Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

ja sam tek sad u nekim komentarima saznao da je stiv 80-ih bio zzeshci kruti smarach koji je ubio igru, a da se tek kasnije vremenom opustio i pocheo zajebavanciju.
on je takav i privatno. Čovek je, prosto rečeno, dosadan. Tako je i dobio nadimak "Interesting" Steve Davis.Ubersimpatičan je on, nemojte pogrešno da me shvatite, ali mislim da se nije osmehnuo/namrštio na turniru pre ovog veka :D
Link to comment
on je takav i privatno. Čovek je, prosto rečeno, dosadan. Tako je i dobio nadimak "Interesting" Steve Davis.
Uuu kako grešiš za ovo privatno. On je po stilu igre osamdesetih zaista davao užasan, ebdonovski utisak, ali čim izađe iz snooker sale, sve je samo ne dosadan. U kojoj god emisiji da je gostovao uneo je duhovitost, čovek ima veliki zabavljački dar, što je sušta suprotnost njegovom stilu igre. Sada je glavni konsultant u BBC-jevoj obradi snukera, a ponekad i komentariše. A inače, publika ga je sada zavolela iz čiste ljudske prirode - da je još uvek na vrhuncu i da je uzeo prošlih 6 titula, bio bi svima i dalje dosadan. Ovako, vide ga kao bivšeg giganta koji se takmiči čak i sa 52 godine. Prošlih 15 godina on je redovno ispadao u prvim kolima, a sada je napravio dva velika uspeha, kako da se ne dive tome. Sećam se kako je sala eksplodirala kad je pobedio Ronija u finalu Mastersa '97-dme, što niko živi nije očekivao.
Link to comment

Kako je meni juče bilo žao onog Goulda (alijas Ace poštara), naročito kad sam čuo podatak da je jedva zaradio 50.000 funata u svojoj 12-godišnjoj karijeri. Ultimativni choke.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
čuo potpuno drugu priču, drago mi je što nije tako :)
Sad tražio po youtubeu u ludoj nadi da ću naći, ali nema. Negde devedesetih, uhvatih Stiva na nekoj egzibicionoj turneji, nije bio ni turnir, niti išta, samo on i sto i pred publikom izvodi trik šotove. E da, imo i čašu vina pri ruci i bio očigledno pripit :D Kako se on carski zezao to veče, kao pravi stand-up comedian.Vid ovo :lol:http://www.youtube.com/watch?v=tTv3OJHJDn0
Kako je meni juče bilo žao onog Goulda (alijas Ace poštara), naročito kad sam čuo podatak da je jedva zaradio 50.000 funata u svojoj 12-godišnjoj karijeri. Ultimativni choke.
E da, baš. Doduše, nije bio toliki choke koliko je Robertson podivljao i nije mu dao ništa da uradi.
Link to comment
jel ima istine u prichi da je roni, nakon shto je svinja lee neshto kenjao kako ponizzava protivnike igrajuci levom rukom, odigrao ceo mech protiv njega u tom maniru, ispirajuci ga pritom?
Mislim da se ovoga sećam :D Beše to pre dve ili tri godine čini mi se, samo što Roni nije igrao ceo meč levom rukom, nego staru igru, desnom, a kad leva zatreba, tu je. Li je tu ispao poprilična budala, jer je saznanje da Roni igra kako levom tako i desnom poprilično rašireno. U svakovnevnim vežbama po klubovima, Roni je često po cele dane igrao levom, a na egzibicionim večerima je ubacivao stotke samo levom. E sad, prvi ovakav "incident" se desio sredinom devedesetih kad je igrao na svetskom protiv Elejn Robidua:http://www.youtube.com/watch?v=NJvEolVSE3cKomentatori su se iz prve divili kako Roni može da udara levom rukom kada je na, za dešnjake nezgodnoj, desnoj strani stola, čak su i pomenuli kako se "sve ono Ronije vežbanje levom rukom zaista isplatilo". Međutim Robidu verovatno pojma nije imao o tome (Kanađanin je, pa verovatno nije ni imao prilike da vidi Ronija po klubovima kako vežba ili po egzibicionim mečevima), i tu se baš naljutio misleći da ga Roni zavitlava. U tom jedanaestom frejmu Robidu se vratio na sto i nastavio da igra iako mu je trebalo oko 7-8 snukera da bi se vratio u frejm, a tu ni Roni baš nije ispao fer, kad je video da mu Robidu tera inat, onda je stvarno počeo da se zajebava. Uglavnom, to je bila velika kontroverza jer se na kraju nisu rukovali, međutim, kad su se stišale strasti, Robidu je priznao da nije imao pojma koliko je Roni dobar sa obe ruke, i već sledeće sezone su zajedno sedeli u studiju i ćaskali.Dakle posle svega toga, Li se opet žalio na to, a Roni ga je ugazio.
Link to comment

Ronijeva igra levom rukom je nešto o čemu se priča, i nešto prilično neuobičajeno u svetu sporta. Sećam se njegovih ideja da igra 9-ball turneje po americi pre par godina. Čovek se prosto smorio. :) Inače, O'Sullivan mi deluje kao arogantna seljačina. E sad, dal je seljačina, ne znam, ali slobodno može da bude arogantan. Zaslužio je.Ronnie i Williams trenutno igraju meč iz snova. Obojica su maksimalno fokusirani (da, i Roni :) ) i stvarno žele da dobiju ovo. O'Sullivan je čak imao strpljenja da se igra safetyja sa Williamsom jedno 10 minuta na početku 11. frejma, što samo pokazuje koliko je u ovom meču.A ja sam seo na 5 minuta, samo da bacim pogled i ne mogu da se odlepim. To je bilo pre sat vremena :)Trebalo bi da jedem, ali spremanje hrane oduzima previše vremena :) Daj bože da neko od njih ode u WC uskoro.

Edited by Alphons
Link to comment

Ima li negde stream za nas sa jeftinijim ulaznicama i bez ES?Atdhe trenutno ne daje sliku sa stola...edit: ipak sam uspeo da dobijem sliku

Edited by Behemoth
Link to comment
Čovek se prosto smorio. :) Inače, O'Sullivan mi deluje kao arogantna seljačina. E sad, dal je seljačina, ne znam, ali slobodno može da bude arogantan. Zaslužio je.
Jeste :D Doduše ne znam koliko treba da se kaže da je arogantna seljačina, a koliko je to tačno uzrokovano njegovim medicinskim stanjem. Nije svakako najsvetliji primer uzornog sportiste.
Link to comment

Yup, bipolarnost, tj manična depresija. Otuda tokom godina onoliko njegovih "ne mogu da poverujem šta je rekao" izjava o drugim igračima. Kad je u "dobrom" kliku, on je zaista sportista par ekselans, pre par godina je u finalu UK šampionata drao Dinga 9-1 ili 9-2, i neki tip iz publike je uzviknuo Dingu nešto rasistički, i Ding se snuždio, i nije shvatao da se igra do 10, i krenuo da napušta salu na intervalu, Roni ga je zagrlio i izveo iz sale bodreći ga. To je samo godinu dana nakon što je Roni odustao od meča sa Hendrijem na rezultatu samo 2-1, promašio je crvenu na početku frejma, rukovao se sa Hendrijem i samo rekao "I've had enough, mate" i odšetao. Mediji su bili prilično grubi zbog toga, ali realno to je bio najbolji primer kako se nekom ko je depresivan u sekundi sruši čitav svet i jednostavno mora da pobegne. I dalje mislim da je Roni bio u najboljoj formi života kada mu je mentor bio Rej Rierdon, šestostruki prvak sveta iz sedamdesetih. To je bilo 2004-te, kada je počistio patos sa svima u svetskom šampionatu, i čitave sezone suvereno dominirao. On je imao sjajan uticaj na njega.

Link to comment

Sećam se tog perioda, tada sam počeo malo ozbiljnije pratim snooker. Jako mi je drago što je Ronnie trenutno stabilan (rekao bih), i zbog njega a i što igra najbolji snooker kada ima strpljenja.kad smo kod snookera i depresije, sećam se jedne Hendryjeve izjave. Pitali su ga "Da li vam porazi teško padaju?" a on je samo pogledao novinara i rekao nešto u stilu "Sometimes I feel like jumping off a bridge even after a win". Totalni ludaci i perfekcionisti, njih dvojica.

Link to comment

Pa sad, možda je stabilan na ličnom planu, ali svakako nije u ubilačkom štimungu što se tiče snookera. Već 4-5 meseci daje neke izjave "Nije da mi je dosadio snuker, ali jednostavno se pojavim i pokušam da uživam, ako pobedim, to je bonus, ako ne pobedim vrlo važno". On je perfekcionista samo što se tiče njegovog stila igre, iks puta kada je u meču napravio 5 stotki i igrao savršeno, dao je intervju nakon završetka kako nije u dobroj formi :lol: A na ličnom planu, mislim da se skoro razveo + ćale mu izlazi napokon iz zatvora uskoro, pa i nije čudo da mu snuker nije na prvom mestu. Ne grize više kao pre.Inače, kad pomenu i Hendrija, setim se uvek jednog blic intervjua kad pitaju Hendrija "Da li vam je nekada žao protivnika dok pobednička kugla ulazi", kao iz nabijene puške odgovara "Nikad". Dok je Roni nekoliko puta izjavljivao kako je bio izuzetno tužan kad je igrao sa Džimi Vajtom ili Stiv Dejvisom koji su odavno na zalasku, i kako mu je bilo teško da sa takvom razlikom pobeđuje dvojicu ljudi koji su mu bili idoli dok je odrastao. Inače, njih dvojicu verovatno jedino nikad nije očepio :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...