko Ćavar sa 48, dok sam ja na četvrtom mestu sa 46 bodova. Teoretski, mogao bih se umešati i u trku za titulu, ali nije baš realno da vodeća trojka toliko podbaci. Šta god da bude, zadovoljan sam radovima koje sam sastavio za tu odlučujuću rundu, pa se nadam nekom dobrom rezultatu. Redakciji “Kviskoteke“ se zahvaljujem na ukazanoj počasti i na komentarima kojima su uveličali ovaj moj uspeh. Živeli! :0.6:
Link to comment

zoran_portret.jpg

Pre nekoliko dana, naš poznati strip-crtač Marko Somborac organizovao je u Beogradu humanitarnu akciju. Tom prilikom crtao je karikaturne portrete svima koji prilože neku donaciju za ljude postradale u katastrofalnim poplavama.

 

Buduću da sam nedavno i ja organizovao nešto slično, iskoristio sam ovu priliku da uplatim novac prikupljen od prodaje mojih knjiga "World of Anagrams" i "Put ka vrhu". Možete da vidite kako me je, očas posla, nacrtao naš duhoviti karikaturista.

 

Pored ove informacije o uplaćenom novcu obaveštavam vas da moju humanitarnu akciju produžavam do 15. juna. Svi vi koji sebe smatrate ljubiteljima enigmatike, a niste do sada naručivali moje knjige, mislim da bi trebalo to sada da uradite.     

Edited by Quizmaster
Link to comment

Zar nisi video taj skenirani članak malo gore? :)

 

Inače, u poslednjem kolu zauzeo sam drugo mesto u sastavljanju križaljke "kameleonke", ali nisam se pomerio sa četvrtog mesta u generalnom plasmanu.

Link to comment
put_ka_vrhu_2_naslovna.jpg
 
Poštovani ljubitelji enigmatike,
 
Zadovoljstvo mi je obavestiti vas da je odštampana moja nova knjiga, "Put ka vrhu 2". U ovoj knjizi, drugoj iz serijala "Put ka vrhu", možete da na 194 stranice vidite šta sam stvorio u  oblastima šahovskih i logičkih problema, zašto sam velemajstor za razne kvizove (nekoliko testova sa preko 300 pitanja), a klasična enigmatika zastupljena je raznim mrežastim radovima (ukrštenice, magični kvadrati i likovi, osmosmerke, ispunjaljke).
 
Knjigu prodajem po ceni od 10 evra, što mislim da je za ovakvo enigmatsko blago niska cena i da bi stvarno trebalo da izdvojite malo novca za vaš hobi. Time ne samo da obogaćujete vašu biblioteku nego i pomažete meni da odštampam knjige 3 i 4, koje će takođe biti za enigmatske sladokusce.
 
 

 

Link to comment

Zagrebački časopis "Kviskoteka" organizovao je 15. juna proslavu jubilarnog, hiljaditog broja. Svečanost je održana u restoranu "Lido" kraj Jaruna, a tom prilikom dodeljene su i nagrade najuspešnjim učesnicima 10. Prvenstva Hrvatske u enigmatici.  Uz efektan program i zabavljače kao što su Nina Badrić, Halid Bešlić, Oliver Mlakar i Tarik Filipović, vreme je brzo proletelo.

 

Evo trenutka kada mi legendarni hrvatski anagramista Vladimir Kuterovac (VELIK I MUDAR TVORAC) uručuje pehar za pobedu u šestom kolu.

 

PIC00006.jpg
 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Poslednjih nekoliko nedelja nižu se odlični rezultati. :)

 

Na 30. Susretima zagonetača Hrvatske, održanim krajem juna u Kraljevici (Uvala Scott), zauzeo sam treće mesto u sastavljanju zagonetaka. Ekipa "Kvizorame" za koju sam nastupao (sa kolegama Borisom Nazanskim i Rankom Skopalom) ubedljivo je zauzela 1. mesto.

 

Pre neki dan stigla je vest da sam trijumfovao i na 3. Prvenstvu Srbije u enigmatici. To je moja druga šampionska titula na ovom takmičenju, a od pet disciplina pobedio sam u tri - u sastavljanju ukrštenih reči, anagrama i rebusa. :0.6:

 

sozah_2014.jpg
 

Na slici: pobednička ekipa "Kvizorame" (Skopal, Nazanski, Radisavljević)

 

 

Link to comment

Zadovoljstvo mi je obavestiti vas da će u utorak, 15. jula, sa početkom u 19 časova, u Udruženju književnika Srbije (Francuska 7) biti održano veče enigmatike, na kome ću predstaviti svoju novu knjigu "Put ka vrhu 2".

 
Pored ove knjige (druge iz tetralogije sa mojim najboljim zagonetkama), biće reči i o ranijim enigmatskim knjigama koje sam objavio. Na skupu će govoriti poznati pesnik i enigmata Radomir Mićunović, te šampion Srbije u sastavljanju anagrama Nenad Savić.
 
S obzirom na to da su mi posetioci ovog foruma uvek pružali podršku, bilo bi mi drago da neko od vas navrati na ovo veče enigmatike :)
 
plakat.jpg
 
Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 5 months later...

Dragi prijatelji, zadovoljstvo mi je obavestiti vas da sam na 14. Memorijalu Pavle-Libran, koji organizuje zagrebački časopis "Kvizorama", zauzeo prvo mesto u sastavljanju anagrama, u konkurenciji 32 takmičara sa 85 radova. :0.6:

Moj pobednički anagram, na temu "Hrvatska, dvadeset osma članica Europske unije", glasio je: SAD SRCE SLAVI, A DOMOVINA ČEKA TRENUTKE USPJEHA!

Pomenuti anagram mi je doneo nagradu od 500 kuna. Preostalo je još da žiri "Kvizorame" pregleda križaljke i nakon novogodišnjih praznika saopšti poredak u toj disciplini, kao i sveukupni plasman.

 

hrvatska_dvadeset_osma_lanica_europske_u

 

Link to comment

Ukoliko Novu godinu dočekujete u kućnom štimungu, predložio bih da odvojite malo vremena i učestvujete na sada već tradicionalnom takmičenju Novogodišnji ZEZ (Zoranove enigmatske zavrzlame). Pripremio sam 25 vrlo zanimljivih zagonetaka uz koje se možete zabaviti, a možda i osvojiti neku lepu nagradu (po već uobičajenom principu - za najbolje takmičare i za najsrećnije u žrebu).

Takmičenje počinje 31. decembra u 23 časa, kada će na mom blogu ŠMEK biti postavljen link za dokument sa zadacima. Završetak je 2. januara u 11 časova. Dakle, imate dovoljno vremena da se odmorite od "najluđe" noći i da rešite neke pripremljene zadatke. Uostalom, nemam potrebe da vas nešto posebno primamljujem, znate i sami da su radovi koje sastavljam sve same enigmatske poslastice.

Svima želim ugodne praznične dane i srećnu i uspešnu 2015. godinu!

 

NOVOGODISNJI_ZEZ_2015.jpg
 

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 3 weeks later...
Završeno je 13. Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste, a na moje veliko zadovoljstvo, uspeo sam da nadmašim sjajne rivale i stignem do šeste šampionske titule (prve nakon 2009. godine). Budući da sam u prethodnoj sezoni briljirao na domaćim i međunarodnim enigmatskim takmičenjima, ovaj trijumf je došao kao šlag na tortu. :0.6:
 
Nakon ovoga preostalo je da se održi glasanje za Gran Pri 2014, na kome će se dobiti autor anagrama godine, kao i pobednici po kategorijama. Može se konstatovati da je Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste sačuvalo svoj prepoznatljiv kvalitet, a takođe i tradiciju da na njemu stasavaju novi kvalitetni enigmati.
 
Anagrami s kojima sam zabeležio pobede bili su:
 
MALENA, A KRIJE BOLEST! (bakterija salmonele)
VAGA MI KRILA ŠOK! (višak kilograma)

DRŽAVA NAM BAŠ JADNA I ZATO SE TRPE TI RUSI! ("Srbija nema prava da traži odštetu za NIS")

 

Kompletne rezultate po kategorijama i opširniji izveštaj možete pogledati na forumu ENIGMA KAFE
 

Konačan plasman na 13. Međunarodnom prvenstvu Srbije za anagramiste: 1. Zoran Radisavljević 41 (3-2-4-0-3), 2. Branko Bjeličić 39 (3-3-2-1-1), 3. Rade Goljović 37 (2-4-2-1-1), 4. Ivan Andonov 30 (2-2-0-4-2), 5. Nenad Savić 21 (0-3-1-3-0), 6. Luka Pavičić 18 (1-1-2-1-0), 7. Kristijan Knežević 17 (2-1-0-0-1), 8. Ljubica Bilalović 9 (0-0-1-1-4), 9. Darko Marković 8 (1-0-0-0-2), 10. Sofija Ikonić 6 (1-0-0-0-0), 11. Stipan Medo 5 (0-0-1-1-0), 12. Vladimir Šarić 4 (0-1-0-0-0), 13. Slobodan Rikanović 4 (0-0-0-2-0), 14. Dejan Spasić 3 (0-0-1-0-0), 15. Tomislav Popović 3 (0-0-0-1-1), 16-18. Miroslav Obradović, Predrag Grbić, Radenko Raković 2 (0-0-0-1-0), 19. Gordana Jovanović - Šarić 2 (0-0-0-0-2), 20-21. Ilija Ozdanovac, Marko Mihaljević 1 (0-0-0-0-1), 22-35. Dinko Knežević, Života Petković, Sreten Perić, Verica Rajović, Ivan Rajić, Bojan Savić, Mihajlo Džudžar, Persida Radak, Boris Babić, Branislav Nikić, Šefik Hamšić, Gojko Mandić, Miodrag Bata Babović, Slobodan Jovanović, bez bodova.

U svakoj kategoriji bodove osvaja pet najboljih autora, po sistemu 6-4-3-2-1. Kod istog broja bodova u prednosti je anagramista koji ima više pobeda, zatim se gledaju druga mesta, itd.

Link to comment

Od ponedeljka možete da me gledate na kvizu "Kocka je bačena", koji se radnim danima od 17:30 emituje na kanalu TV Happy.

 

Budući da su brojke i slova među igrama koje čine okosnicu kviza, mislim da vam je jasno šta možete da očekujete  :jerry: 

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...