Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

I da, znam da sada kenjam iako ne umem ni štap da držim, ali ono je bilo strašno.
Da, dođe ti da ne zucneš ni slovca jer prvi put kad sam stao za snooker sto, usrao sam se samo od veličine, ali opet, ono sinoć je na momente bilo ispod svakog standarda. Na 14-13, mislim da su tri frejma u nizu, koje je dobio Robertson za 17-13 sve trajale po 30+ minuta. Kako su se samo pogubili, strašno. Svaki safety udarac nije ni pokušavao da sakrije belu, čak ni da je stavi na gornju martinelu, nego samon ešto poluamaterski. A svaki pokušaj da ubace kuglu je nekako ispadao bolji safety (ej, kako naši komentatori kažu za safety potez - "taktički"?) jer crvene kao da su bežale od rupa.
Jel ima nekih novosti za Higinsa, da li je pocela istraga?
Meni nije sasvim jasno kako će ta istraga da se vodi. Higinsov menadžer je dobio šut kartu iz upravnog tela za sport, što je dobro. Inače, ovo je sad glupa situacija jer sve i da je Higins kriv, on još nije predao/namestio nijedan frejm. Pošto je očigledno bila navlakuša u pitanju, novine svakako nisu inicirale da Higins zaista tako nešto i uradi.Pogledao sam taj snimak "dogovaranja" na youtube-u i izgleda prilično loše po njega. Danas i juče Higins fura sa pričom da su se u Kijevu brinuli da im je život bio u opasnosti, i da su glumili da se slažu sa svime dok se ne vrate u UK, i to je vrlo očigledna i valjda jedina odbrana koju i može da ponudi. Osim ako Higins iz nekog razloga ne prizna sve, a zašto bi, ne vidim kako iko može da mu prišije išta više od možda "bringing the sport into disrepute", što bi donosilo jednu ili dve godine suspenzije. Uopšte me ne bi čudilo da po takvoj odluci, Higins izađe i "prihvati" kaznu shvatajući da je dokazni materijal takav da razume presudu, ali da i dalje kategorički insistira da je potpuno nevin, i da jedva čeka da se vrati sportu.
Link to comment

To ni meni nije bilo jasno, sta je uopste iniciralo da njega bas odaberu za navlakusu. Naravno da me je razocarala vest, ali njegova prica o strahu za zivot je sasvim na mestu (ako govori istinu). U svakom slucaju novinari su zaradili dosta novca na brzinu, kao sto si rekao nisu ni sacekali da namesti frejmove i uzme 300.000. Nadam se da je Higins u pravu i da ovo nece imati dosta negativan uticaj na njega.

Link to comment
To ni meni nije bilo jasno, sta je uopste iniciralo da njega bas odaberu za navlakusu. Naravno da me je razocarala vest, ali njegova prica o strahu za zivot je sasvim na mestu (ako govori istinu). U svakom slucaju novinari su zaradili dosta novca na brzinu, kao sto si rekao nisu ni sacekali da namesti frejmove i uzme 300.000. Nadam se da je Higins u pravu i da ovo nece imati dosta negativan uticaj na njega.
Po priči novinara samog lista, prvo su ispipavali njegovog menadžera koji se izgleda upecao. Zašto baš njega, ko zna. Možda su pokušali više njih, a možda su imali neke informacije da je tip malo sumnjiv. Ono što Higinsu nikako ne ide u prilog je što News Of The World tvrdi da je njihov reporter-detektiv imao tri sastanka sa menadžerom, od toga valjda jedan sa obojicom još u UK, i da su se tek onda dogovorili da se nađu u Kijevu da utanače detalje. To baš ne ide u prilog tezi da se ovaj toliko plašio mafijaša. News Of The World je najavio nove dokaze i detalje za ovaj sad vikend.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Društvo, treba mi mala pomoć...razgovarao sam sa jednim mojim drugarom oko nekih pravila u snukeru i nismo se složili oko jednog. Da skratim priču; kada igrač prilikom izvođenja prvog poteza u brejku, gađa crvenu kuglu i ubaci je, ali isto tako slučajno ubaci još jednu crvenu kuglu u tom istom potezu.... da li se to računa kao 1 poen ili 2? Ja se sećam da sam gledao na ES šampionate i da je uvek bodovanje išlo kao da je ubačena 1 kugla, to što je slučajno ušla druga, ne menja ništa; nije faul i igrač može da nastavi sa brejkom. Međutim, moj drugar tvrdi da se to računa kao 2 poena.Šta vi mislite o tome? I, jel ima negde na netu pravilo o tome ili sam ja definitivno pogrešio? :)

Link to comment

Svaka crvena se racuna po 1 poen...pa ako ubacis u jednom udarcu dve crvene dobices 2 poena...faul bi bio samo u slucaju da treba da gadjas obojenu a ti si ubacio crvenu...

Link to comment

upravo tako, svaka crvena je po jedan poen.Samo što treba reći i, kad smo kod toga, da ako se ubace 2 crvene posle toga se ne gađaju 2 boje, nego samo jedna boja.

Link to comment
  • 3 months later...

šta je ovo što se igra sad? načuh samo da je ronika batalio zbog privatnih problema.videh da je prenos neki diletantski. vidi se po metar tepiha pored ćoškova.

Link to comment
  • 2 weeks later...

prati li neko world open : )? selbi izgubi sinoc od hokinsa? tjah..... danas roni vs kingschedule

The World Open runs from September 18 to 26 at the SECC in Glasgow. Details of the playing format are shown below.There is only one table. Play will start at the allocated time each day with at least a 5 minute interval between matches. The draw up to and including the Semi Finals will be made on a random basis.All matches up to and including the SFs will be best of 5 frames and the Final will be best of 9 frames.Monday September 2012.30pmRonnie O'Sullivan v Mark KingMatthew Stevens v Alan McManusJoe Jogia v Liu Song7pmJamie Cope v Dave HaroldMike Dunn v Marcus CampbellTuesday, September 211pmAli Carter v Mark WilliamsJimmy Michie v Ding JunhuiStephen Lee v Nigel Bond7pmStephen Hendry v Mark DavisPeter Ebdon v Fergal O'BrienWednesday, September 2212.30pmNeil Robertson v David MorrisKen Doherty v Mark Selby or Barry HawkinsJames McBain v Ricky Walden7pmJudd Trump v Stephen MaguireMartin Gould v Matthew CouchThursday, September 2312.30pmRonnie O'Sullivan or Mark King v Jimmy WhiteMarco Fu v Andrew Higginson

draw

5007244641_c6f13f3bca_o.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...