Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
pa ti ruskabajka nemoj da ideš. evo, nemoj molim te. sve go ustaša sa kamom u zubima tamo, znaš. eto to čeka sve koji idu u tu genocidnu tvorevinu. a i zašto bi mi njima ostavljali pare, bre? bolje ti zapucaj kod pravoslavne braće. nji da pomažemo. evo Grci baš u krizi, valja se
Ja sam isto imala dileme oko odlaska u CRO, u smislu koliko su nas pobili u WWII i dovrsili posao pre 15 godina, pa jos dozvoljavaju sebi posle toga da se nesto ljute na nas i optuzuju nas :wacko: . A onda sam shvatila kako su Nemci bili jos i gori, rasturili su nas jos groznije u WWI, u WWII su bili mozda nesto bolji od ustasa al opet katastrofa, a onda 90-ih jedva docekali da mogu opet da umesaju svoje prste. Nista stid, nista pokajanje. Ali kad sam se spremala da idem da vidim Berlin nisam imala rezervu koju sam imala prema Hrvatskoj. Tako da sam ipak revidirala svoje stavove.
Link to comment
rezervacija pala. Korčula. al sam se naložio.... brujet, gregada, gradele, fratri, pici, ušate, dagnje, prstaci, smokve, rogačica, pošip...
Nisam bio ooodavno, ali Lastovo koje pamtim (smeštaj kod ribara u uvali Zaklopatica) bio je po hedonističkom ugođaju za dve klase iznad Korčule. Da ne bude nesporazuma, Velu Luku takođe pamtm samo po dobrom (tek izronjene kamenice, mmmmm), a prošle godine je u slast ispijena boca pošipa gazda Oreba iz Blata, zapečaćena još 1982. i potom zaturena u podrumu :)
Link to comment

mi bili u prolazu dva dana u kampu u Baškom polju,ni blizu ovim vašim lepim otocima al eto..borova šumica miriši isto i more je slano..bilo lepo :)

Edited by ivy
Link to comment
Ja se napal-lio, jurim Lastovo. Vu-hu!
ohooo, sto imam da ti preporucim gastronomski uzitak. dakle, lastovo. na lastovu svetionik. u svetioniku svetionicar jure. jos vaznije, tu je i njegova zena nada. nada kuva. moras da se najavis, nece ona da kuva ako joj se ne kuva. mi stigli brodom, svetionicar nas doceko, privezo brod, odvezo renolom 4 u brdo. gore kuca, ispred kuce dva stola, jedan za goste, drugi za domace. s nama bile dve sto su se odomacile prethodne godine, pa smo se pomesali, mada verujem da se to ionako uvek desi ko god naiso. ovako to izgleda.ja: dobar danona: dobar dan, sedi, evo ti rakijaja: hvala, ne pijem rakiju.ona: ovu pijes, to je moja rogacica.i ja popijem:Dnemas sta da biras. sta ona skuva to jedes. ona kuva sta on ulovi. ako ima nesto sto bas ne jedes, najavis unapred. kad sam ja bila jeli smo rizot od morskih plodova i neku salata od tune za predjelo. glavno jelo palamida i murina s gradela, tikvice i sta je jos vec nabrala u basti u pacu od bluka s biljcicama isto s gradela, sve bilo potpuno savrseno. vina domaceg, rakije domace, jedi, pij, i tako satima, kolicine su neogranicene. cena 200 kuna po osobi. a kad se namirite i podnapijete, da je pitas kako je bilo kad joj je ono bil gejts mrljavio po tanjiru i kako je bono voks usparao na karti za svetionik. price su joj urnebesne.
Link to comment

Ja svratio da pitam ima li ko kakav info za Ugljan ali kad procitah ovo za Lastovo skoro da sam i zaboravio zasto sam dosao.

Edited by pavllle
Link to comment
ohooo, sto imam da ti preporucim gastronomski uzitak. dakle, lastovo. na lastovu svetionik. u svetioniku svetionicar jure. jos vaznije, tu je i njegova zena nada. nada kuva. moras da se najavis, nece ona da kuva ako joj se ne kuva. mi stigli brodom, svetionicar nas doceko, privezo brod, odvezo renolom 4 u brdo. gore kuca, ispred kuce dva stola, jedan za goste, drugi za domace. s nama bile dve sto su se odomacile prethodne godine, pa smo se pomesali, mada verujem da se to ionako uvek desi ko god naiso. ovako to izgleda.ja: dobar danona: dobar dan, sedi, evo ti rakijaja: hvala, ne pijem rakiju.ona: ovu pijes, to je moja rogacica.i ja popijem:Dnemas sta da biras. sta ona skuva to jedes. ona kuva sta on ulovi. ako ima nesto sto bas ne jedes, najavis unapred. kad sam ja bila jeli smo rizot od morskih plodova i neku salata od tune za predjelo. glavno jelo palamida i murina s gradela, tikvice i sta je jos vec nabrala u basti u pacu od bluka s biljcicama isto s gradela, sve bilo potpuno savrseno. vina domaceg, rakije domace, jedi, pij, i tako satima, kolicine su neogranicene. cena 200 kuna po osobi. a kad se namirite i podnapijete, da je pitas kako je bilo kad joj je ono bil gejts mrljavio po tanjiru i kako je bono voks usparao na karti za svetionik. price su joj urnebesne.
dvjesto kuna? skup taj natur gastroturizam
Link to comment
dvjesto kuna? skup taj natur gastroturizam
htedoh da prokomentarišem na isti način. nekako para idilu koju ilustruje ostatak posta.
Link to comment

Pa ako je all you can eat and all you can drink pa jos domaca klopa i pice u tom ambijentu u sezoni 3000din po osobi i ne zvuci kao neko dranje. Doduse nisam nikad bio pa ne znam koliko su inace cene tamo.

Link to comment
dvjesto kuna? skup taj natur gastroturizam
skup bi bio da nije u hrvatskoj. tamo je sve skupo, pojedes ti i popijes bez problema 30 eura. osim toga, koje drugo mesto gde je jeo bil gejts mozes sebi u zivotu da priustis :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...