Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

Vrlo zanimljiv plugin - Ubiquity:http://labs.mozilla.com/2008/08/introducing-ubiquity/Omogućava da vrlo brzo odradite nešto sa selektovanim tekstom - npr. prevedete ga na jezik po izboru, pošaljete mejlom, pronađete definiciju reči, prikažete adresu na mapi, pogledate vremensku prognozu za grad, izračunate matematički izraz, pretražite google, wikipediju, youtube, imdb... ili sa malo skriptovanja sami napravite svoju komandu. Pride, napravljenu komandu možete da embedujete na svoju stranicu, i svakom ko je poseti sa instaliranim Ubiquitijem će biti ponuđeno da je doda u svoju listu komandi.

Link to comment

Zanimljivo, mada selekcija + desni klik + Search Google for... i sad radi bez instaliranja jos 1 ekstenzije ...a odatle je obicno samo 1 korak do wikipedije, dictionaryja, prevoda i ostalog. Na neobicnu rec kao prvo skoro uvek izadje bas recnicka definicija u tabu koga otvori Search Google for, npr. ovako (cak ne mora nuzno ni da se klikne na link, ako ne trebaju detalji):j6ld0p.jpg=16h6q8m.jpg

Link to comment

Sve je to tacno, no Ubiquity meni zaista znacajno ubrzava rad. Npr. prevod teksta na engleski se sad svodi na selektovanje, Ctrl+Space i kucanje tr. Sto se search boxa tice, odavno ga koristim... i vec je prepun svega i svacega. Ako npr. hocu da pronadjem definiciju neke nepoznate engleske reci, selektujem je, iskopiram, otvorim novi tab, izaberem npr. Answers.com u search boxu, pejstujem i pritisnem Enter. Sa Ubiquitijem selektujem, pritisnem Ctrl+Space i kucam def.Koristim ga tek par dana i vec mi se rad sa racunara na kojem ga nemam cini osetno neudobnijim.

Link to comment
Hvala! :)(awsome bar :bee: )
Zgodna fora da awesome bar vise radi ono sto zelis je da hajlajtiras u drop-down listi ono sto ne zelis (npr. forum.b92.net -_- ) i pritom pritisnes delete. Voila! Awesome bar just became a little more awesome.
Link to comment
Ajde sad, trustu mozgova, kako da u adress baru eleminišem naziv sajta koji se sad prvo pojavljuje, NEĆU to, oću da se vidi samo adresa;
Lichno sam ubedjen da je ovo diglo pritisak 99% ljudi :).Medjutim, ko god reche da priraste srcu posle odredjenog vremena je otprilike u pravu. U stvari, ne priraste srcu, koliko je stvarno potrebno, a naviknesh se dosta brzo.
Link to comment

Najcrnje je sto ne moze da se ukine (awesome bar). Moze (petljanjem u about:config), ali se pritom ostaje i bez normalnog address bar-a. Znaci, kome se awesome bar bas ne svidja, nek' se prihvati Opere ili Chromea. :)

Link to comment

Razumem da neko ne moze da se privikne, ali predlazem ipak da se proba s tim. Ja sam uspeo da se priviknem, iako mi je delovalo kao ocajna ideja.Mene doduse i dalje iritira odsustvo go tastera u nekim situacijama.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kako da rešim ovaj problem na lisici (hoću da vidim svoj račun)?

Secure Connection Failedwww.telekom.nadlanu.com uses an invalid security certificate.The certificate is not trusted because the issuer certificate is unknown.(Error code: sec_error_unknown_issuer) * This could be a problem with the server's configuration, or it could be someone trying to impersonate the server. * If you have connected to this server successfully in the past, the error may be temporary, and you can try again later.
IE me pita da li želim da nastavim ili ne, ali lisica odmah udara po ušima.
Link to comment
Razumem da neko ne moze da se privikne, ali predlazem ipak da se proba s tim. Ja sam uspeo da se priviknem, iako mi je delovalo kao ocajna ideja.Mene doduse i dalje iritira odsustvo go tastera u nekim situacijama.
kad te mrzi da pomeris desnu ruku od misa do tastera enter ? :Dja probao novu mozillu, mnogo se nervirao i lepo vratio na 2.0.0.17hvala, ne hvala
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...