Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

postoji ono mesto prekoputa mesta gde je bio nišlija, 3 ćevapa se zove, al tamo stvarno peku cigle.prilično sam siguran da ne postoji ništa u blizini što ima vrhunski roštilj. Uno je solidan, ali daleko od toga da je nešto predobar. realno, najbliže ti je da ideš do lokija.

Link to comment
ekipa sa tasmajdana "ojadjena" nestankom nislije. da li postoji kakva alternativa u tom sirem reonu (a da nije grill uno, tamo cigle peku)
aaa! kako nestao?! Šta se desilo??
Link to comment

jos od letos. izgleda da ne moze vise ta delatnost tu da se obavlja. mada grill uno i perper kao i 3 cevapa nedaleko od toga rade.3 cevapa je bio ok do letos ali otkako su promenili vlasnika - ne valja nista.izgleda da preostaje samo mek-dek kod kalenica (govorim o nocnim akcijama :) )

Link to comment

mek dek kod kalenica, odvratna lepinja od mekanog sundjera i meso u kome dominiraju namirnice biljnog porekla. moz se najesti, mada je onda bolje da odes na burek sa mesom, u njemu garant ima mesa. ko stigne do pola 12 moze da se ljudski najede u sjenickom grillu u kioscima na kalencu u kome radi legendarni skara majstor iz rahmetli njamburgera, iako ga je zla sudba osudila da sada dejstvuje na plin rostilju. svejedno, odlican

Link to comment

pa jbga, nema - mek dek, sarajevski cevap kod pejtona (koji uopste ne obecava, a burek i neko some ispod saca sa krompirom odlicno, al samo preko dana) i to je to. uzas. ima vise smisla produziti do autokomande u stepin vajat ili ovo novo malo povise.

Edited by gazza1
Link to comment
ja jedan jedini put kad sam probao ostadoh zatecen kvalitetom, a posto burek jedem retko i malo, uglavnom sam osetljiv na djubre. moz biti da im se omaklo.
di je to, kod maratonca na stanici ili...? tnx
Link to comment
ko stigne do pola 12 moze da se ljudski najede u sjenickom grillu u kioscima na kalencu u kome radi legendarni skara majstor iz rahmetli njamburgera, iako ga je zla sudba osudila da sada dejstvuje na plin rostilju. svejedno, odlican
Roštiljsko meso je lako za varenje i stoga se preporučuje svima koji imaju takve tegobe ( informaciju mi je dao gastroenterolog). Na Kaleniću sam prekjuče kupila sjenički ćevap, računam da nema svinjetine koju ne volim. Majstor mi je rekao da je sve 100% junetina. Somun je odličan, ćevapi nekako suvi ali dobrog ukusa. Pet ćevapa u somunu 150 din, meni kao ženi taman, ali za nekog prosečnog muškarca ne verujem da je dovoljna količina. Učinilo mi se da stavljaju i malo ovčetine. Konsultovala sam se telefonom sa tatom, expertom za proizvode od mesa, i on kaže da je vrlo moguće da su ubacili ovnujsko meso. Pošto nije pristalica hrane sa kioska, da bi me zgadio rekao je da sam dobro prošla, jer može da se dogodi da probam i meso od tzv. ovna plazaka ( tj. rasplodnog ovna, a ime je dobio jer se plazi na ovce, ja prekjuče prvi put u životu čula za ovaj naziv pa da podelim sa vama)

img5004p37.jpg

a to meso užasno smrdi. Fuj! Al' opet ću da idem za vikend. A ona mesara roštilj Lenče, isto na Kaleniću, da ali je neko probao njihov roštilj?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...