May 23, 20251 yr Samo jedna voznja za sad ove godine, 54km krug po selima oko Fruske gore, neozbiljan samMora se krenuti dok nisu paklene vrucine, ove godine planiram da izguram 100km bez pauze, samo da nadjem dobru rutu koja nije mnogo dosadna i idem
May 23, 20251 yr 7 hours ago, garcia said:polomila mi se alufelna na prednjem točku u toku vožnje. pocepala gumu uz prasak.čitajući vašu diskusiju o pritisku, vrv nije pomoglo to što volim tvrdo napumpane gume...pazario danas novi shimano točak, tourney doduše ali i nema neki izbor "za raju".Shimano je samo hub, ne i točak? Obično se kombinuje sa nekim generic felnama
July 26, 2025Jul 26 Dal' ima zainteresovanih za bici vožnju po Bg i okolini u septembru? Nemam puno društva za vožnju u Bg, a mnogo volim bicikl. Obično vozim sam kad dodjem u Srbiju, ali je mnogo lepše u društvu. Tempo ćemo prilagoditi da svima odgovara.Imam polovan "krš" koji sam uzeo pre par godina, dobro podmazan, čeka moj dolazak (ako nije ukraden 🥺) - mogu svakakvi tereni (ok, ne naš mountain biking, a pogotovu ne spust, jer sam kukavica u duši 😉).
July 28, 2025Jul 28 2 hours ago, jms_uk said:Ima li ovde neko ko vozi Bromptona?Ne, ali gledam već dugo po oglasima.
July 28, 2025Jul 28 2 hours ago, jms_uk said:Ima li ovde neko ko vozi Bromptona?Ja ne, ali par ljudi oko mene voze, uključujući i mog šefa (englez, naravno 😀). Izgleda da radi od kuće danas, pa ne mogu da slikam uredno parkiranog (spakovanog) Bromptona u ostavi.
July 28, 2025Jul 28 6 hours ago, Venom said:Ne, ali gledam već dugo po oglasima.sad mi je malo lakse da nisam jedini 😂
July 28, 2025Jul 28 29 minutes ago, jms_uk said:sad mi je malo lakse da nisam jedini 😂Da mi je to jedini bicikl i da ga kupujem za svakodnevnu upotrebu uzeo bih ga preko one bike leasing varijante. Verovatno postoji i u UK.
August 25, 2025Aug 25 On 27. 7. 2025. at 0:26, PPop said:Dal' ima zainteresovanih za bici vožnju po Bg i okolini u septembru? Nemam puno društva za vožnju u Bg, a mnogo volim bicikl. Obično vozim sam kad dodjem u Srbiju, ali je mnogo lepše u društvu. Tempo ćemo prilagoditi da svima odgovara.Imam polovan "krš" koji sam uzeo pre par godina, dobro podmazan, čeka moj dolazak (ako nije ukraden 🥺) - mogu svakakvi tereni (ok, ne naš mountain biking, a pogotovu ne spust, jer sam kukavica u duši 😉).Stigao i uživam u vožnjama kroz Bg, zasad samo održavanje kondicije, rano ujutro dok se ukućani ne razbude (6-8), tad je i saobraćaj podnošljiv.Trase (ako nekog interesuju), početak sa Kalenića:Zvezdarska šuma (preko Bulevara i Milana Rakića)Ada / promenada (kroz centar, super jer se radi i nema saobraćaja, niz Kalemegdan do Dorćola i stazom do Ade, krug oko Ade i povratak preko Nemanjine i Hrama)Ušće / Zemunski kej i Gardoš (peko centra na Brankov most, onda staza, bicikl dovoljno dobar za kaldrmu do Gardoša)U septembru ostajem sam, tako da će biti i duže vožnje, ajde neke preporuke ako imate - obično odradim Avalu i Košunjak (posebno naravno 😄), kao i Ada + Savski kej, ali tu mi se ideje završavaju.Jel neko probao da vozi dalje uz Savu ka Šapcu npr, ili niz Dunav, jel postoje staze? Kako doći do Pančeva (probao preko Pančevačkog mosta pre par godina -neprijatno iskustvo)?Što se kaže - svaki savet je dobrodošao.
August 25, 2025Aug 25 Meni je najbolja ruta posle Ade, makiškim putem, pa tamo posle nadvožnjaka sve radi.
August 25, 2025Aug 25 Hvala, probaću. Dokle može da se dobaci, a da je relativno bezbedno sa saobraćajem, Umka?
August 25, 2025Aug 25 On 3. 6. 2023. at 13:44, napadaj said: Danas skoknuo do Rumunije. Nisam išao do Temišvara, pošto hoću da noćim tamo, a imam neku proslavu večeras, pa sam otišao samo do seoceta koje se zove Pustinin i vratio se. Cca 75km vožnje, nije loše. Naše krave, rumunske krave, ljubav na pužiji način i jedno od odmorišta. U Rumuniju sam ušao desetak kilometara, naša strana je bolja od tog rumunskog dela što se tiče odmorišta, pošto kod njih nema ovakvih stolova i klupa napravljenih u vreme kada su kod nas asfaltirali stazu. I sama staza je u boljem stanju u Srbiji, jer em je napravljena pet godina kasnije, em naši krpe pukotine, za razliku od Rumuna. Dosta ljudi na stazi, kažu carinici da su iznenađeni brojem vozača. Reče mi naša policajka da su baš malo pre mene naišli neki Smederevci i Novosađani. U Srpskom Itebeju se na 300 metara od staze nalazi sjajan restoran ispred kojeg je danas bilo mnogo bicikala. Nisam svraćao, ali sam bio ranije i preporučujem ga.Jel ovde fora da mora isti dan da se vraća nazad, ili može da se noći u Temišvaru?
Create an account or sign in to comment