Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

6 minutes ago, Venom said:

Jedina fotka koju sam napravio. Kad smo izašli iz debele hladovine, ali je još bilo prijatno. Poslednjih 20km je solidno pržilo.

 

PXL_20230909_111950066.thumb.jpg.9122d14f70326ece47886f1c81b01285.jpg

:wub:

 

//Ja imam problem sto me mrzi obicno da stanem i da fotkam, a i generalno volim da sam u tom opustenom fazonu da samo uzivam. Kao da bi mi stajanje poremetilo ritam i sve.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

:wub:

 

//Ja imam problem sto me mrzi obicno da stanem i da fotkam, a i generalno volim da sam u tom opustenom fazonu da samo uzivam. Kao da bi mi stajanje poremetilo ritam i sve.

 

Hteo sam još par puta da slikam, jer je bio lep dan, ali to je to, nisam hteo da stajem i kvarim doživljaj. Ta jedna slika je bila na nekoj kraćoj pauzi da nešto prezalogajimo i pobacamo smeće u kantu.

Link to comment
7 minutes ago, Venom said:

 

Hteo sam još par puta da slikam, jer je bio lep dan, ali to je to, nisam hteo da stajem i kvarim doživljaj. Ta jedna slika je bila na nekoj kraćoj pauzi da nešto prezalogajimo i pobacamo smeće u kantu.

 

Venome, ti si negde u Vestfaliji ili sam takav utisak stekla, ali ako imas prilike za Brombah jezero u Frankoniji, ima jako lepu stazu u sumi oko jezera, a moze se spojiti i napraviti veca tura do i oko Altmil (Altmühlsee) jezera. Brombah je uzivanje za sva cula, suma je dobrim delom cetinarska i mirise intenzivno, kao najlepse more, ptice i cvrcci, boje....raj, podsetila me malo ova tvoja fotka na nas boravak tamo prosle godine. Postoji delom odvojena pesacka staza u dubini sume tako da nema uznemiravanja hodaca. A i samo jezero je super za kupanje (Altmil vec ne toliko, ume da ima problem sa algama, ali tamo ima jedan mali ali fini rezervat ptica), nama za sad omiljeno za odmor.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

hocu da kupim bisage...poludela sam od uzasnog izbora korpi i svaka se raspadne za god-dve..misim mozda su one i ok za neku torbicu i jaknicu ali def nisu za moju upotrebu i natovarenost..

 

Link to comment
52 minutes ago, ivy said:

hocu da kupim bisage...poludela sam od uzasnog izbora korpi i svaka se raspadne za god-dve..misim mozda su one i ok za neku torbicu i jaknicu ali def nisu za moju upotrebu i natovarenost..

 

 

 

jel prodaje neko ortlieb u srbiji

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

hocu da kupim bisage...poludela sam od uzasnog izbora korpi i svaka se raspadne za god-dve..misim mozda su one i ok za neku torbicu i jaknicu ali def nisu za moju upotrebu i natovarenost..

 

 

Bisage su super stvar - sećaš se da sam se čudila da preferiras korpu umesto bisaga? Meni bi korpa smetala prosto, sve sta je napred ograničava malo.

Spomenuti Ortlieb važi za najbolje na tržištu ali ja imam neke duplo jeftinije koje sasvim dobro rade posao, i dobro štite od kiše.

Preporučila bih ti da budu simetrične a ne sa jedne strane. Imala sam prvo samo na jednoj strani pa mi je bajs tresnuo dovoljno puta pod opterećenjem, kad mi je jedan deda prišao i rekao "ja zbog toga imam dvostrane" ;D

I ovaj moj model je spojen i ide preko paktregera, nije svaka torba za sebe, a opet mi ostane paktreger slobodan. Ovako nekako:

 

1_4e1c9e92-daf2-415f-a4b8-7dc7b1a58ca2.j

 

Link to comment
50 minutes ago, ivy said:

@I*m with the pilots

 

da,da dvostrane i takve kao te...jednostrane nisu u opciji zbog besmisla...

Nisu besmislene, svaka ima neku svoju stvar, npr. te jednostrane budu mnogo lakse, okacis ih na rame kao torbu dok kupujes i posle vratis. Meni ta jednostrana nije ni visila na bajsu nego bih je stavila kada idem u kupovinu. Ova sad bi mi stajala u teoriji sve vreme ali u praksi stalno smenjujem nju i decije sediste.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
32 minutes ago, ivy said:

stvarno ne znam kako se vozi sa 5-6 ili vise kila tereta samo na jednoj strani bicikla..

 

Nema tu nekog problema sa voznjom, vise sa stajanjem. Naravno, nije isto 5 i 25kg :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...

Ne radi mi prednja kočnica (hidraulična) na teretnom biciklu već sto godina i odlažem isto toliko, jer je težak, pa ne mogu da ga okačim nigde i onda moram da puzim itd. A i mrzim sve sa kočnicama pogotovo hidrauličnim. I ajde danas.

 

Rotor je bio nečim umrljan pa je prestao da koči, skinuo, oprao, izvadio pakne, malo ih išmirglao vratio i onda onaj najgori deo, potrefi točak da ne grebe. Namestio, zavrteo točak i ... klang klang klang. Sve ispočetka, ok utisni klipove malo više, super, montiraj točak opet zavrti i... tišina. aaaaaaaah divno. Nikad ih bolje nisam montirao.

 

Pritisnitem kočnicu, ne radi. Pritisnem opet, ne radi. I tu se setim.

 

Nisam poslednji put vratio pakne.

 

Animated GIF

 

Malo je falilo da stisnem još jednom i da ulje iscuri svuda. Jebem ti budalu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
31 minutes ago, zorglub said:

 

Pošto pominješ točak u jednini, kapiram da nije Dutch tip, sa gepekom napred. Može fotka?

 

 

 

Edit: tricikle me volim iako mislim da nisam nikad vozio, previše mi je glomazno. To sam u startu odlučio. Da danas kupujem verovatno bih uzeo Bullitt zbog većeg kapaciteta. Mada ima momenata kad mi ovaj moj dobro dođe što je manji, češće je ipak da mi treba veći kapacitet i ravan pod.

 

Nisam davno slikao moj, morao sam da se pomučim da nađem

 

 

Spoiler

ThugLifeEditor-2023-12-28_21-02-14.thumb.jpeg.5ffd3f6abfd4dcbe37a0fb67f6ceef30.jpeg

 

Edited by Venom
  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...