Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

17 hours ago, John Coltrane said:

@Velocipede

 

Meni drugar predložio da izbegnem Pazin zbog skupe putarine, a i kaže da nema kartice, samo automat za kune pa je morao da pozajmljuje od auta iza ne bi li prošao :D  Kakve su cene putarina uopšte?

 

 

Inače kad su preporuke u pitanju ja svima kažem da obidju Grožnjan, i ako ne stignu na jazz festival u julu, imaju šta da vide.

 

 

48 minutes ago, raskopcani said:

Batrovci zg 128kn, zg ri 75 kn i ako ideš na ucku 30 tak tunel i do pule cca još 30 tak ili koja kn. manje. 

Od ri ako ideš uz.more više ne plaćaš. Ljepše je ali zavrnuto s malom djecom interne se put.

E tu  onda možeš stati pa se baciti u more u Rapcu:)

 

Iz Srbije do Pule putarina je Lipovac - ZG 128kn, ZG - Rijeka 70 kn i Učka  - Pula 70 kn, Do Poreča, izlaz Baderna je 66 kn.

 

@John Coltrane Pre par godina sam se noću vraćao s nekog koncerta iz Rovinja u Pulu i sačekao me automat na autoputu, nema živog čoveka, samo mašina i ti... Bude zeznuto ako nemaš kune... Juče sam išao autoputem od Poreča do Rovinja (Baderna  - Kanfanar) i rade ljudi :-)

Edited by Velocipede
Link to comment
3 hours ago, John Coltrane said:

@tonyk @raskopcani

 

Ako sam dobro skapirao Babina Greda ZG je 107kn, ZG-Rijeka 70kn i Rijeka-Pula 70kn? Što je negde oko 30€. 

 

gde nađe babinu gredu? lipovac je ulazna rampa  ako idej batrovci/bajakovo prelaz.

 

ne plaća se tunel posebno (Učka) on je sad u sklopu AP (tj. AC)

znači pre tunela se uzima tiket i plaća se gde god već izlaziš.

 

izlazne kućice iz tunela su ostale doduše, pa ume neko da uspori zbog toga.

Link to comment
2 hours ago, raskopcani said:

Isto 128 do zg, do bosiljeva onda 30 i do st 151

 

Da, računica je tačna, 309 HRK, tj. 41 €

ali vredi napomenuti da se ne plaća na bosiljevu ništa, put se samo odvaja ka splitu.

i onda se plaća sve na izlazu. u sezoni mnogo znači jedna naplatna rampa manje.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, tonyk said:

 

gde nađe babinu gredu? lipovac je ulazna rampa  ako idej batrovci/bajakovo prelaz.

 

ne plaća se tunel posebno (Učka) on je sad u sklopu AP (tj. AC)

znači pre tunela se uzima tiket i plaća se gde god već izlaziš.

 

izlazne kućice iz tunela su ostale doduše, pa ume neko da uspori zbog toga.

 

Nadje je na onim linkovima koje ste mi dali. Rekoh da mi je prilično konfuzno.

Link to comment

10 posto je nista.

 

Hrvati od otvaranja ZG Split nijedne godine nisu uspeli da uplate ocekivanu ratu. Ogroman procenat svih prihoda trose na samo prikupljanje. Pa oni leti zaposle studente da dele kartice. Komedija...

 

Trebalo bi uvesti sistem da placaju pri registraciji recimo 30 eur godisnju za auto puteve i da na granici miras platiti kratku taksu na autoput ( tipa dan 5 eura i sedmica 30 eur) ili dugu (godina 100 eur).  I sve ove kucice ukinuti i raspusti oko valjda 2500 ljudi. Ima li bi sigurno puno veci prihod.  Zivnula bi i privreda i turizam jer bi ljudi trosili pare tih 5,6 sati sto cekaju.

Edited by bags
Link to comment

Ribarsko vece u Bolu na Bracu mi je fenomenalno, samo se brinem da li sam zakacila koronu.  U drustvu sam sa ljudima koji racunaju da su vakcinisani i to je to :D.  Ne citaju ovaj forum. Guzva je,  nacickane tezgice,  maske su imali jedna prodavacica,  3 mislim iz Japana i ja dok sam kupovala svoju porciju.  Posle sam skinula kad sam osigurala distancu.  

Za ljubitelje slatkisa evo torte Hrapacusa. 

https://www.jamnica.hr/hr/jakuham/japamtim/hrapacusa-tradicionalna-bracka-torta/

  • +1 1
Link to comment

E, kako je tamo generalno? Hoće drugar da ide, a ja sam bio samo na Hvaru, ne i na Braču. Gde je najbolje da se stacionira i ima li pristojnih smeštaja?

Link to comment
1 hour ago, notenoughreasonsforclaire said:

E, kako je tamo generalno? Hoće drugar da ide, a ja sam bio samo na Hvaru, ne i na Braču. Gde je najbolje da se stacionira i ima li pristojnih smeštaja?

Od Braca poznajem samo Bol,  slabo sam istrazivala ostala mesta.  

Bol je malo lepo mestasce,  onako za odmor,  nema nekog provoda u sitne sate.  I ima to setaliste duz mora do plaze Zlatni Rat.  I sam Bol ima drugih plaza i plazica.  

Kome je do cetinara,  cistog mora i sjajne klime idealno.  

Lose strane su guzva (posebno jer dolaze brodicima iz drugih mesta).  Na Zlatnom ratu je 12-16 pakao od guzve.  

Sve je cisto i uredno,  iako cirkulise gomila ljudi.  

E sad za smestaj zavisi sta ko preferira,  postoji u gradu,  postoji duz puta do Zlatnog rata.  Moze da bude i u brdu iznad magistrale.  

Link to comment

U ponedeljak stigli u selo Štinjan pored Fažane. Plaža sredjena, a mi zaboli deo sa malom uvalicom zbog klinaca koji su tu kao u bazenu. Sa druge strane otvoreno more do Briona. Smeštaj u mirnom delu, kuća od kamena sa maslinama u dvorištu, kao iz Bertolučujeve Ukradene lepote-čak kuća pored neka Italijanka…

 

Put je bio naporan, Lučko rak rana vukli se 20 na sat, plus ovi stručnjaci pola Istre pretvorili u radilište. Gužve su neopisive, valjda svi nagrnuli posle korone 2020. a i zbog mogućeg zaključavanja od septembra.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...