Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

Hm, ako uzmem u obzir da koristim FF 3.0.4 na četiri računara, da svi ljudi iz moje okoline koriste isti i da se niko nije žalio na to o čemu pričaš, ne bih za probleme koje spominješ optuživao FF. U kakvom ti je stanju Windows?
??? Windows je u sasvim solidnom stanju (za sada), ne štuca niti zajebava. Vratih se na ff dvojku, opet radi bez greške. E sad, u čemu je stvar bila sa trojkom, to verovatno neko pametniji može da kaže...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ko planira da stavi novi verziju "lije" 3.0.5 mora da obrati paznju da sledeci dodaci NE rade!!firefoks305ru7.jpgi sta ja sad da radim... da skinem-i-reinstaliram 3.0.4.. da li bi to uopste i pomoglo?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

I meni rade TM+ i Paste and GoSkini te ekstenzije (nemoj da ih instaliras), otvori ih u notepadu i edituj verziju za koju su namenjene...Obicno ima uputstvo na stranici te ekstenzije, ili na njenom orig. sajtu

Link to comment

TM+ namestio i radi ali Paste&go! - nece ...i kako to - da skinem ali da ih ne instaliram ... ja na mozilinom sajtu za ekstenzije kliknem na "add" i posle toga restartujem liju .. i to je togde da nadjem taj fajl i u kom trenutku da ga editujem u notepadu

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mozilla je vrlo interesantna neprofitabilna organizacija. Skupili su izvanredne ljude u bransi i odradili sasvim pristojan posao. Evo nekoliko interesantnih stvari sa ovogodisnje OS konferenciji (jesenjas u Berlinu). Provedoh nekoliko dana sa Dzej Salavanom, VP u mobilnom odelenju Mozille. Sjajan lik (ima tesku govornu manu a to ga uopste ne sprecava da bude izvanredan prezenter).Elem, rece nekoliko interesantnih stvari koje sada vec i nisu tolike novine. Da ce novi FF (3.1) imati novi interpretor(?!) jave (trejsmonki) koji ce biti brzi za trecinu od guglovog kroma. Ovo bi znacilo da je neuporedivo brzi od starijeg FF i da ultra sporog IE. Takodje da ce Fenes koristiti isti interpretor sto je dobra vest za sve ljubitilje surfanja sa HH diveces-ima. Interesantno da celi projekat je zavrsilo manje od 4 coveka u roku od 2mm (man months). Imao sam prilike da vidim delove SW dizajna. Sjajno... vrlo bistri i mladi momci sa zanimljivim resenjima. Probao sam malo ranu Betu na maemo (debian) nokiji n810. Fercera odlicno.

Link to comment

TraceMonkey je valjda za javascript, ne za javu. Ne znam shta znachi daleko brzi od starog Foxa i ultra sporog IE-a, kad se secam da sam se pre par meseci frapirao koliko je IE7 brze odradio JS heavy stranicu od Foxa. Mozda postoji neko objektivno poredjenje na netu koje kaze da je u globalu fox bolji, ali sumnjam. Naravno, ovo je samo moj potpuno subjektivni utisak, ali poshto koristim Fox svakodnevno i iskljuchivo, nemam razloga da se pravdam bilo chim.

Link to comment
TraceMonkey je valjda za javascript, ne za javu. Ne znam shta znachi daleko brzi od starog Foxa i ultra sporog IE-a, kad se secam da sam se pre par meseci frapirao koliko je IE7 brze odradio JS heavy stranicu od Foxa. Mozda postoji neko objektivno poredjenje na netu koje kaze da je u globalu fox bolji, ali sumnjam. Naravno, ovo je samo moj potpuno subjektivni utisak, ali poshto koristim Fox svakodnevno i iskljuchivo, nemam razloga da se pravdam bilo chim.
naravno, JS... u pravu si.Sto se tice bencmarksa secam se da je FF bio brzu u svim. Benchmarke je presentirao jedan od tehnoloskih evandjelista iz Sun-a.Kasnije bencmarke sa trejsmonkijem mi je pokazao ovaj lik iz Mozille.
Link to comment

Dosta zavisi i od toga koji je JS framework korišćen - da li je to mootools, jquery, dojo...U svakom slučaju, možete i sami da uporedite js performanse na svojim browserima recimo ovde.U jednom browseru će da sija jedan framework, u drugom nešto peto. Ali interesantno je porediti razlilčita FF izdanja kako se menjaju vremenom po pitanju performansi.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
I meni rade TM+ i Paste and GoSkini te ekstenzije (nemoj da ih instaliras), otvori ih u notepadu i edituj verziju za koju su namenjene...Obicno ima uputstvo na stranici te ekstenzije, ili na njenom orig. sajtu
Probao sam neke ekstenzije tako da sredim, ali kad skinem taj .xpi fajl i otvorim Notepadom, dobijam samo brljotine, ništa smisleno :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...