Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kako onda možeš pouzdano znati da bi bilo nemoguće iscenirati da je bandera probila šoferšajbnu (pošto verujem da to misliš)?
Zašto bi iko pored sveg onog krša i loma iscenirao banderu koja probija šoferšajbnu?
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Zašto bi iko pored sveg onog krša i loma iscenirao banderu koja probija šoferšajbnu?
Jao bre ne kvari covece. Pusti da se razmashu. Taj taksista ce Bushu doci glave - vec vidim na sudu, vade taksi iz najlon kese i masu njime poroti pred nosem:)
Link to comment
Ne kažem. Samo ne vidim poentu smišljanja takvog scenarija.
Itekako ima poente ako avion nije leteo tamo gde ga zvanična putanja smešta jer su oborene bandere i ulazni ugao štete na zgradi koji je prezentovan u ASCE izveštaju fizički dokaz zvanične putanje leta. Putanja aviona je veliki problem za zvaničnu verziju, jer čak i ako je uočeni avion udario u zgradu, nije leteo tamo gde ga smešta zvanična verzija. Da bi bandere bile oborene, on mora da proleti putanjom South of Citgo koja se slaže sa zvaničnom verzijom.A što se tiče pitanja o broju ljudi koji su videli udar - gotovo niko od navedenih svedoka nije bio u poziciji da ga vidi. Tačno je da su neki od njih uvereni da su ga videli. Međutim, svih 14 NOC svedoka su svedoci putanje aviona, nalazili su se na 5 različitih pozicija i praktično svi smeštaju avion na NOC putanju koja se nikako ne slaže sa porušenim banderama.Apsolutno najbolju poziciju i priliku da vidi avion koji se zakucava u zgradu je imao Sean Boger koji se nalazio u heliodromu u tom trenutku, ali se on najverovatnije refleksno sagnuo jer je avion na NOC putanji išao praktično direktno ka njemu.Evo njegove izjave -
Link to comment
Itekako ima poente ako avion nije leteo tamo gde ga zvanična putanja smešta jer su oborene bandere i ulazni ugao štete na zgradi koji je prezentovan u ASCE izveštaju fizički dokaz zvanične putanje leta. Putanja aviona je veliki problem za zvaničnu verziju, jer čak i ako je uočeni avion udario u zgradu, nije leteo tamo gde ga smešta zvanična verzija. Da bi bandere bile oborene, on mora da proleti putanjom South of Citgo koja se slaže sa zvaničnom verzijom.
Nisi razumeo. U čemu je smisao komplikovanja sceniranjem probijanja šoferke banderom? Mislim, čemu taj detalj uopšte? Bandere su porušene, zar to nije dovoljno?
Link to comment
Konspiratore, bez ikakve ironije, zanima me da li si nekada vodio neki projekat, i koliko kompleksan? Da li znaš za stvari koje izgledaju straight forward da se izvedu, koliko se nepredviđenih problema često pojavi, koliko sve stvari može da krene naopako, i koliko se puta Marfijev zakon potvrdi u praksi?Ti tvrdiš da je neko uspeo da usinhronizuje i perfektno (da, perfektno!) izvede jedno takvo komplikovanu akciju na nekoliko lokacija u Americi? Moja pretpostavka je da nisi imao prilike da organizuješ ili vodiš projekte. Zaista, bez ironije. Ispravi me ako grešim.
Nisam vodio, ali sam učestvovao u njima i slažem se ja sa tobom da je to izuzetno teško i kompleksno. Ali malo je bezveze ovo porediš to sa projektom. Ako su teoretičari zavere u pravu (i to konkretno CIT) ovo je vrhunski black-ops projekat, verovatno prvi te veličine koji se uspešno izveden (ne savršeno, tu se ne bih složio). Grešiš ako misliš da je to radila ogromna ekipa. Mali broj ljudi bi bio upućen u čitav plan, a mnogi pojma ne bi imali u čemu učestvuju dok se ne završi. Koliko je samo stvari moglo biti organizovano tako što bi se tog dana zakazale nekakve vežbe ispred Pentagona. Gomila ljudi bi mislila da učestvuje u vežbi, a kada bi shvatili da su iskorišćeni, ćutali bi jer bi im bilo očigledno da je podrška za to došla sa vrha i da talasanje bez dobrih argumenata ne bi imalo smisla jer bi u najboljem slučaju bili okarakterisani kao ludaci. Ako misliš da grešim, pogledaj koliko je malo pažnje u mainstream medijima dobila Sibel Edmonds.Nemoguće je pored toliko stvari koje se ne slažu, isključiti mogućnost da je neko "malo" inteligentniji i jači od ukupno 19 Arapa sa nekoliko priučenih pilota ovo organizovao.A jedino u šta sam ja 100% siguran je da je zvanična verzija laž. Edited by Conspirator
Link to comment
Nisi razumeo. U čemu je smisao komplikovanja sceniranjem probijanja šoferke banderom? Mislim, čemu taj detalj uopšte? Bandere su porušene, zar to nije dovoljno?
Pojačavanje psihološkog efekta. Promocija zvanične verzije u medijima preko simpatičnog starog taksiste koji je za dlaku izbegao smrt. Ne bi on valjda lagao, zar ne? :wub: Edited by Conspirator
Link to comment
Ali malo je bezveze da ovo porediš to sa projektom.
Zašto? Ako je u pitanju zavera u kakvu veruješ (ekploziv razara zgradu u trenutku preleta aviona, prelet ne sme niko da vidi, postavljanje lažnih tragova...), to jeste projekat, i to neverovatne kompleksnosti, i sa neverovatno mnogo promenljivih i raznih vrsta rizika u igri.
Ako su teoretičari zavere u pravu (i to konkretno CIT) ovo je vrhunski black-ops projekat, verovatno prvi te veličine koji se uspešno izveden (ne savršeno, tu se ne bih složio). Grešiš ako misliš da je to radila ogromna ekipa. Mali broj ljudi bi bio upućen u čitav plan, a mnogi pojma ne bi imali u čemu učestvuju dok se ne završi.
Ne znam kako bi to mogao obaviti mali broj ljudi. Ako bi sve ono što si pisao bilo istina, brojka se penje na stotine, ako ne i hiljade zaverenika.
Nemoguće je pored toliko stvari koje se ne slažu, isključiti mogućnost da je neko "malo" inteligentniji i jači od ukupno 19 Arapa sa nekoliko priučenih pilota ovo organizovao.
Čemu potcenjivanje sposobnosti 19 utreniranih Arapa, toliko predanih ideji i veri da su spremni i život da daju za nju? Tih 19 Arapa je imalo pred sobom nimalo lak zadatak, i bez obzira na gnusnost dela, samom planiranje i izvedba su bili na vrhunskom nivou.Kompleksnost sprovođenja u delo jedne takve zavere bi bila neuporedivo veća. Da sam zaverenik, odustao bih u startu od tako komplikovane i rizične ideje, i umesto toga unajmio 19 Arapa, obučio ih kako da otmu avione i zakucaju ih u nekoliko zgrada. Jedino što i dalje imam problem da smislim koji bih motiv mogao imati za to, al' dobro, aj' da se ne vraćamo opet na isto.
A jedino u šta sam ja 100% siguran je da je zvanična verzija laž.
Mislim da je u ovome poenta. Šta god ja ili iko drugi napisao, ti ovu polaznu tačku nećeš promeniti. Amin.
Link to comment
Čemu potcenjivanje sposobnosti 19 utreniranih Arapa, toliko predanih ideji i veri da su spremni i život da daju za nju? Tih 19 Arapa je imalo pred sobom nimalo lak zadatak, i bez obzira na gnusnost dela, samom planiranje i izvedba su bili na vrhunskom nivou.
Jedino se onaj zajebao, pa mu pasoš ispao kroz prozor i pao pandurima ispred nosa. Da je preživeo, garant bi ga izbacili iz bande. :D
Link to comment
Recimo, ja da sam šef obezbeđenja Pentagona, nijedan snimak sa sigurnosne kamere ne bih pustio, jer bi takav snimak odao poziciju kamere i ono što ona prikazuje, pa i mogućnost da se otkriju mrtvi uglovi...
Ovo mi je najveci hit. Dokle ljudi idu u veri, chudo je to.
Link to comment

Neverovatan je tok ove resprave:Pristalice teorije o inside job-u: Ali pogledaj ovaj snimak, na njemu se jasno vide eksplozije nalik onima kod kontrolisano rushenja.Pristalica teorije o 19 Arapa: Teoretichari zavere su budale!Pristalice teorije o inside job-u: Zashto nema snimaka iz Pentagona, najbolje chuvane zgrade na svetu?Pristalica teorije o 19 Arapa: Da ne odaju polozhaj sigurnosnih kamera (!!!) Teoretichari zavere su budale!Pristalica teorije o 19 Arapa: A gde su ti "struchnjaci" koji tvrde x i y?Pristalice teorije o inside job-u: Evo spiska od 17298146 arhitekta, inzenjera i pilota koji kazhu da je zvanichna verzija nemoguca. Pristalica teorije o 19 Arapa: Pih, i to su mi neki struchnjaci... Teoretichari zavere su budale!Pristalice teorije o inside job-u: Zvanichna verzija je puna nelogichnosti.Pristalica teorije o 19 Arapa: Ali vi menjate nelogichnosti iz zvanichne verzije sa josh vecim nelogichnostima!Pristalice teorije o inside job-u: Koje su to "vece nelogichnosti"?Pristalica teorije o 19 Arapa: Teoretichari zavere su budale!Naravno, shto je neko drugi vec pomenuo, kad je rech o, recimo, ubistvu gardista, onda "ne treba verovatni zvanichnoj verziji", jer "oni lazhu". A svako ko veruje u zvanichnu verziju dobija rechenicu "pristalice zvanichne verzije su budale!"

Edited by Schmeling
Link to comment
Neverovatan je tok ove resprave:Pristalice teorije o inside job-u: Ali pogledaj ovaj snimak, na njemu se jasno vide eksplozije nalik onima kod kontrolisano rushenja.Pristalica teorije o 19 Arapa: Teoretichari zavere su budale!Pristalice teorije o inside job-u: Zashto nema snimaka iz Pentagona, najbolje chuvane zgrade na svetu?Pristalica teorije o 19 Arapa: Da ne odaju polozhaj sigurnosnih kamera (!!!) Teoretichari zavere su budale!Pristalica teorije o 19 Arapa: A gde su ti "struchnjaci" koji tvrde x i y?Pristalice teorije o inside job-u: Evo spiska od 17298146 arhitekta, inzenjera i pilota koji kazhu da je zvanichna verzija nemoguca. Pristalica teorije o 19 Arapa: Pih, i to su mi neki struchnjaci... Teoretichari zavere su budale!Pristalice teorije o inside job-u: Zvanichna verzija je puna nelogichnosti.Pristalica teorije o 19 Arapa: Ali vi menjate nelogichnosti iz zvanichne verzije sa josh vecim nelogichnostima!Pristalice teorije o inside job-u: Koje su to "vece nelogichnosti"?Pristalica teorije o 19 Arapa: Teoretichari zavere su budale!Naravno, shto je neko drugi vec pomenuo, kad je rech o, recimo, ubistvu gardista, onda "ne treba verovatni zvanichnoj verziji", jer "oni lazhu". A svako ko veruje u zvanichnu verziju dobija rechenicu "pristalice zvanichne verzije su budale!"
Evo ga, pronicljiv i vickast kao i uvek. I opet pogađa usridu. :lol: Moj utisak je malo drugačiji:Pristalica teorije o 19 Arapa: Ali koji bi motiv neko mogao imati da učini tako nešto?Pristalice teorije o inside job-u: Uhm... rat u Avganistanu? :unsure: Pristalica teorije o 19 Arapa: :huh: Pristalice teorije o inside job-u: Ma otkud znam koji motiv, nemam kristalnu kuglu... ali vidi snimak, tamo se jasno vide eksplozije!Pristalica teorije o 19 Arapa: Gde si video eksplozije na snimku? Pristalice teorije o inside job-u: Ti si slepi vernik!I tako u nedogled.
Link to comment

A el imaju pristalice "teorije" o inside job-u da navedu jedno (1) ime od intelektualnog rispekata svetskih razmera da deli njihov stav? JEDNO?! Da li im nije malo cudno da su izgleda svi ljudi koji dokazano umeju da misle (znaci, retardirani Charlie Sheen se ne racuna!) pristalice "teorije" o 19 Arapa.Za ime bozije & Marksovo, pa 1 neupitni globalni vodja moderne levice ima da kaze ovo: "That's an internet theory and it's hopelessly implausible. Hopelessly implausible. So hopelessly implausible I don't see any point in talking about it."- Noam Chomsky, at a FAIR event at New York's Town Hall, 22 January 2002, in response to a question from the audience about US government foreknowledge of 9/11 --- znaci ovo je komentar samo na mogucnost USA prethodnog saznanja o 9/11, a kamoli "inside job"! Pa jel' vam sad barem malo cudno to sto pricate?!& jos jednom:John_Stewart_911.jpg

Edited by Indy
Link to comment
Ovo mi je najveci hit. Dokle ljudi idu u veri, chudo je to.
Ja ne verujem ni ušta, čak me nešto ova priča ne zanima sa strane zavera/ne zavera, nego sa one strane šta sve ljudi mogu da izmisle da bi nešto opravdali...Ima rupa u zvaničćnoj verziji, ali Ockham je neumoljiv... Najjednostavnije rešenje je uvek i najlogičnije... Zar nije daleko logičnije da su rupe u izveštajima posledica spašavanja guzica visokih funkcionera, kao i čuvanje nekih državnih tajni, nego neka 3ABEPA, u koju je uključeno na stotine ljudi, gde se igra milion nekih scenarija na kojima i scenaristi u Holiwood-y mogu da zavide i gde kompleksnost prevazilazi svaku moguću logiku?Pa ti Amerikanci nisu mogli ni neke mnogo manje složene operacije da izvedu bez problema, a ne ovo što zaverovernici™ misle...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...