Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

pitaju me danas kod izraelaca™ u beogradskoj dvoje mladih arapskog porekla, da li je to halal hrana?! ili da li je barem kosher?

nagadjao sam da verovatno nije ni jedno ni drugo. jel ima negde takvih fast food varijanti u beogradu? onaj turski restoran u vasinoj?

 

meni je jedan nas radnik, sirijac koji predaje islamsku veronauku u jednom gradskom naselju, rekao da "veruje samo jevrejima kada je hrana u pitanju".... stalno jede kod njih a kod sirijaca i palestinaca povremeno

Link to comment

meni je jedan nas radnik, sirijac koji predaje islamsku veronauku u jednom gradskom naselju, rekao da "veruje samo jevrejima kada je hrana u pitanju".... stalno jede kod njih a kod sirijaca i palestinaca povremeno

 

zar nije deo halala da je musliman izvrsio ritualno klanje?

ili je ovo nasa toliko "prljava" da je i jevrejska bolja?  ^_^

Link to comment

Overio veliki falafel sendvič u "Falafel ćošetu" na početku Gandijeve. Zaista sam želeo da mi se svidi jer mi je FĆ relativno blizu a falafel je nešto što bih mogao da hasam svaki dan. Šta da kažem. Nije bilo loše, ali ništa zbog čega bi čovek iskočio iz cipela. Prednost bih ipak dao Hummus House-u kod Pravnog i Šauarma baru u Svetozara Markovića.  

 

Ima li na NBG-u još neki arapski fast-fud osim "Falafel ćošeta"?

Link to comment

nijedan od tih falafela trenutno u gradu nije los, pitanje ukusa. meni recimo ne prija ovaj iz sauarma bara jer je prezacinjen, vise mi stomaku prija falafel cose koji je malo skromniji po svemu pa i po ceni (mislim 170 vs 250 din). ubedljivo najbolji je rahmetli shlomi, pisali smo o tome.

Link to comment

pa to je ovaj dva posta iznad koji willow kudi

:isuse:

 

da da, nisam skapirao. ja jako loše poznajem ulice na nbg, pa sam mislio da willow govori o nekom lokalu u gandijevoj bliže gagarinu. 

Link to comment

pa to je ovaj dva posta iznad koji willow kudi

Sto je najgore i ja krenuo da pisem o nekom koji sam video blizu Vojvodjanske pa na vreme skontao da je to taj.

 

edit: isti slucaj i sa mnom. Tek kad sam izguglao Falafel cose shvatio sam da je to taj.

Edited by katamaran
Link to comment

pa to je ovaj dva posta iznad koji willow kudi

 

Nije da sam ga baš kudio :). Korektan je, a i cena je dobra. 

 

Šta znam, meni se falafel iz Šauarma bara više sviđa jer je začinjeniji, ima specifičan ukus koji ja povezujem sa arapskom klopom. Falafel u Falafel ćošetu je blag, manje začinjen, gotovo neutralan, malo mu fali taj arapski karakter :) Ali ok je u principu, sve je to stvar ukusa. Eto, yolou se on više dopada. 

 

edit: Naravno, i falafel iz ex-Šlomijevog Humus House-a je persu, a i prilozi su tu najbolji.

Edited by Willow
Link to comment

Probaj kuci da napravis falafel. Nimalo nije tezak za pravljenje.

 

 

 

 

Samo mislim da treba mnogo manje soli.

 

edit: verovatno greska 1.5 tablespoons of salt. Verovatno je hteo da kaze teaspoons.

Edited by katamaran
Link to comment

Falafel cose je odlicno mesto za sve koji zive u blokovima i Bezaniji i ne propustam da procaskam svaki put sa gazdom Jordancem, to je poseban ugodjaj. Najcesce potrosim 170 din za sendvic od tri falafela i mnogo priloga gde za svaki gazda upozori koliko je ljut/kiseo/jak jer mu je bitno da bude po tvom ukusu. Mislim, to je verovatno zbog viska vremena i manjka klijentele jer tamo nikada nisam zatekao nekog ko bi stajao pred pultom pre mene, ali je meni sve to super i jako mi godi sto ga imamo u komsiluku na prilicno dalekoj periferiji, a sto govori i o Beogradu koji raste.

Link to comment

u Falafel ćošetu meni najbolji bio kube (kibbeh) ono kao ćufta, a kombinacija mesa, badema i bulgura

 

ostalo mi je bilo 'nako, pristojno, ali da se ne vratim ponovo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...