Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Quizmaster je otkrio dr Dabića policiji - policija ga nazvala, pitala ga zna li pod kojim se identitetom krije Dabić, a Quizmaster ne daje netačne odgovore. -_-

Link to comment

Ovo stvarno nema smisla :rant: Organizatorka mi je rekla da su ostale još tri emisije do kraja ciklusa, a pošto je prva od njih emitovana prošlog petka, bilo je logično da moja (pretposlednja) bude večeras.E, sad, da li je promenjen redosled emitovanja ili je informacija bila pogrešna, ne znam.Sledećeg petka sigurno ide :rolleyes:

Edited by Quizmaster
Link to comment

kviže, šta mi to gledamo? Ne znam pravila kviza; da li se pojavljuju i neki učesnici nakon ovih što su sada u kadru?

Link to comment

Koliko znam, ranije su bili neki testovi koji su morali da se poloze da bi ucestvovao u Visokom naponu. Postoji li to jos uvek? Ako ima toga jos uvek ili ako je uopste bilo, nije mi jasno kako je ovaj poslednji takmicar prosao.

Link to comment
Koliko znam, ranije su bili neki testovi koji su morali da se poloze da bi ucestvovao u Visokom naponu. Postoji li to jos uvek? Ako ima toga jos uvek ili ako je uopste bilo, nije mi jasno kako je ovaj poslednji takmicar prosao.
Do učešća u "Visokom naponu" nije lako doći. Do sada su održana dva testiranja u amfiteatru PMF-a, na kojima je bilo zadato po 60 pitanja. Organizatori su rekli da je potrebno odgovoriti tačno na 90 odsto pitanja, ali test je bio vrlo težak i sumnjam da su svi prešli taj prag. Mislim da sam ja imao 53 ili 54 tačna odgovora, a mnogi dobri enigmati koje znam nisu prošli.Na takvim testiranjima uvek kažu nemojte prepisivati, kontrolisaćemo, ali još nikad nisam video da su nekog izbacili. Kad se jednom uđe na spisak takmičara, više se ne mora ići na testiranje, ali dešava se da takmičar mora 3-4 puta da se pojavi (odnosno, toliko ciklusa da čeka) dok ne dođe na red. Navodno je slučajan izbor takmičara. Moguće je da se matori uortačio sa nekim ljudima i da se nekako prošvercovao na kviz. Na kraju, uprkos skromnom znanju, ipak je uspeo da namakne 25.000 dinara, a dešavalo se da vrlo dobri kviz igrači pogreše, pa odu bez dinara. Edited by Quizmaster
Link to comment

e, odgledah taj icon_thunder[1].gif pre nedelju-2, baja namako 800 i kusur hiljada, kazu-10. put dos'o /mozda ne bukvalno deseti al ono, dovoljno da moz se kaze da je visio.. al ne i izvisio ;)-koji je kes-rekord tog kviza?

Edited by MaRkOMaN
Link to comment
-koji je kes-rekord tog kviza?
U jednoj emisiji pojavio se neki nepoznat tip i mrtav ladan uzeo 1,2 megadekija, što je aktuelni rekord. Moj drugar, iskusni kviz igrač, kaže da mu je sve delovalo vrlo sumnjivo, jer dotični takmičar, osim što se pojavio iznebuha, nije pokazivao nikakve emocije, što je skoro nemoguće kad te postave na onu stolicu u centru studija (reflektori, svetlosni efekti, aplauzi, velika suma novca). Kao da je unapred znao odgovore. Da bi tobože bilo uverljivije, pre nego što je takmičar trebalo da se kocka i duplira sumu njegova ćerkica u publici je zavapila "Nemoj tata, nemoj tata"... :rolleyes: Od poznatih kviz igrača najveće pare uzela je Nora Dimov, koja je maznula milionče. Lepa Nora se proslavila još na "Sam protiv svih" kad joj je za poslednji krug ostalo oko 35 sekundi za pet pitanja, bez prava zamene, ali je bez pardona nastavila dalje i prošla. Tada je osvojila 200.000 dinara i očekivali smo njen nastavak u sledećoj emisiji, ali kviz je nažalost ugašen. Nora je daleko dogurala i na "Milioneru" (čini mi se do trinaestog pitanja, koje je onda vredelo 375.000 dinara), a zapažen nastup imala je i na kvizu "Pitanja za šampione". Sećam se još da su poznati kviz šampioni Jova Radovanović i Omer Ekić osvojili oko 850.000 dinara na "Visokom naponu".
Link to comment

Napokon te videsmo u Visokom naponu. Ako je iko gledao, sudeci po komentarima. Dobar si bio, veceras su nesto teza pitanja bila nego uobicajeno. U svakom slucaju, sa skoro 100k bi trebalo zadovoljan da budes. Ne verujem da si priblizno toliko para dobio u Slagalici gde si vise vremena trosio.

Link to comment

Gledali, navijali. S obzirom na kapacitete i Quizmastera i kviza, očekivala sam više, ali treba biti zadovoljan- pala je fina parica! Opet se potvrdilo da je u "Naponu" glavno imati sreće sa pitanjima, a i inspiracije baš u tom trenutku, pošto je vreme za odgovor kratko.U zdravlju ih trošio! :)

Link to comment

Mislim da će u ponedeljak biti repriza oko 15:00 na RTS 1. Bilo je vrlo zanimljivo, pa ukoliko želite da pogledate bez znanja šta se dešavalo, ne otvarajte spojler u kome sam dao komentar! ;)

Nakon emisije, a i sad, imam utisak da su pitanja bila nešto teža u odnosu na prethodne emisije. Moja strategija bila je da gađam ona od 50.000 dinara, na koja uglavnom znam odgovore, pa ako me dobro krene, da u drugom krugu pokušam od 100.000. Međutim, plan nije funkcionisao. U startu su me sasekli vrlo teškim pitanjem, pored kog ostrva su Pakleni otoci. Pitao sam neke enigmate, koji su kao i ja znali samo to da se nalaze u Jadranskom moru, ali ne i da su pored Hvara. Za drugo pitanje na kome sam zapeo (koji organ napada trahom) stvarno nisam imao sreće. Naime, desetak dana nakon snimanja "Visokog napona" bila je snimana "Slagalica" u kojoj se pojavilo isto pitanje! Samo da je bilo obrnuto, eto meni 50.000 dinara bez muke. Ovako, nisam mogao da se setim, jer davno je bilo kad se to učilo u školi. E, sad, treće pitanje koje nisam znao... Nisam čitao ni "Timor mortis" ni "Očevi i oci", a napao me neki crv sumnje, pa sam odlučio da i to preskočim. Možda bih, da sam rizikovao, odgovorio tačno, ali me plašilo da promašim i neslavno završim. Onda me je konačno poslužilo i malo sreće pa sam preživeo tu drugu rundu i došao do 97.000 dinara. Tu je došlo do malog opuštanja i odmah je usledila greška na pitanju o ZUR-u koje sam znao. Nakon mene, tip je imao dva lagana pitanja za 50.000 dinara (ko je bio najveći govornik starog Rima, iz kog filma je rečenica "Niko nije savršen") i jedno baš prelako za 100.000 (koja operska pevačica je rekla da je nakon glasa izgubila i Onazisa). Osvojio je 330.000 dinara, da bi potom pao na pitanju u kom se sportu koristi korbač, jer nikad nije čuo za reč korbač?! :o Ako nešto mogu da žalim, to je što nisam gađao pitanja od 100.000 dinara. Od četiri koja su se pojavila u emisiji, na tri sam znao odgovor k'o iz topa, a za jedno sam bio siguran oko 50%. Opet, ko bi to očekivao, nekad zavuku nešto što ne zna niko u studiju. Sve u svemu, mislim da mogu da budem zadovoljan, jer iz fotelje deluje da je lako osvojiti novac, a kviz je zapravo vrlo težak i napet, a nije lako ni doći do takmičarske pozicije.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...