Jump to content
IGNORED

Panini albumi


Recommended Posts

popodne dominiram!! :lolol:

 

 

mora se saceka malo sa slickama ili da se zamesaju malo lokacije za nabavku jer se broj duplikata progresivno uvecava :fantom:

 

Ne znam da li vam broj duplikata iskace od onog sto bi se ocekivalo po verovatnoci? Naravno, pretpostavljajuci da se niste menjali do sada.

 

Ovo je ocekivani broj duplikata ako bi slicice bile stampane u jednakom broju i potpuno slucajno pakovane po kesicama (album sa 640 slicica):

 

25 kupljenih slicica - 0.5 duplikata

50 kupljenih slicica - 1.9 duplikata

75 - 4.2

100 - 7.4

150 - 16

200 - 28

250 - 43

300 - 60

400 - 102

500 - 153

600 - 210

640 - 235

1000 - 494 (fali ti 134 slicice da popunis album)

1500 - fali ti 61 slicica

2000 - fali ti 28 slicica

3000 - fali ti sest slicica

Bez menjanja ocekivano je da se album popuni sa ~900 kupljenih kesica

 

Ja sam na 27 duplikata od 173 slicice (ocekivano je bilo 21).

Link to comment

danas sam opet prošao Zelenjakom (od stajališta pa sve do Terazijskog prolaza, tamo kod MacDonaldsa) i nigde nisam video da prodaju sličice na kutije.

je l ja to ne znam da gledam/pitam ili sam se bezveze primio na lažnjak da prodaju kutije za 2000din?

Link to comment

Čekaj čekaj, još ne skupljam pa mi nije jasno. Kesica je 50 dinara? U kutiji ima 100 komada, dakle to bi trebalo da bude 5.000. 

 

1 kesica ima 5 slicica i kosta 60 dinara. u kutiji ima 50 kesica sto znaci da je kutija 3000 dinara. :sleep:

Link to comment

Zasto bi iko prodavao kutiju za 2000 kada u "slobodnoj prodaji" dobije za nju 3000? Cini mi se da je laznjak.

 

Imam utisak da se neki forumaši sprdaju i tako unose zabunu što mi se ne dopada. A što se tiče tvog pitanja odgovor je pdv.

Link to comment

Imam utisak da se neki forumaši sprdaju i tako unose zabunu što mi se ne dopada. A što se tiče tvog pitanja odgovor je pdv.

 

Ako je ovo bilo upućeno meni, zaista se ne sprdam, stvarno sam mislio da kutija ima 100 kesica i da su kesice po 50 dinara.

Link to comment

Nisam mislio na tebe. Evo šta kaže lik kod koga su se prethodnih godina nabavljale sličice po nižoj ceni.

 

 

 

Postovanje svima,

Upravo sam se vratio sa buvljaka sa Novog Beograda I NEMA kutija ni po kojoj ceni. Kada ce da dobiju? Ne znaju...Mozda i danas, mozda sutra, mozda sledece nedelje.
Kako stvari stoje, veliki distributeri su se upreli da prekinu bilo kakvu prodaju mimo kioska, tako da za sada nema kutija.
U utorak sam dobio manju kolicinu sa popustom i to sam dao prvim kolekcionarima koji su mi se javili i koji su bili spremni da dodju da preuzmu kutiju.
IZVINJAVAM se svim ostalima koji su slali mejlove i kojima nisam odmah odgovorio.
Sutra, postoji sansa da dobijemo jos neku manju kolicinu, to ce sve otici kolekcionarima koji su se vec javili.
Bilo kakva prodaja, pa i na buvljaku je prakticno ne placanje poreza i kao takvo predstavlja krsenje zakona. Dalje sve znate sami...
To sto mi, zbog svoje strasti dobijemo neke manje kolicine sa popustom - mozemo samo da se zahvalimo distributeru na tome i to je to.
Svaka dalja prica je suvisna. Nema trafika na kojima su slicice 50 din, ljudi brkaju Brazuku i Panini.U svakom slucaju, mislim da je bitnije da su slicice tu i da nastavimo da se menjamo, ja vec imam oko 400-500 duplikata i ima i srebrnih i raznih slicica, kod mene uvek mozete da menjate i srebrnu za obicnu i obratno. MENI JE NAJVREDNIJA SLICICA KOJU NEMAM
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...