Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jbg, ocigledno da u ovom kvizu ima mnogo vise napetosti i pritiska nego u slagalici. Moglo je bolje, ali to svaki ucesnik u bilo kom kvizu moze da kaze, tako da je glupo da se time opterecujes. Bravo, i korisno utrosi novce!

Link to comment

Slučajno sam nabasao na temu, i kao neko ko duze vreme prati i učestvuje u kvizovima, ne mogu, a da ne prokomentarišem neke Kvizmasterove sumnje iznete gore na račun kviza Visoki napon, a propo sumnje u regularnost istog. Ja sam učestvovao u kvizu neposredno pre takmičara Jezdovića koji je osvojio rekordnu sumu kviza (seo je posle mene u stolicu Visokog napona, ja sam uzeo 320 hiljada- on mislim milion i dvesta), i nisam video ništa čudno što bi ukazivalo da je takmičar imao neki dil ili znao odgovore na neka od pitanja, naprosto sam uveren da tako nešto nije moguće, imajući u vidu da sam posle svojeg učešća u emisiji pričao sa istoričarem Markovićem o tome kako volim kvizove i kako se bavim smišljanjem i sastavljanjem kviz pitanja, dogovorio se sa njim i da honorarno pišem pitanja za kviz, tako da je veći broj mojih pitanja izašao u prošlom i u ovom ciklusu kviza. Argument da je takmičar novajlija i da se pojavio iz nebuha ne govori ništa, jer i Omeru Ekiću sam rekao da u Srbiji postoji ogroman broj jako inteligentnih i dobro informisanih ljudi koji znaju odgovore na gotovo sva pitanja, al jednostavno ne žele da se javno eksponiraju i reklamiraju svoje znanje, već im je dovoljna satisfakcija ta što gledajući kviz iz fotelje znaju odgovore na većinu pitanja. Takođe, izgovora, tipa meni su bila teža pitanja, a odgovore na sva pitanja drugih takmičara sam znao, sam se takođe bezbroj puta naslušao i oni ne piju vodu. Jednostavno tu nema pravila i ne postoje teška i laka pitanja, već pitanja na koja se zna ili ne zna odgovor. Po meni pitanja koja je quizmaster imao za 50 hiljada su bila izuzetno skromna po sumi i ne zaslužuju taj iznos već 10 hiljada (ipak trahom i Selenićevi Očevi i oci su se mali milion puta provlačili po kvizovima), tako da se neznanje na takva pitanja za nekog ko redovno učestvuje u kvizovima ne prašta. Pratio sam, koliko se sećam i ceo prethodni ciklus Tv Salagalice i rekao bih da Quizmasteru više leže logički zadaci, brojke i slova, negoli suva pitanja znanja koja se traže u igri Ko zna zna ili kao ona prisutna u Visokom naponu.Pozdrav svima!

Edited by kvizoman
Link to comment
Slučajno sam nabasao na temu, i kao neko ko duze vreme prati i učestvuje u kvizovima, ne mogu, a da ne prokomentarišem neke Kvizmasterove sumnje iznete gore na račun kviza Visoki napon, a propo sumnje u regularnost istog.
Prvo, čestitke na tome što si jubilarni član br. 2.000, iako dole vidim da je trenutno registrovano 1.917 članova. Malo je čudno da pričaš o nekakvoj regularnosti, a sam nisi regularan član foruma. :)
Ja sam učestvovao u kvizu neposredno pre takmičara Jezdovića koji je osvojio rekordnu sumu kviza (seo je posle mene u stolicu Visokog napona, ja sam uzeo 320 hiljada- on mislim milion i dvesta), i nisam video ništa čudno što bi ukazivalo da je takmičar imao neki dil ili znao odgovore na neka od pitanja.
Ja sam preneo šta mi je rekao kolega koji je posmatrao taj nastup rekordera, a u njegove reči verujem jer je izuzetno pošten i principijelan čovek, a nije ni zavidan na tuđe uspehe, već naprotiv, kvizomani bi mogli njemu da zavide na rezultatima. Naravno, bilo bi mi drago ako je sve regularno, ali ne bi bilo ni prvi ni poslednji put da se namešta u domaćim kvizovima, jer to se radi maltene u svim. Ne vidim zbog čega tako čvrsto veruješ u poštenje organizatora, pa čak ni u dr Markovića. I to su ljudi od krvi i mesa, i ništa čudno ukoliko bi sredili sebi neki "ekstrahonorar", mimo redovne plate i tezge."Slagalica" je ranije u više navrata bila neregularna, čak se jednom dogodilo da polufinalisti primete nameštaljku sa asocijacijama i zaprete Neškoviću da će napustiti kviz ako ne diskvalifikuje tog takmičara prevaranta. U kvizu "Zlatna žica" javila se žena i na pitanje broj 11, kako se zvao drevni irački grad Samara, odgovorila "Četiri žene". Razume se da ovako glup odgovor nije mogao biti dat slučajno. Misterija je razrešena koji tren kasnije kad je gledalac tražio pitanje br. 12 "Koliko je dozvoljeno muslimanima da imaju žena?", iz čega se vidi da je neko unapred dao rešenja onoj gledateljki, ali je ona greškom otvorila pogrešno polje. Narednih dana nije bilo nikakvog izvinjenja i objašnjenja od strane BK Televizije i ko zna koliko puta je organizator mućkao sa nagradama. "Sam protiv svih" je imao prilično sumnjiv deo (igra sa gongom), u kome je postojala velika mogućnost da organizatori prisvoje lovu od lažnih gledalaca koji su sastavljali pitanja. Naime, isuviše često u gong igri se dešavalo da ne mogu da dobiju gledaoca preko telefona, pa je na kraju novac tobože išao nekoj osobi XY iz mesta Z. Ko je mogao da kontroliše to? Niko. Takođe, primetio sam da su iz velike gomile pitanja koja sam ja poslao mnoga bila potpisana tuđim imenom, i to ne neka trivijalna već vrlo kvalitetna i prepoznatljiva. Nemoguće je da su baš sva ta pitanja postavili neki drugi ljudi, već ih je organizator naprosto prisvojio, priželjkujući da sa njima dođe do gong igre. Interesantno, saradnik na ovom kvizu, baš kao i na "Zlatnoj žici" i "Visokom naponu" bio je dr Marković. Sad, možda je to samo slučajnost, možda su organizatori mimo njegovog znanja pravili spomenute mahinacije. U svakom slučaju, "Sam protiv svih" neslavno je prekinut i koliko sam čuo, nisu svim takmičarima isplaćene nagrade.
Takođe, izgovora, tipa meni su bila teža pitanja, a odgovore na sva pitanja drugih takmičara sam znao, sam se takođe bezbroj puta naslušao i oni ne piju vodu. Jednostavno tu nema pravila i ne postoje teška i laka pitanja, već pitanja na koja se zna ili ne zna odgovor. Po meni pitanja koja je quizmaster imao za 50 hiljada su bila izuzetno skromna po sumi i ne zaslužuju taj iznos već 10 hiljada (ipak trahom i Selenićevi Očevi i oci su se mali milion puta provlačili po kvizovima), tako da se neznanje na takva pitanja za nekog ko redovno učestvuje u kvizovima ne prašta. Pratio sam, koliko se sećam i ceo prethodni ciklus Tv Salagalice i rekao bih da Quizmasteru više leže logički zadaci, brojke i slova, negoli suva pitanja znanja koja se traže u igri Ko zna zna ili kao ona prisutna u Visokom naponu.
Ovaj deo je valjda napisan s namerom da se ospori moj kredibilitet kviz takmičara, a samim tim i tvrdnje koje sam izneo. Tačno je, ja sam pre svega šampion enigmatike (anagrami, rebusi i druge zagonetke), vrhunski sam i u kvizovima u kojima se traži spoj kombinatorike, logike i znanja (Brojke i slova, Slagalica, Mozgalice), dok tamo gde se traži suvo znanje ima znatno boljih od mene. Opet, nije baš ni da sam mačji kašalj i sa malo sreće mogao bih bez problema osvojiti velike pare na kvizovima poput "Visokog napona" i "Milionera". Uopšte se ne slažem sa tvrdnjom da ne postoje lakša i teža pitanja i da nastup na takvim kvizovima ne zavisi od sreće. Na primer, takmičar pre mene dobije pitanje od 100.000 dinara "Dahija koji se prezivao na ić", ovaj posle mene pitanje o Mariji Kalas za 100.000 dinara, o Ciceronu i "Neki to vole vruće" za 50.000, dok mene u startu saseku sa Paklenim otocima na 50.000. Šta je to ako ne loša sreća? Trahom uopšte nije toliko poznata i često korišćena reč da bi se to pitanje proglasilo za 10.000 dinara, jedino se slažem da sam podbacio kod Selenića. Tu je bila specifična situacija - već sam potrošio dve zamene i nisam imao hrabrosti da rizikujem. Meni je čak i jedno pitanje za zamenu bilo prilično teško, jer Teofila Stivensona sećaju se samo stariji ljudi (ja sam bio klinac kad je on boksovao) i dobri poznavaoci sporta, a mnogo puta bila su davana vrlo lagana sportska pitanja za zamenu. Realno, sa pitanjima koja sam ja imao na "Visokom naponu" malo koji takmičar bi prošao bolje.Edit: Umalo da zaboravim, čestitam ti na 320.000 dinara koje si osvojio u "Visokom naponu"... Sad držiš zvanični rekord Parapsihopatologije ;) Edited by Quizmaster
Link to comment

Hvala i ja sam zadovoljan obzirom da je ta suma ostvarena uz samo jednu ikorišćenu pomoć- zamenu (druga zamena i tender ostali nažalost neiskorišćeni). To da sam kako kažeš jubilarni 2000. član sam tek sada primetio posle tvoje primedbe, tako da o tome ne znam ništa, mogao bi priupitati nekog od moderatora foruma o čemu se radi, meni je to sasvim nebitno. Verovatno je to još jedna od tvojih teorija zavera uroćenih protiv regularnosti svih kvizova :lol: . To što su te perfidno zeznuli u kvizu Najslabija karika, tako što su umontirali drugačije formulisano pitanje nego što je izvorno bilo za vreme snimanja (ako se ne varam i pamtim slučaj i ako se dobro secam da je to bio quizmaster, mada sećanje me jako dobro sluzi i znam kako svaki kviz diše), ne znači da su svi drugi kvizovi nameštaljke i prevare. Poznavajući prof. Markovića uveren sam u to (on ne pamti takmičare, Jezdovića se čak i ne seća ni po imenu ni prezimenu, sem što zna da je doktor i da je postigao rekord kviza). I ja dok sam u holu čekao sa ostalim takmičarima početak snimanja, najmanje sam na njega obratio pažnju, al gledajući njegov nastup (pošto je to bila i emisija u kojoj sam i ja učestvovao) čovek jednostavno nije pokazao nikakvo posebno znanje, jer na aposlutno sva njegova pitanja i ja sam znao odgovor, tako nijednog trenutka nisam izrazio sumnju ili čuđenje kako je moguće da je ogovor na neko pitanje znao. (pitanja su bila ništa-posebno i ne preterano teška), tako da je on po meni zaista zaslužno osvojio tu sumu isto kao Agošton u Milioneru koji isto kao i prethodnik (koji je imaj na umu iz 4. puta seo u stolicu Visokog napona) imao vatreno krštenje u nekom kvizu. Slučaj Zlatne žice mi je poznat, al to je ipak drugorazredni kviz (drugorazredni u tehničkom i organizacionom, a ne i kvalitativnom smislu, štaviše smatram da su kroz žicu iz Markovićevog pera prošla mnoga kvalitetna kviz pitanja) gde je uticaj mahinacija, obzirom na način na koji kviz funkcioniše veliki.U kvizu Sam protiv svih nije ni bila namera da se ama baš svaki postavljač pitanja uklljučuje u program, jer to bi oduzelo puno takmičarskog vremena. Vodilo se uglavnom računa da to bude pri nekim zanimljivim pitanjima na kojim je takmičar pao ili većim sumama. Organizatori su imali pravo da preformulišu neka poslata pitanja, a i ne isključujem mogućnost da je neko od gledalaca postavio pitanje identično tvojem. (što da ne, ionako se većina današnjih kviz pitanja ponavlja i postoji neki krug pitanja prisutan iz kviza u kviz i malo štošta novog se može čuti ili izmisliti, a da se ranije već nije čulo).I Visoki napon je imao nekoliko kikseva pa se u četiri slučaja ogrešio o takmičare, jer je pitanje bilo nedovoljno precizno, a u jednom slučaju i sam odgovor netačan, pa je tom takmičaru pružena prilika da još jedanput sedne u stolicu. Mnogim takimičarima se puno puta progledalo kroz prste. Sve van toga su samo maliciozna nagađanja onih koji svoj lični neuspeh u kvizu žele da opravdaju time što će opanjkivati kviz spočitavajući mu da je namešten, neregularan, sa dvostrukim aršinima prema takmičarima itd.što se tiče Slagalice, to ne bih posebno ni komentarisao, jer posle nekih krupnih omaški koji su se desili u igri Ko zna zna (napr. netačni odgovori na pitanja Koliko je godina Penelopa čekala Odiseja ili U kojem gradu se dodeljuje Nobelova nagrada za mir) uticali su da se na taj kviz nikad ne prijavim, ali obzirom da su sastavljači tih pitanja enigmate, ne uzimam im za zlo što su na tako elementarnim pitanjima kiksnuli, a ne proverivši ih.Ne isključujem mogućnost da se i u Milioneru ili bilo kojem drugom kvizu može desiti da od nekog tehnikanta (recimo lica koje u komp unosi pitanja) može procureti neko od pitanja, al molim da se iznesu konkretni dokazi, a ne an blok napadi i puka nagađanja. Malo je verovatno da bi se neko usudio da uradi tako nešto, pa da prođe kao major Čarls Ingram u britanskom Milioneru, jer to je i krivično delo prevare.

Edited by kvizoman
Link to comment

Nisam kao QM toliko u materiji, ali nisam ni tako mlad da verujem u deda mraza pa da se slozim sa ovom recenicom...

Malo je verovatno da bi se neko usudio da uradi tako nešto
Meni recimo smeta u slagalici kad neko recimo na asocijaciju odmor, raspust, tabla i razred kaze skolski i voditeljka malo zastane i kaze netacno, a posle se ispostavi da je resenje skola (kao da se sve ove asocijacije nisu mogle odnositi i na skolski), a sa druge strane u ko zna zna postave pitanje gde takmicar odgovori i onda oni kazu jeste, a mogli ste reci i... sto nema skoro nikakve veze sa datim odgovorom.
Link to comment
U startu su me sasekli vrlo teškim pitanjem, pored kog ostrva su Pakleni otoci. Pitao sam neke enigmate, koji su kao i ja znali samo to da se nalaze u Jadranskom moru, ali ne i da su pored Hvara.
Ovo je teško pitanje???
Link to comment
Ovo je teško pitanje???
Da, korisnik Ulis je pravu, ovo pitanje za 50 hiljada je smešno lako. Btw, prepisano je iz kviza Zlatna žica u kojem je više puta bilo. Edited by kvizoman
Link to comment

cestitke QM-u na super uspehu. :)nisam gledao (nisam ni znao da ide), ali je play-by-play bio solidan.druga cestitka je zbog toga sto je uspeo da istera nagrade od neskovica. meni to nije uspelo tamo neke davne 1995/1996-e. ali tada je bilo drugo vreme, kad se nije moglo proci ako nisi bliski rodjak ili kum izvesnog vladana matica koji je pobedio u tom ciklusu, a ime mu se redovno pojavljivalo na spici kao jedan od autora pitanja za kviz. uspeo sam da pobedim u prve tri emisije (prvo nekog tipa iz beocina, pa nekog bivseg finalistu slagalice iz valjeva, pa rodjenu sestru onog tipa iz beocina) i da prodjem u cetvrtfinale gde ponovo dobijam protivnika koji me je dobio u prvom krugu, i koji je ponovo pogadjao asocijacije kao i u prvom susretu. znaci, vrlo brzo onda kad je bilo gusto. ali dobro, ko je meni bio kriv sto nisam vladanov kum. isti taj vladan je usao u finale protiv jednog mladica iz novog sada (tada student informatike na pmf-u) koji ga je pred poslednje asocijacije peglao sa 38 poena razlika. vladan mu je 'ladno na pauzi rekao da nema sanse da pobedi. tako je i bilo. otvara polje, i pogadja asocijaciju, a ivan bauer(?) se upisavao od "odusevljenje". "zli jezici" su tada govorili da rts nije imao para da plati matica za pitanja, pa mu je omogucio da pobedi u ciklusu i namakne robne nagrade. moje nagrade sam bukvalno uterivao od neskovica. telefonom ga nije bilo moguce naci, dolazio sam par puta u beograd na zakazan sastanak na koji on ne dodje, ali sam nekako uspeo da iskukam neke igracke "pertini", kupone za kupovinu u "yucom" vranje, komplet kozmetike za starije gospodje od neke firme olimpik negde iz centralne srbije, mermerno grejno telo, i neke proteine za bodibildere. glavne nagrade koje su mi ostali duzni su bile: nedelju dana u vrnjackoj banji za 2 osobe (poklon neke tada poznate turisticke agencije), kao i 5 dana u budimpesti za dve osobe, od agencije kompas. to je bilo klasicno "pa ne znamo mi nista o nagradi. donesite nam potvrdu od neskovica", a neskovic: "pa ne treba potvrda. zvao sam i sredjeno je". posle 3-4 pokusaja sam odustao. sve u svemu, bilo je to ipak lepo vreme, i lepih para dana "slave" pre i posle nove 1996-e godine.

Link to comment
To što su te perfidno zeznuli u kvizu Najslabija karika, tako što su umontirali drugačije formulisano pitanje nego što je izvorno bilo za vreme snimanja (ako se ne varam i pamtim slučaj i ako se dobro secam da je to bio quizmaster, mada sećanje me jako dobro sluzi i znam kako svaki kviz diše), ne znači da su svi drugi kvizovi nameštaljke i prevare.
Ja taj slučaj nisam ni spominjao, jer to nije bila klasična kviz prevara, već čist bezobrazluk prema takmičaru i povreda njegovog dostojanstva. Nije tačno da na osnovu te epizode imam nepoverenje prema drugim kvizovima, nego na osnovu pouzdanih informacija i vrlo opravdanih sumnji.
čovek jednostavno nije pokazao nikakvo posebno znanje, jer na aposlutno sva njegova pitanja i ja sam znao odgovor, tako nijednog trenutka nisam izrazio sumnju ili čuđenje kako je moguće da je ogovor na neko pitanje znao. (pitanja su bila ništa-posebno i ne preterano teška), tako da je on po meni zaista zaslužno osvojio tu sumu isto kao Agošton u Milioneru koji isto kao i prethodnik (koji je imaj na umu iz 4. puta seo u stolicu Visokog napona) imao vatreno krštenje u nekom kvizu.
Nemojmo da mešamo gospodina Agoštona, koji je uvek imao četiri ponuđena odgovora i manje-više boza pitanja do desetog kruga (naravno, svaka mu čast na pokazanom znanju, lucidnosti i hrabrosti), sa kvizom u kome treba iz glave odgovarati za desetak sekundi. Ti pokušavaš da predstaviš normalnim što se jedan novajlija na takvom kvizu prošetao do 1,2 miliona, bez imalo preznojavanja. Raspitaću se kakva su mu bila pitanja, ali čisto sumnjam da su bila "ništa posebno" i "ne preterano teška". Takođe, to što je bio nastup iz četvrtog pokušaja ne mora da znači baš ništa. Na primer, ukoliko je postojala nameštaljka, možda nisu bili u prilici da naštimaju kompjuter da ga izvuče ranije?
Slučaj Zlatne žice mi je poznat, al to je ipak drugorazredni kviz (drugorazredni u tehničkom i organizacionom, a ne i kvalitativnom smislu, štaviše smatram da su kroz žicu iz Markovićevog pera prošla mnoga kvalitetna kviz pitanja) gde je uticaj mahinacija, obzirom na način na koji kviz funkcioniše veliki.U kvizu Sam protiv svih nije ni bila namera da se ama baš svaki postavljač pitanja uklljučuje u program, jer to bi oduzelo puno takmičarskog vremena. Vodilo se uglavnom računa da to bude pri nekim zanimljivim pitanjima na kojim je takmičar pao ili većim sumama. Organizatori su imali pravo da preformulišu neka poslata pitanja, a i ne isključujem mogućnost da je neko od gledalaca postavio pitanje identično tvojem. (što da ne, ionako se većina današnjih kviz pitanja ponavlja i postoji neki krug pitanja prisutan iz kviza u kviz i malo štošta novog se može čuti ili izmisliti, a da se ranije već nije čulo).
Ove tvrdnje predstavljaju relativizaciju stvari. Znači, to što se malko muva na "Zlatnoj žici", nikom ništa. To je bila ipak vrlo gledana emisija i neki častan čovek bi se, nakon takve blamaže, javno ogradio i povukao iz kviza, ali ne i dr Marković. koji je nastavio svoju tezgu sa tim prevarantima. Ne znam zašto bih mu onda verovao bilo šta kad se u problematičnoj situaciji nije pokazao kao naročito moralan čovek. što se tiče "Sam protiv svih", organizatori nisu imali pravo da urade neku kozmetičku izmenu, pa da izmisle da je to pitanje sastavio neko drugi. Meni su potpisana neka pitanja, ali ponovo tvrdim, nemoguće da je gomilu neobičnih pitanja koje sam poslao sastavilo toliko drugih ljudi. U nekim situacijama jasno sam prepoznao svoj autorski pečat. Takođe, nije tačno da su puštali gledaoce na telefon samo onda kad je bila velika suma ili zanimljivo pitanje, niti da je to oduzimalo puno vremena takmičarima. Sasvim je izvesno da su u emisiji uključivani samo gledaoci čija pitanja nisu prisvojena od strane organizatora.
I Visoki napon je imao nekoliko kikseva pa se u četiri slučaja ogrešio o takmičare, jer je pitanje bilo nedovoljno precizno, a u jednom slučaju i sam odgovor netačan, pa je tom takmičaru pružena prilika da još jedanput sedne u stolicu. Mnogim takimičarima se puno puta progledalo kroz prste. Sve van toga su samo maliciozna nagađanja onih koji svoj lični neuspeh u kvizu žele da opravdaju time što će opanjkivati kviz spočitavajući mu da je namešten, neregularan, sa dvostrukim aršinima prema takmičarima itd.
OK, ko radi taj i greši i pošteno je da se pogreške priznaju. To onda uliva poverenje takmičarima, što opet ne znači da je moguće izbeći neke sumnje. Ako se ova poslednja rečenica odnosi na mene, reći ću samo da svoj nastup ne smatram neuspehom, a ne smatram ni da je bilo dvostrukih aršina u emisiji - jedino kažem da težina i vrednost pitanja nisu bili ravnomerno usklađeni kod svih takmičara.
Ne isključujem mogućnost da se i u Milioneru ili bilo kojem drugom kvizu može desiti da od nekog tehnikanta (recimo lica koje u komp unosi pitanja) može procureti neko od pitanja, al molim da se iznesu konkretni dokazi, a ne an blok napadi i puka nagađanja. Malo je verovatno da bi se neko usudio da uradi tako nešto, pa da prođe kao major Čarls Ingram u britanskom Milioneru, jer to je i krivično delo prevare.
Izneo sam dokaze za "Zlatnu žicu" i "Sam protiv svih", kao i sumnju za "Visoki napon", po meni opravdanu, po tebi malicioznu. Slučajeve sa "Slagalice" nisam detaljno obrazlagao, jer verujem da aktuelna ekipa radi pošteno (mada ima grešaka u sastavljanju pitanja, u koncepciji i u realizaciji kviza). Meni je drago što si ti častan, ali i žao što imaš neke naivne poglede na svet koji nas okružuje. Nameštaju se kvizovi po celoj zemaljskoj kugli, a ti misliš da je u zemlji Srbiji, toj oazi poštenja, malo verovatno da bi neko namestio kviz na tom nivou.
Link to comment
Ovo je teško pitanje???
Pa sad, ako si letovao na Hvaru ili ako si iz Dalmacije, slažem se da nije preterano teško pitanje... U realnosti, pitanje o Paklenim otocima je teško čak i za jake kviz igrače koji pamte te bizarne podatke. Ne može da se uspoređuje sa onima za 50.000 koja se obično pojavljuju u emisiji, poput onih o Ciceronu, Neki to vole vruće ili Slobodanu Seleniću.
Link to comment
cestitke QM-u na super uspehu. :)nisam gledao (nisam ni znao da ide), ali je play-by-play bio solidan.druga cestitka je zbog toga sto je uspeo da istera nagrade od neskovica. meni to nije uspelo tamo neke davne 1995/1996-e. ali tada je bilo drugo vreme, kad se nije moglo proci ako nisi bliski rodjak ili kum izvesnog vladana matica koji je pobedio u tom ciklusu, a ime mu se redovno pojavljivalo na spici kao jedan od autora pitanja za kviz... ... sve u svemu, bilo je to ipak lepo vreme, i lepih para dana "slave" pre i posle nove 1996-e godine.
Hvala. Dodela nagrada je obavljena bez problema, a pare su legle na račun odmah po emitovanju emisije (dakle, nije bilo one varijante od 90 dana koju obično koriste organizatori kviza). Čak su mi i neke robne nagrade iz "Tehnomanije" pretvorili u keš, što ne pamtim da se ranije radilo. Samo mala napomena: Slagalicu sad radi druga ekipa, Nešković odavno nije deo kviza.Čestitke i tebi što si imao uspešan nastup u teškim okolnostima. Apsolutno ti verujem da se dalje nije moglo. Takvo je bilo vreme, ko zna šta bi se sve pojavilo kad bi se izvuklo ispod tepiha... :lol: Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...