Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Mislim loše jer sam potpuno uležan a kontam da "regularni" (i mlađi vjerovatno) početnici dalje dobacuju. Zapravo nemam predstavu šta da mislim. Još sam opterećen nedostatkom vremena, neki usvojen plan je da avgust vozim jednom dnevno ili bar svaki drugi dan, jutrom (što zbog vrućina, što jer mi odgovra zbog kasnijih obaveza), septembar da ubacim i predveče kraću dionicu (5-7km), te da ovu jutarnju povećavam koji km svakodnevno. Tako ću početkom oktobra da se upustim u neku brdsku priču, što i jeste cilj. Još da dodam jer je možda važno, vožnje su bez uspona, pa kad se zagrijem, šaltam na najveće opterećenje da se max polomim. Znam (pretpostavljam) da je ovo greška, međutim, slabe sam mišićne mase na nogama, pa kontam da naviknem tijelo na konstantan napor. Inače, još nisam "odvojio" stomak od nogu, tj neusklađen sam sa disanjem i naporom. Bajk sam nabavio nekim preklapanjem, ali od lika moje konstitucije koji godinama vozi. Ne znam šta da mu radim još, ali trenutno mi prija, nemam trnjenje niti neke bolove sem u nogama. Za ovo nakon 9 god. si sasvim u pravu + imao sam nekih zdravstvenih sranja i ne podnosim vrućine, tako da sam ja sasvim zadovoljan, ali me zanima gdje, u odnosu na šta, da postavim ljestvicu. Nije neophodna ali ljepše je boriti se za nešto. Uglavnom, čini mi dobro zasad, takoreći sam srećan kad vozim :)

Link to comment

nema sta da mislis, ne treba da se poredis sa bilo kim. djiraj, istrazuj i uzivaj. raspitaj se koji sajt o biciklizmu je dobar za pocetnike, negde gde mozes da nadjes treninge, savete i sve sto te zanima na lak nacin - kucanjem pitanja ili fraze u search. probaj http://www.bicycling.com/ dok ti neki strucnjak ne dobaci neki drugi link (npr kucao sam beginners u search i evo sta je ispalo: http://www.bicycling.com/search/beginners?keywords=beginners). kreni sa treninzima za misicne grupe koje su bitne za biciklanje, zategni bajk i pisi utiske

Edited by maheem
Link to comment

Tako ću početkom oktobra da se upustim u neku brdsku priču, što i jeste cilj. Još da dodam jer je možda važno, vožnje su bez uspona, pa kad se zagrijem, šaltam na najveće opterećenje da se max polomim. Znam (pretpostavljam) da je ovo greška, međutim, slabe sam mišićne mase na nogama, pa kontam da naviknem tijelo na konstantan napor. Inače, još nisam "odvojio" stomak od nogu, tj neusklađen sam sa disanjem i naporom. 

 

Za jacanje nogu ti treba veca kadenca, tj veci broj okretaja pedala na manjoj brzini.

Link to comment

Za jacanje nogu ti treba veca kadenca, tj veci broj okretaja pedala na manjoj brzini.

 

na koju to foru, majke ti?

upravo je suprotno: mala kadenca, uzbrdo, veliki zupcanik napred, visok HR.

(ali jako pazljivo, postepeno. stati ako se pojavi bilo kakav bol. velika je mogucnost povrede, narocito kolena) 

Link to comment

Zbunio si se skroz.

 

Mislim da nije..

 

Za jacanje nogu, odnosno jacanje i povecanje msicne mase, najbolji je cucanj sa opterecenjem. 

 

Ako bi to preveli na bajs, ispalo bi..mali broj obrtaja, veliki napor

Link to comment

pa veliki broj obrtaja na niskim brzinama ne daje nikakav otpor i tako mos vrteti 3god...stvarno nema smisla..

 

i meni tako deluje, nadam se nekom objašnjenju.

Link to comment

Mislim da nije..

 

Za jacanje nogu, odnosno jacanje i povecanje msicne mase, najbolji je cucanj sa opterecenjem. 

 

Ako bi to preveli na bajs, ispalo bi..mali broj obrtaja, veliki napor

 

 

U pravu ste, ja sam se zbunio  :frust: . Htedoh posavetovati coveka, posto vidim da je nestrpljiv da udje u kondiciju, da ne zuri nego da eksperimenise sa kombinacija svih faktora.

 

 

Sto se tice bicikla koji se vrti 3 godine bez otpora, gde ima da se kupi takav?  :ss1:

Link to comment

Počeo sam da vozim bicikl, 6 vožnji u 10 dana dosad. Odvezem 20-ak km za 1:15, bez uspona. Koliko je to loše ili taman? Planiram da pojačavam dionicu kako budem sposobniji, apsolutni sam početnik, 36 god. poslednjih 9 apsolutno neaktivan.

 

 

 

super ti je to vreme :thumbsup: ..samo vozi 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...