Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

Mislim da se 3.01 u pogledu memory leak-a dosta popravio. (Off topic, ali malo pre utovarih novi iTunes ver. 8 - 180MB zauzeo u memoriji!? Dok MediaMonkey veselo pichi - sa istom bibliotekom - na 44MB)

Edited by Indy
Link to comment

jel taj media monkey moze da zameni itunes?itunes ne samo sto mi ne radi kako treba vec instalira i gomilu sopstvenih programa, koji mi nimalo ne olaksavaju posao

Edited by Hustler
Link to comment
Mislim da se 3.01 u pogledu memory leak-a dosta popravio. (Off topic, ali malo pre utovarih novi iTunes ver. 8 - 180MB zauzeo u memoriji!? Dok MediaMonkey veselo pichi - sa istom bibliotekom - na 44MB)
Nije toliko bitno, niti upuceno tebi posebno, ali cisto da pokusam razjasniti terminologiju i dilemu vezanu za probleme sa memorijom.- Memory leak - greska koja se desava u programiranju nizim programskim jezicima (a bogami i visim, ako im ne valja garbage collector). Nastaje kad programer alocira memoriju koja se posle ne dealocira. Ako se ova stvar ponavlja, sve manje memorije ostaje nezauzeto i na kraju program (ili operativni sistem) puca. Najcesce se lako primecuju, ali one koje ostanu skrivene, prave ogromne probleme. Ogromni sistemi su padali zbog ove stvari.- Memory footprint - kolicina memorije koju program zauzima dok radi. Ovo nije tako jednostavna stvar za odrediti, zato sto razliciti rezimi rada zauzimaju razlicitu kolicinu memorije, a i zato sto je ponekad tesko odrediti koju memoriju zauzima multimedija i slicne stvari u samom programu. Mnogi ljudi ne shvataju da se u svakom programu moraju naci kompromisi izmedju potrosene memorije i zauzeca procesora prilikom rada. Prost primer bi bio upravo taj plejer, npr. da li je bolje da postoji gomila fajlova koji su ucitani u memoriju, pa se prilikom poziva jednostavno pustaju, ili je bolje sacuvati samo putanje na disku do njih i tek po pozivu izvrsavati pustanje fajla. Ova dilema se najcesce resava nekakvim kompromisom, ali kako vreme tece, tako se sve vise stvara konsenzus da je memorija jeftinija od procesora i da je iz jos nekih razloga bolje sto vise opteretiti samu memoriju, a procesor opterecivati u trenutcima kad nema sta drugo da se radi. Verovatno je da svaki program moze zauzeti manje memorije bez previse truda, ali bi vam to znacajno opteretilo procesor. Danas, kada od racunara ocekujete da u trenutku pustanja filma u pozadini skida torent, ima jos pet upaljenih programa koji cekaju unos i antivirus proverava svaku stvar koja se na disku odigra, mnogo vaznije je koliko brzo ce se procesor prebacivati s jednog na drugi posao, nego par desetina megabajta viska. Tako da ta stara i cuvena dilema sa kolicinom potrosene memorije sve vise postaje nebitna. Uostalom, pogledajte koliko memorije zderu noviji operativni sistemi, pa ce vam biti jasno da razmisljanje o potrosnji sve vise postaje 'out'.
Link to comment
jel taj media monkey moze da zameni itunes?
Apsolutno. Cak i sa iPodom lepo radi (nisam siguran za najnovi iPhone firmware).@ Kudravi - kod Firefox-a se upravo radilo o memory leak-u (tacno onako kako si ga opisao, "nevracanje" memorije). Kazem 'radilo' jer mislim da su se popravili u v3.01.
Link to comment

Iz zanimacije sam instalirao sve browsere (poslednje verzije) i - Ljisica rulz. (U ne maloj meri zahvaljujuci i Adblock+.) IE 8 beta 2 je bolji od 7mice, ali ja zaista ne podnosim to sto su uklonili Menu Bar. Recimo, nagradno pitanje je: gde IE8 otvara fajlove (File --> Open)?!? Chrome je zasad samo simpaticna zezalica... Safari - mislim, ne znam kako stvari stoje na Macu, ali na PC-u je Apple software krshina gora od najgore MS-ove. Preko 30MB je download Safarija (uture obavezni i nadasve grozni QuickTime), pritom su mu performanse i mogucnosti u najboljem slucaju prosecne (iTunes je ipak 1 nedostizan bloatware, cudoviste u svakom pogledu - MS da im pozavidi). Opera je jedina dostojna alternativa FF-u, mada joj opasno fali Adblock.1765ffox-wp-1024a.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...