Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Povodom šestogodišnjice Saveza zagonetača Srbije 14. avgusta u beogradskom kafeu "Buldog" održana su tri zanimljiva takmičenja. Premda je sezona godišnjih odmora, a vlada i velika finansijska kriza, okupilo se desetoro takmičara (iz Beograda, Novog Sada, Kruševca i Leskovca) koji su se lepo zabavili. Ovo pokazuje da postoji interes ljudi da SZS nastavi sa aktivnostima i da se dosta toga može uraditi ukoliko postoji dobra volja. Najviše pažnje je privukao turnir kvizovkaša, na kome se igralo šest kola po skraćenom švajcarskom sistemu. U odlučujućoj partiji za prvo mesto Dejan Maslarević je pobedio Zorana Radisavljevića. Plasman od trećeg do osmog mesta određen je na osnovu "buholca". Konačan plasman na turniru u kvizovci: 1. Dejan Maslarević 6 poena, 2. Zoran Radisavljević 5, 3. Miloš Škarić 3 (buholc 21), 4. Zoran Ilijašević 3 (20), 5-6. Nenad Savić, Dragan Stojanović 3 (18), 7. Bojan Petrović 3 (17), 8. Ivan Andonov 3 (15), 9. Dejan Minić 1. Održana su još dva takmičenja, na kojima su pobedili Dragan Stojanović i Danijel Milošević. Enigmatske zadatke pripremio je Zoran Radisavljević, a logičke probleme Čedomir Milanović. Oba seta trajala su po 70 minuta. Plasman u rešavanju enigmatskih zadataka: 1. Dragan Stojanović 126, 2. Dejan Minić 111, 3. Ivan Andonov 108, 4. Zoran Ilijašević 85, 5. Nenad Savić 71, 6. Danijel Milošević 25.Plasman u rešavanju logičkih problema: 1-2. Danijel Milošević, Dragan Stojanović 36 poena, 3. Zoran Radisavljević 16, 4-6. Nenad Savić, Zoran Ilijašević, Ivan Andonov 10.Najuspešniji takmičari za nagradu su dobili majice, muzičke diskove, enigmatske i sudoku knjige, te primerke časopisa "Enigmatika" i "Razbibriga". Zadaci se mogu preuzeti na ovim linkovima:ENIGMATIKA - ZADACILOGIKA - ZADACILOGIKA - REŠENJA

Link to comment
  • 5 weeks later...

Prođe skoro mesec dana od mog poslednjeg javljanja, navijači se verovatno pitaju jesam li prodao onaj lepi skuter za 55.000 dinara... Zamislite, nisam još, mada me je jedan od forumaša ložio da je on taj koji će ga kupiti, da bi kroz nedelju dana rekao "Ej, Kviže, ima tu jedan problem, nemam garažu...". :isuse: However, znam da nisam dobar trgovac, tako da me ovaj epilog i nije nešto iznenadio.Što se tiče takmičenja, kad je neko šampion enigmatike kao ja uvek postoje novi izazovi i nikad mu nije dosta pobeda. Proteklog vikenda bio sam na 11. Susretima enigmata Srbije u Požarevcu i osvojio tri zlatne i jednu srebrnu medalju, opravdavši epitet favorita. U pojedinačnoj konkurenciji osvojio sam zlatnu medalju u igri super kvizovka (mini varijanta skrebla) i srebrnu medalju u rešavanju zagonetaka, a u ekipnoj konkurenciji dva zlata (u sastavljanju i u rešavanju zagonetaka). Imao sam još zapažen nastup u sastavljanju zagonetaka, zauzevši 4. mesto (mislim da sam tu i oštećen od strane žirija, jer sam napravio stvarno fine radove), dok sam neočekivano podbacio u sastavljanju anagrama, gde sam bio tek na 10. mestu. Kod anagramiranja pak nemam nikakvu zamerku, jer konkurencija je bila kvalitetna i trebalo se više potruditi za medalju.Trenutno je u toku konkurs EK "Božidar Vranicki" iz Splita, na kome se takmiči pedesetak odličnih enigmata sa prostora SFRJ. Zadovoljan sam radovima koje sam poslao, mislim da imam lepe šanse za visok plasman. izazov.jpg Na slici: ekipa "Izazov" (Zoran Radisavljević, Sreten Perić, Rešad Besničanin), ekipni šampioni Srbije u sastavljanju i u rešavanju zagonetaka

Edited by Quizmaster
Link to comment

Poštovani ljubitelji enigmatike,Večeras u 20:00 na forumu ENIGMA KAFE počinje Liga rešavača 2011. U prvom kolu zadatke sastavljam ja, pa vas pozivam da isprobate svoje enigmatske veštine. Nadam se da bar neko od forumaša sme da se upusti u izazov za moždane vijuge, pa možda i da me prijatno iznenadi nekim dobrim rezultatom. Naravno, dužan sam vas upozoriti da zagonetke koje sastavljam spadaju u vrh domaće enigmatike po težini i kvalitetu, te da se ne obeshrabrite ukoliko vam se učini da je preteško. Bodove za generalni plasman osvaja 15 najboljih takmičara.Ukoliko bude nekih nejasnoća u vezi zadataka, možete pisati na moj mejl ili me pozvati na telefon, dežuraću tokom takmičenja.

Link to comment

Prvo kolo Lige rešavača počelo je u krnjem sastavu, pošto su nedostajali dvostruki šampion Marko Obradović, zatim Jovan Novaković, Slavko Bovan, Dragan Tolomanoski, Luka Pavičić i još neki odlični enigmati koji se često mogu videti na internetu. Za Marka znam da je u poslednje vreme imao zdravstvenih problema, a za druge ljude pretpostavljam da su bili u gužvi, te da će nam se priključiti u narednim kolima, kao rešavači ili kao sastavljači zadataka. Nije još kasno, jer se za generalni plasman računaju tri najbolja rezultata, a ima ukupno pet kola.Kako god bilo, pobednik prvog kola Milan Sečujski iz Novog Sada zaslužuje sve čestitke, jer je moj set sa vrlo teškim zadacima rešio za 2 sata i 52 minuta. Bravo za Milana, nisam očekivao da će neko uspeti da ostvari stopostotan učinak, premda sam znao da se za četiri sata, uz enigmatsku veštinu i uz pomoć interneta, može rešiti mnogo toga. Drugo mesto pripalo je Čedomiru Milanoviću iz Kikinde, a treće mesto Ivanu Andonovu iz Beograda.Zanimljivo da je dokument sa zadacima preuzet 28 puta, što znači da je verovatno bilo i enigmata koji su se uplašili težine zadataka i odustali. S druge strane, svi koji su prihvatili mentalni izazov (pa čak i oni koji su simboličnim učešćem želeli pokazati da cene moj trud) osvojili su bodove za generalni plasman. Hvala još jednom svima na učešću, kao i na pohvalama koje sam primio. Ja ovo radim iz zadovoljstva i kao što ste mogli videti, dao sam sve od sebe da vrhunskim zagonetkama opravdam renome.Pored tajmsovke, koja je zamišljena da bude najtvrđi orah rešavačima, izgleda da je najteži zadatak bio rebus RAZNEŽENE MAME (razne žene mame), koji je rešio jedino Milan Sečujski. Ovaj rad sam hteo da sačuvam za sledeći Kup Srbije u rešavanju rebusa, ali na kraju rekoh ma nema veze, nek ide sad...Generalni plasman nakon prvog kola: 1. Milan Sečujski 30 bodova, 2. Čedomir Milanović 24, 3. Ivan Andonov 18, 4. Sanda Reić-Tomaš 15, 5. Nebojša Jevtović 12, 6. Dejan Spasić 10, 7. Vladimir Obradović 9, 8. Branislav Nikić 8, 9. Nikola Petkovski 7, 10. Dejan Minić 6.TABELA SA UČINKOM TAKMIČARALINK ZA ZADATKELINK ZA REŠENJArebusraznezenemame.jpgRebus koji je namučio takmičare: RAZNEŽENE MAME (razne žene mame)

Edited by Quizmaster
Link to comment

Konkurs "Boživran 2011" koji je povodom stogodišnjice "Hajduka" organizovao EK "Božidar Vranicki" iz Splita završen je proteklog vikenda, a nagrade najboljim pojedincima (knjige i suveniri splitskih "bilih") uručene su na 27. Susretima zagonetača Hrvatske (SOZAH) u Varaždinu. U konkurenciji 50 enigmata sa područja SFRJ najviše uspeha imao sam ja, zabeleživši tri pobede: jednu kao sveukupni pobednik takmičenja, a još dve u pojedinačnim disciplinama (rebusi, magični uglovi). Pored toga, imao sam i zapaženu ukrštenicu (treće mesto), tako da sam u konačnom plasmanu bio ubedljivo najbolji! :)Generalni plasman (računata tri najbolja rezultata u četiri discipline): 1. Zoran Radisavljević, 2. Čedomir Jelić, 3. Antun Cvitković, 4. Krešimir Majetić, 5. Boris Nazansky Sastavljanje ukrštenica (sa fudbalerima "Hajduka"): 1. Stjepan Orešić, 2. Nedjeljko Nedić, 3. Zoran Radisavljević, 4. Boris Nazansky, 5. Čedomir Jelić Magični ugao 6x9 (sa zadatim pojmom STARI PLAC): 1. Zoran Radisavljević, 2. Antun Cvitković, 3. Čedomir Jelić, 4. Čedomir Jelić, 5. Antun Cvitković Anagrami (tema: "Sto godina majstora s mora"): 1. Antun Cvitković, Miloš Milićević, Nikola Petkovski (zajednički rad trojice autora: GOROSTAS JADRANA - TO SMO MI), 2. Maksim Antić, 3. Zdravko Žarković, 4. Tonči Milat, 5. Vladimir Kuterovac Rebusi (u frazi bar jedan fudbaler "Hajduka"): 1. Zoran Radisavljević, 2. Miloš Milićević, 3. Zdenko Capan, 4. Čedomir Jelić, 5. Zdenko Han rebusdobarbearabijasest.jpgPobednički rebus: DOBAR BEARA BIJAŠE, STARI NAVIJAČI PRIČAJU! (do Barbe Arabija, šestari na vijači pri čaju)

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 1 month later...

Poštovani ljubitelji enigmatike,U sredu, 23. novembra, od 18 do 24 časa na forumu ENIGMA KAFE biće održano takmičenje u rešavanju rebusa. Propozicije takmičenja možete videti na ovoj adresi: www.voy.com/96502/12380.html Očekuje vas pregršt lepih i kvalitetnih rebusa, a autori zadataka Čedomir Jelić i Zoran Radisavljević žele vam ugodnu zabavu! icon_cheers.png

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 3 weeks later...

Pre mesec dana sa prijateljicom Senkom sam otišao nakratko do njene komšinice Ljubice, stare žene koju je ona povremeno obilazila. Gospođa Ljubica tom prilikom nas je ponudila pitom od sira, što sam naravno vrlo rado prihvatio budući da obožavam takve stvari, a i znao sam da će domaćici biti drago što mi se sviđa njena pita. Nisam ni pomišljao da je gospođa ljubiteljka enigmatike i da ćemo se uskoro ponovo sresti pod neobičnim okolnostima. Naime, kroz nekoliko dana opet sam bio kod Senke i gospođa Ljubica nas je pozvala hitno da dođemo pošto se okliznula u dnevnoj sobi i pala. Došli smo do nje, ubrzo je stigla i hitna pomoć i ispostavilo se da je slomila kuk. Iste večeri je operisana, a prognoze su bile da će ići na banjsko lečenje.Budući da mi je bilo žao žene, otišao sam prošle nedelje u posetu u ortopedsko odeljenje "D", odneo joj voće i čokoladu, pa smo tom prilikom malo više pričali i saznao sam da voli enigmatiku. Obećao sam joj da ću prilikom sledeće posete doneti "Enigmatiku" i "Razbibrigu" (u kojoj ima i mojih radova) i sve je delovalo sasvim normalno.Nažalost, juče kad sam otišao u posetu gospođa Ljubica bila je u nekom čvrstom snu, a sestra i pacijenti su mi rekli da je počela da se gubi i priča besmislene stvari. Ostavio sam joj časopise u fioku, napisao na cedulji da sam bio u poseti i da nisam hteo da je budim. Otišao sam sa nekom teskobom i crnom slutnjom, a danas kad sam zvao doktora telefonom saznao sam da je ova ljubiteljka enigmatike umrla jutros u 4:45.Draga gospođo Ljubice, izvinite što nisam došao koji dan ranije, verovatno to ništa ne bi izmenilo u pogledu vašeg zdravstvenog stanja, ali meni bi značilo da ste vi bili zadovoljni zbog tih časopisa. Neka vam je laka zemlja. :(

Link to comment

Prethodnih dana bilo je nekoliko takmičenja na kojima sam postigao vrlo dobre plasmane. Na Memorijalu Milana Milina zauzeo sam drugo mesto, u konkurenciji pedesetak enigmata sa prostora SFRJ. U sastavljanju anagrama plasirao sam se na treće mesto, a u sastavljanju rebusa bio sam drugoplasirani.U Novom Sadu je održan 4. Kviz kup Srbije, a tu sam osvojio bronzanu medalju. Na kvizu "Naslovna strana" (koji se emituje radnim danima na TV Happy) zabeležio sam jednu pobedu, a dva puta sam bio drugi. Ne znam da li je jedna pobeda dovoljna za nastavak takmičenja, pošto organizator nije saopštio kako će se odvijati završne borbe. Ako budem ponovo nastupao javiću vam kad je moja emisija na programu.

Link to comment
Na kvizu "Naslovna strana" (koji se emituje radnim danima na TV Happy) zabeležio sam jednu pobedu, a dva puta sam bio drugi. Ne znam da li je jedna pobeda dovoljna za nastavak takmičenja, pošto organizator nije saopštio kako će se odvijati završne borbe. Ako budem ponovo nastupao javiću vam kad je moja emisija na programu.
To na TV Happy nikad ne znas ...jedino sto je sigurno to je repriziranje tako da ne brines neces propustiti...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ipak nastavljam takmičenje. Počinju završne borbe, u kojima samo pobednik ide dalje, a moja emisija je u ponedeljak.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Koliko sam čuo, dotični lik se javio prvi na jedno od pitanja u igri "Ko zna zna", ali je zbog neke tehničke greške pitanje promenjeno. To je naravno iseckano u montaži, pa ni ne znamo tačno šta se zbilo. Kasnije, na početku druge asocijacije, pogrešno je otvoreno početno polje, pa je došlo do napuštanja emisije, uz komentar "Ovo je krajnji neprofesionalizam, uzeli ste mi 10 poena, doviđenja". Ne želeći da pravdam ekipu koja radi taj kviz (jer mnoge stvari u njemu ne funkcionišu kako bi trebalo) moram primetiti da je takmičar bio vrlo slab, i da mu je ovo bio samo izgovor za poraz. Skupio je 44 poena i svakako bi izgubio meč, sa ili bez onih 10 poena koje su mu navodno oteli.

Link to comment

Poštovani ljubitelji enigmatike i kvizova, U ovim prazničnim danima uz pečenje, sarmu i rusku salatu vrlo dobro se slažu zagonetke i kviz pitanja, pa vas pozivam da probate kakve sam to specijalitete pripremio za vas. Obaveštavam vas da će nagradni Novogodišnji ZEZ (Zoranove enigmatske zavrzlame) početi 31. decembra 2011. godine u 23 časa, na forumu ENIGMA KAFE: www.voy.com/96502/ . Rešavanje zadataka traje do 2. januara u 23 časa, a takmičari svoja rešenja mogu prijavljivati u dva navrata (s tim što nemaju mogućnosti da isprave rešenje koje su poslali u prvom javljanju). Predviđeno je šest nagrada: za takmičara koji skupi najviše poena do 1. januara u 11 časova, za najuspešnijeg rešavača rebusa, za najuspešnijeg rešavača kviza, kao i nagrade za tri najuspešnija u sveukupnom plasmanu. Ugodne novogodišnje praznike, te srećnu i uspešnu 2012. godinu želi vam Zoran

Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...