Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Poštovani ljubitelji enigmatike, U beogradskom restoranu "Orao" sinoć je na svečan način završen izbor anagrama decenije. Pobednički rad sastavio je naš pokojni kolega Jan Bažik, i on glasi: VRAŠKI RUS JE PESNIČKA LEGENDA! (Aleksandar Sergejevič Puškin).U "B" finalu pobedio je Dinko Knežević, sa ovim anagramom: SILAN HOR OD TRI OPERSKA SOLO PEVAČA U GODINAMA! (Hose Kareras, Plasido Domingo, Lučano Pavaroti). Na izboru za "Crven ban decenije" trijumfovala je Sofija Necin, čiji anagram glasi: SNAJKA SE NE TUCA, PA SLINI! (seksualna apstinencija). Za anagramistu decenije proglašen je Zoran Radisavljević, koji je imao pet šampionskih titula i tri anagrama godine.Dodeljene su i nagrade za Gran Pri 2010, a dobitnici su Nenad Savić (novi šampion Srbije, najbolji anagram u generalnoj kategoriji, Crven ban 2010), Zoran Radisavljević (vicešampion, anagram godine), Branko Bjeličić (treće mesto u generalnom plasmanu, najbolji anagramni izazov), Milenko Miščević (anagramirane ličnosti), Milan Milin (posthumno, minijature) i Ivan Andonov (pobeda u "B" finalu")Dosadašnji anagramisti godine dobili su još na poklon knjigu Zorana Radisavljevića "World of anagrams". Pored spomenutih nagrada dodeljena je i zlatna plaketa pobedniku Lige rešavača 2010, Marku Obradoviću, a specijalno priznanje dobila je redakcija "Enigmatike" za dugogodišnju uspešnu saradnju sa Savezom zagonetača Srbije.Delić atmosfere možete videti na donjim kolažima slika, a sve fotografije mogu se preuzeti i pogledati na ovim linkovima:http://www.box.net/shared/yt3azhy2eyhttp://www.sendspace.com/file/xl842iHVALA SVIMA KOJI SU TOKOM PRETHODNIH GODINA DOPRINELI USPEHU MEĐUNARODNOG PRVENSTVA SRBIJE ZA ANAGRAMISTE!orao001.jpgorao2.jpg

Link to comment

Na ovu listu ušlo je svih 10 radova iz "A" finala i još 20 iz "B" finala.Najviše su zastupljeni Zoran Radisavljević i Ivan Andonov sa po 5 anagrama, a slede Miroljub Arsić 4, Nenad Savić i Milan Milin 3, Dinko Knežević i Anica Milošev 2, te Jan Bažik, Slavko Bovan, Stojimir Talijan, Sofija Necin, Ljubica Bilalović i Milosav Marjanović sa po jednim anagramom.Koliko je jaka konkurencija bila pokazuje i to da se nijedan anagram Veselina Patrnogića, šampiona iz 2005. godine, nije uspeo probiti na završnu listu.Šta još da kažem osim - uživajte!1. Jan Bažik: VRAŠKI RUS JE PESNIČKA LEGENDA! (Aleksandar Sergejevič Puškin)2. Zoran Radisavljević: OBLAST S PUNO KRVOLOKA! (Balkansko poluostrvo)3. Miroljub Arsić: ONI MI SKRŠILI VAGU! (suvišni kilogrami)4. Ivan Andonov: TAMO SE BRODI U KRUG! (Bermudski trougao)5. Slavko Bovan: ONAJ KOM UVEK LIČIM! (čovekoliki majmun)6. Dinko Knežević: VIVA ČEDNOST! (devičanstvo)7. Stojimir Talijan: TERET DEPONIJAMA! (otpadne materije)8. Milan Milin: SVU NACRTANU LAKO REŠITI! (ilustrovana ukrštenica)9. Zoran Radisavljević: PREDVIĐENA BRAVUROZNOST NAS MAJSTORA ENIGME! (Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste)10. Zoran Radisavljević: NOSIO SI KRST, STAVIO SE U VERSKE SVRHE! (Hristos voskrese - vaistinu voskrese)11. Dinko Knežević: SILAN HOR OD TRI OPERSKA SOLO PEVAČA U GODINAMA! (Hose Kareras, Plasido Domingo, Lučano Pavaroti)12. Zoran Radisavljević: TAD ĆE BORE (treće doba)13. Ivan Andonov: PRAVILI JE NA BALTIKU! (Republika Litvanija)14. Miroljub Arsić: PRAVO U TEME SRBIJI (ubistvo premijera)15. Nenad Savić: ENIGMONAGRADA (Anagram godine)16. Sofija Necin: UDVORIČKI NA OMLET! (molitveni doručak)17. Miroljub Arsić: EPSKO GONJENJE TURSKOG CARSTVA BEŠE SILAN PODVIG VOŽDA (obeležavanje dvestogodišnjice Prvog srpskog ustanka)18. Miroljub Arsić: ŠTA NOVI PAZAR NIJE? (razvijena opština)19. Anica Milošev: MONTENEGRO SE DIFERENCIRA U NOV SREZ (referendum o nezavisnosti Crne Gore)20. Milan Milin: SVET JE I PREKO GRANICE (evropske integracije)21. Nenad Savić: NISI MI RAJA KADA SI CRN! (rasna diskriminacija)22. Nenad Savić: SISTEM LUDAKA VERAN ALAHU! (islamska vlada u Teheranu)23. Ivan Andonov: NAJOPASNIJI FISKALCI! (finansijska policija)24. Milan Milin: ZORT, AMERI! (terorizam)25. Anica Milošev: SAD ROSE ZENICU (suze radosnice)26. Zoran Radisavljević: PRIMETNO STISKA IZRAEL (palestinski terorizam)27. Ivan Andonov: PRONOSIM SMEH! (Homer Simpson)28. Ivan Andonov: DOCE BRINU ZA KARIJES! (zubarske ordinacije)29. Ljubica Bilalović: PRVO IM TREBA DATI SVO BRAŠNO! (Dan borbe protiv siromaštva)30. Milosav Marjanović: BOGME, ČESTITKE GENIJIMA RAČUNA ZA TE DOMETE I DUG RAD! (četrdeset godina Matematičke gimnazije u Beogradu)

Link to comment
  • 1 month later...

Mejling-lista "Enigma kafe" koju sam pokrenuo 25. januara stigla je do devetog broja. Nažalost, još jednom se pokazalo da su krizna vremena, ne samo što se tiče novca nego i dobre volje. <_<Iako sam imao skoro šezdeset redovnih čitalaca, kad sam pokrenuo pitanje godišnje pretplate samo petoro ljudi bilo je spremno da plati 2.000 dinara za 36 brojeva. Ceo paket podrazumevao je i pravo učešća na brojnim enigmatskim takmičenjima koje organizujem, kao i popuste od 25% na dve važne knjige koju pripremam. Dakle, za nešto što s moje strane zahteva praktično profesionalni angažman tražio sam zbilja malo, a ispostavilo se da je čak i takav koncept neprihvatljiv. S druge strane, enigmatama je sve vreme bilo potpuno normalno da im neka budala kao ja redovno šalje mejlom taj superkvalitetan materijal :isuse: . Epilog svega je da će mejling-lista ostati besplatna, ali neće više izlaziti redovno, već periodično, možda nekih desetak brojeva godišnje. Što se tiče takmičenja koja organizujem, planiram da ih bude i dalje, a u kom obimu, videću. Imajući u vidu ovakav rasplet, osećam potrebu da se još jednom zahvalim grupi forumaša PPP koji su se pre pola godine odazvali na moju molbu i kupili primerak knjige World of Anagrams, što mi je omogućilo da otputujem u Poljsku na Svetsko zagonetačko prvenstvo. Ti ljudi o kojima pričam nisu saradnici enigmatskih časopisa ili neki poznavaoci enigmatike i anagrama, pa su svejedno odlučili da mi pruže podršku kad mi je to trebalo. Hvala, dobri ljudi, kupili ste tim potezom ne samo knjigu nego i mene. :heart:

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dragi forumaši, Nagradno takmičenje ZEZ 5 (Zoranove enigmatske zavrzlame 5), koje pravim povodom svog 40. rođendana, biće održano tokom vikenda. Početak će biti u subotu, 16. aprila, u 10 časova, kada ću na forumu "Enigma kafe" postaviti link sa zadacima. Rešavanje će trajati sve do 17. aprila, u 22 časa. Adresa foruma je www.voy.com/96502/ , a rešenja treba slati na mejl zoradis@eunet.rs .Takmičenje obuhvata enigmatiku, kviz i šah, što su oblasti u kojima sam prethodnih 28 godina postizao velike uspehe. Pored zbirnog učinka zasebno se vrednuju kviz i šahovski izazov, što znači da se rešenja ne moraju slati sva odjednom. Ipak, važno pravilo je da se ne prihvataju naknadne ispravke, tako da vodite računa šta prijavljujete.Kao i uvek kad pravim takmičenja, možete očekivati vrhunske radove i dobru zabavu. Naravno, za najuspešnije rešavače pripremljene su lepe nagrade, a jedna od njih biće i moja knjiga "World of Anagrams" za najbolje plasiranog rešavača koji još nije nabavio primerak. Ne odustajte ako vam se zadaci učine preteškim, jer ima i utešnih nagrada.

Ugodna vam zabava i živeli!

Vaš Quizmaster

zoranradisavljevic.jpg

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 1 month later...

Kao što se i moglo očekivati, osvojio sam prvo mesto na prvenstvu Srbije u rešavanju anagrama, koje je organizovao list Press. Nakon 12 nedelja i isto toliko kola sakupio sam 8888 bodova, odmakavši daleko konkurentima.Osvojio sam tri nagrade: skuter (za sveukupnu pobedu), LCD televizor (za pobedu u prvom mesečnom ciklusu) i mobilni telefon (za pobedu u prvom kolu) :)konacanplasmanpress.jpg

Edited by Quizmaster
Link to comment

Znači onomad si napo` strane grlio LCD, a sad ćeš da grliš skuter preko cele... :DValjaš li ti tu robu, koju klikerom zaradjuješ... ;) Ono, letovanje za dvoje u Egiptu, ustupam finoj devojci prijatne spoljašnosti...ŠIFRA: Samo ako vodi mene... :P

Edited by dare...
Link to comment
Valjaš li ti tu robu, koju klikerom zaradjuješ... ;)
Imao sam želju da prodam samo LCD, a zadržim skuter, ali kriza pritisla...:mellow:Šta da se radi.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
enigmatskivlak.jpgU organizaciji zagonetačke sekcije "Vazak" iz Varaždina 11. i 12. juna održan je 27. Enigmatski vlak. Takmičenja i druženja odvijala su se na relaciji od Zagreba prema Čakovcu.Kao jedini predstavnik iz Srbije stigao sam oko 5:00 na zagrebački kolodvor, i to nakon neočekivane i burne (ne preterujem) žurke sa studentkinjama Ninom, Dunjom i Elom, koje su ušle u moj kupe kod Vinkovaca. Žurka je imala svoj danak - dobro naliven alkoholom i umoran, zadremao sam u čekaonici, što je neko iskoristio da mi ukrade jednu od torbi! Sreća u nesreći, pa sam pasoš i novčanik držao u ruksaku, te se gubitak sveo na dve majice, gaće, čarape, papuče i sredstva za higijenu. Ova neprijatnost ubrzo je zaboravljena, jer domaćini su se potrudili da vikend bude opuštajući i da mi još jedan boravak u Hrvatskoj ostane u lepom sećanju. Na takmičenju u rešavanju zagonetaka učestvovalo je 14 rešavača. Pobedio je Valter Kvalić, ispred Rajka Ricijaša (gospodin koji me zagrlio) i mene. Plasmanom sam zadovoljan, a za nagradu sam dobio diplomu i vrlo lepu knjigu "Sto znastvenika koji su promijenili svijet". Ekipno, prvo mesto osvojio je "Feniks". Na takmičenju u sastavljanju anagrama tema je bila: "Trideset godina Vazakovog biltena", a tu sam ubedljivo osvojio prvo mesto, sa anagramom EVO GA DIVNI LIST, TE BRDO ZAGONETAKA. Nagrade su isto bile lepe: jastučić za glavu (dobro dođe u autobusu ili vozu), plus CD sa hrvatsko-nemačkim rečnikom. U hotelu "Golf" u Donjem Vidovecu (gde smo bili smešteni) održana je još jedna prateća manifestacija, turnir u golfu. Svoju poznatu sportsku talentovanost potvrdio sam osvajanjem prvog mesta, tako što sam u odlučujućoj seriji pogodio cilj jednim udarcem! Da ne bude zabune, nismo igrali na pravim terenima, nego na simulatoru za putter udarce. Opet, treba biti majstor pa pod pritiskom pogoditi iz prve! :) Nagrada za pobedu bila je u sportskom duhu - fudbalska lopta. U nedelju smo išli na zanimljiv izlet čamcima na Dravi, po vrlo lepom vremenu. Stigli smo do same granice sa Mađarskom. Gemišt nakon te ture (tako je to kad organizator misli na sve) legao je kao šamar budali. Na povratku za Zagreb odigrali smo i malo kvizovke.Ovu priliku koristim da se zahvalim redakciji "Feniksa", koja me je pozvala da budem njihov gost, te se nadam da sam svojim nastupom opravdao poziv.
Link to comment

Ovog vikenda (25. i 26. jun) u Beogradu се održava 12. Memorijal Tomislava Munišića. Na programu su 7. Prvenstvo Srbije u kvizovci (igra na ploči slična skreblu), 11. Anagramni kup Srbije i turnir u rešavanju enigmatskih zadataka. Ukoliko neko želi da nas obiđe, nek dođe u kafe "Buldog" (Blagoja Parovića 27a, na Banovom Brdu), od 8 do 18 časova. Oni koji hoće da se oprobaju u navedenim disciplinama nek mi se jave na telefon 064/297-3582.Inače, poneću i nekoliko primeraka moje knjige World of Anagrams, koju za naše forumaše prodajem po specijalnoj ceni od 15 evra (u knjižarama je 35 evra). Prilika da za vašu kućnu biblioteku nabavite najbolju svetsku knjigu o anagramima, a i meni malo da pomognete da preživim ovu ekonomsku krizu... :mellow:

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 2 weeks later...

Krajem juna održan je 12. Memorijal Tomislava Munišića, na čijem programu su bili 7. Prvenstvo Srbije u kvizovci, 11. Anagramni kup Srbije i turnir u rešavanju ukrštenice. Navedena takmičenja održana su u beogradskom kafeu "Buldog", a u okviru ove tradicionalne manifestacije priređen je i turnir u rešavanju enigmatskih zadataka na forumu "Enigma kafe". Prvenstvo Srbije u kvizovci, na kome je nastupilo devet igrača, bilo je najneizvesnije od svih dosadašnjih. Nakon mnogo uzbudljivih partija, preokreta i neočekivanih rezultata trijumfovao je Miša Obradović iz Beograda, ispred Dejana Maslarevića i Marka Obradovića, takođe iz naše prestonice. Uoči poslednjeg kola dogodila se neverovatna situacija da je poznat novi šampion, a da čak šest igrača deli drugo mesto sa jednakim brojem poena! Teško je prepričati šta se sve dešavalo i kakve su ljute bitke vođene, a najveću senzaciju priredio je Nenad Savić, koji je u pretposlednjem kolu pobedio Velibora Marjanovića. Zbog tog poraza Marjanović je ostao ne samo bez šampionskog pehara, nego nije osvojio ni medalju!Konačan plasman (u slučaju istog skora posmatrani su međusobni rezultati): 1. Miša Obradović 6:2, 2. Dejan Maslarević 5:3, 3. Marko Obradović 5:3, 4. Velibor Marjanović 5:3, 5. Zoran Radisavljević 5:3, 6. Ivan Andonov 4:4, 7. Miloš Škarić 4:4, 8. Nenad Savić 2:6, 9. Vlastimir Purić 0:8.Dan pre šampionata za kvizovkaše održan je i turnir za zagrevanje, na kome je pobedio Ivan Andonov. Konačan plasman bio je sledeći: 1. Ivan Andonov 3:2, 2. Nenad Savić 3:2, 3. Dejan Maslarević 3:2, 4. Zoran Radisavljević 3:2, 5. Velibor Marjanović 2:3, 6. Branislav Nikić 1:4.Na turniru u rešavanju ukrštenice rešavao se samo jedan, ali veoma težak zadatak - ukrštenica "tajmsovka", koju je pripremio domaćin Memorijala, novosadski enigmata Zoran Radisavljević. U ovom izazovu ubedljivo je pobedio Marko Obradović, koji je imao svega dva pogrešno upisana polja. Konačan plasman: 1. Marko Obradović (71 poen za tačno upisane reči), 2. Branislav Nikić 40, 3. Miša Obradović 29, 4. Ivan Andonov 17, 5. Nenad Savić 16, 6. Dejan Maslarević 3, 7. Velibor Marjanović 3.Turnir u rešavanju enigmatskih zadataka, pod nazivom ZEZ 6 (Zoranove enigmatske zavrzlame) održan je na forumu "Enigma kafe", a prvo mesto ponovo je osvojio Marko Obradović.Konačan plasman: 1. Marko Obradović 109 (od mogućih 125 poena), 2. Slavko Bovan 95, 3. Zoran Jordanov 89, 4. Milosav Marjanović 62, 5. Ivan Andonov 55, 6. Sofija Ikonić 46, 7. Dejan Spasić 32.Na Anagramnom kupu Srbije učestvovalo je 19 takmičara, a trijumfovao je Zoran Radisavljević iz Novog Sada, ponovivši tako prošlogodišnji uspeh. Srebrnu medalju osvojio je Ivan Andonov iz Beograda, a bronzanu Sofija Necin iz Novog Sada.Konačan plasman: 1. Zoran Radisavljević 102 boda (14+48+40), 2. Ivan Andonov 84 (0+24+60), 3. Sofija Necin 73 (21+32+20), 4. Nenad Savić 52 (42+0+10), 5. Velibor Marjanović 30 (0+0+30), 6. Braca Kundalić 28 (28+0+0), 7. Predrag Grbić 16 (0+16+0), 8-9. Života Petković, Dinko Prašelj 8 (0+8+0), 10. Branko Bjeličić 7 (7+0+0), 11-19. Ivan Rajić, Tomislav Popović, Luka Pavičić, Dejan Spasić, Mihajlo Džudžar, Branislav Nikić, Jovan Novaković, Nikola Petkovski, Sofija Ikonić, bez bodova.U glasanju je učestvovalo 26 ljubitelja enigmatike, koji su, po tradiciji, birali i najbolji anagram na celom takmičenju. Zlatna plaketa pripala je Nenadu Saviću iz Beograda, za anagram VIDEĆEMO GIPKOST I SAJLE NA RECI (viseći most preko Ade Ciganlije). Najbolji anagrami na takmičenja:1. Nenad Savić, Beograd: VIDEĆEMO GIPKOST I SAJLE NA RECI (viseći most preko Ade Ciganlije) - 6 glasova 2. Zoran Radisavljević, Novi Sad: ISKRENO OSUDI REČIMA, STOGA GA OVI TU MRZE! (Ko govori istinu često se zamera drugima) - 43-4. Ivan Andonov, Beograd: SAMO IZ GRAMA ISKRENOSTI UOČITE DRUGOVE! (Ko govori istinu često se zamera drugima) - 33-4. Braca Kundalić, Niš: PROMENIĆE SAVI LICE, STOG JE DIKA! (viseći most preko Ade Ciganlije) - 3, itd. Zbog ekonomske krize i nedostatka slobodnog vremena i ove godine većina anagramista se opredelila za kućnu varijantu (odnosno, da sastavlja samo radove na prve dve teme), dok je treću temu na enigmatskom skupu u Beogradu radilo njih sedmoro. Organizator Memorijala Tomislava Munišića zahvaljuje se svima koji su učestvovali na ovoj manifestaciji, bilo to kroz kvizovku, anagrame, rešavanje zagonetaka ili samo kroz glasanje. slika001.jpgslika002ug.jpgNa slikama: novi kvizovkaški šampion Miša Obradović, pobednik Anagramnog kupa Srbije Zoran Radisavljević i najuspešniji rešavač enigmatskih zadataka Marko Obradović

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...