Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Ponekad pomislim da je ova nacija bespovratno oštećena
Nazalost, nije specificno za Srbe. Danas me bas kolega, naizgled sasvim normalan, ubedjuje da je ljudska vrsta proizvod poboljsanja/kloniranja/DNA eksperimentisanja/statijaznamvec, od strane vanzemaljaca koji nas redovno posecuju. A sve kompatibilno sa evolucijom ("pa jeste da imamo nesto zajednicko sa ostalim zivim bicima, ali covek je tako specifican, mora da su nas malo poboljsali"). Ajd odgovori na to.
Link to comment

mene izludjuju ovi sajtovi, kao i korice njiga koje se bave raskrinkavanjem. jbt, to je sve tako jeftino, prenatrpano, šareno, loše dizajnirano... kako posle čovek da poveruje?

Link to comment
mene izludjuju ovi sajtovi, kao i korice njiga koje se bave raskrinkavanjem. jbt, to je sve tako jeftino, prenatrpano, šareno, loše dizajnirano... kako posle čovek da poveruje?
Eh, pa to je zato što njima nema ko da da pare... :(
Nazalost, nije specificno za Srbe. Danas me bas kolega, naizgled sasvim normalan, ubedjuje da je ljudska vrsta proizvod poboljsanja/kloniranja/DNA eksperimentisanja/statijaznamvec, od strane vanzemaljaca koji nas redovno posecuju. A sve kompatibilno sa evolucijom ("pa jeste da imamo nesto zajednicko sa ostalim zivim bicima, ali covek je tako specifican, mora da su nas malo poboljsali"). Ajd odgovori na to.
Stvar je vrlo jednostavna: bog je vanzemaljac. Koliko je čudno, toliko je i očekivano.Inače, ne, nije da samo u Srbiji žive takvi, naravno. Ali procenat ljudi koji ovde razmišljaju u stilu "nije to baš sve tako kao što izgleda", i to uprkos svakoj logici, je u Srbiji definitivno ogroman. Ima tu svega, ali ko će sad o tome naširoko na ovom svetom topiku... Edited by M16
Link to comment
Nazalost, nije specificno za Srbe. Danas me bas kolega, naizgled sasvim normalan, ubedjuje da je ljudska vrsta proizvod poboljsanja/kloniranja/DNA eksperimentisanja/statijaznamvec, od strane vanzemaljaca koji nas redovno posecuju. A sve kompatibilno sa evolucijom ("pa jeste da imamo nesto zajednicko sa ostalim zivim bicima, ali covek je tako specifican, mora da su nas malo poboljsali"). Ajd odgovori na to.
Taj tvoj kolega je super tip! Drago mi je da negde u svetu imam istomišljenike...
Link to comment

Pre dve godine kada sam pisao ovde, nije mi bila namera da gledam youtube klipove i da čitam linkove, kako sajtova konspirologa tako i debunking sajtova, imao sam produženi razgovor sa Conspiratorom o malo više opštih mesta u ovoj priči. Dakle, ako neko želi da se osvrće na ovo što pišem, neka mi ne postavlja odgovore u vidu slika, klipova ili linkova, jer ih neću gledati. Ako smatrate to nepošteno s moje strane, slobodno zaobiđite ceo ovaj paragraf kao suštinski nebitan i ignorišite me. Dakle, želeo sam da "teoretičari" sklope neku veliku logičku celinu preko koje bih voleo da sagledam situaciju "u ovo i mogu da poverujem" ili ":lol:". Prema tome, dokazi i klipovi o slobodnim padovima, termitima, i banderama - za mene ne, hvala. A od mene, ovo što sledi.Dakle, pre dve godine sam tražio da mi neko sklopi neku celinu iz svih ovih priča. Ipak, dobijao sam samo nepovezane delove, no sada kada je topik opet živnuo i kada je Konspirator (mahom vadim delove njegovih postova) otkrio svoje mišljenje o nekim stvarima koje ranije nije ili ja nisam primećivao, sada mogu da počnem da nazirem neke obrise. Dakle, kao što sam pre dve godine rekao, moj veliki problem sa prihvatanjem hajpa oko Zavere je bio taj što nije postojao nikakav rudimentarni konkretni oblik koji bi opisao taj dan od početka do kraja, tj "Desilo se A pa se onda desilo B, pa onda C...", internetom pliva pregršt raznoraznih teorija, i veliki broj njih sami sebe potiru. Prvo o avionima, onda o WTC 7, pa sve do leta 93 i Pentagona.No mislim da sada na osnovu pročitanog mogu da sklopim sledeće:Centri moći u Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelu, svakako ne Bušova ili bilo čija administracija koja je limitirana mandatom, već verovatno službe poput CIA, Mosad, NSA, FBI, i US Army kao takva (pritom, verovatno supertajni i nezvanični "klubovi" vodećih ljudi istih koji iz senke kreiraju razne događaje za koje smatraju da su od nacionalnog interesa, a ne same službe po njihovim programima) su došli do ideje da isceniraju teroristički napad na Njujork i Vašington fingirajući otmicu 4 aviona. Otmičari bi bili 19 izmišljenih pripadnika arapske organizacije Al Kaide, dva aviona bi bila usmerena da udare u kule bliznakinje Svetskog Trgovinskog Centra u Njujorku, dok su dva aviona bila namenjena za Pentagon. Ubacivanjem lažnih tačaka u NORAD i vazduhoplovstvo, izvedene su vojne vežbe koje su (valjda) imale za cilj da se napad ili izvedba uvežbaju. U isto vreme su organizovani supertajni građevinski radovi ne bi li se određeni (među)spratovi bliznakinja i WTC7 nafatirali termitima i eksplozivom. Dugoročno gledano, cilj akcije je bio karakterisanje arapskih neprijatelja Izraela kao terorista i Bin Ladenovih saveznika, i davanje blanko čeka Americi da napadne koga god oće u War On Terror maniji koja bi ovladala, kao što smo videli, Avganistan pa Irak.U jutro jedanaestog septembra, agenti (da li CIA, da li Mosada, u daljem tekstu - "operativci") otimaju četiri putnička aviona puna putnika. Dok se još ne zna šta je sa njima, dve teledirigovane letilice pune eksploziva, ofarbane da izgledaju kao putnički avioni (ili teledirigovani prazni putnički avioni) se zabadaju u jednu, pa drugu kulu. U Njujorku opšta panika, dok svi mediji pumpaju unapred pripremljenu priču o 19 otmičara terorista. Nakon nekog vremena, sledi prva kontrolisana eksplozija severnog tornja, koji se ruši, a posle još nekog vremena, operativci detoniraju i drugi toranj koji se takođe ruši. Operativci naređuju vatrogascima povlačenje iz okruga WTC7, koja se kasnije poslednja detonira, a za sada je nepoznato je li bilo planirano zabosti još neki teledirigovani avion i u nju a da je nešto pošlo kako ne treba, ili su operativci od početka računali sa teorijom "reći ćemo da se srušila usled oštećenja od sveg karambola na Menhetnu". Dok se sve još odvija, pet osmatrača Mosada je primećeno kako se raduju skakutajući od sreće pre napada, dok su nakon napada čestitali jedni drugima. Kad je Mosad već spomenut, postojala je i hipoteza da je desetog septembra svaki Jevrejin za koga se znalo da je radio na WTC plazi obavešten telefonom da sutradan ne ode na posao. Mediji nastavljaju unaperd pripremljenu priču dajući užasne i preplašene razgovore putnika ovih letova sa svojim bližnjim pre samog kraja, a u isto vreme i lažna obraćanja terorista-otmičara putnicima sa jakim arapskim akcentom gde im govore da je u avionu bomba, da se vraćaju na aerodrom, i da putnici pozovu porodice ako žele. Dok još čitav pakao traje, krstareća raketa pogađa zgradu Pentagona, dok medijske kuće serviraju priču da je u pitanju oteti avion #3. U isto vreme, operativci odvode sva 4 oteta aviona (ili 3) i likvidiraju sve putnike i posadu (dok je možda četvrti avion zbilja oboren sa neba, da bi se kasnije lansirala priča o putnicima koji su provalili u pilotsku kabinu, davši celokupnoj akciji šlag američkog herojstva - a ako nije to u pitanju, i posada i putnici i četvrtog aviona su pobijeni, a avion uništen kao i ostala tri). Dan se završava potresnim razgovorima putnika, prebrojavanjem mrtvih, slavljenjem preživelih vatrogasaca i oplakivanjem poginulih na dužnosti, dok se prva koplja sumnje upiru direktno u Osamu Bin Ladena.Ovo što sam gore napisao nije nikakvo podjebavanje. Vrlo otvoreno pitam, je li ovo suštinski, ono u šta vi verujete više nego u teoriju o 19 otmičara? Manite linkove, bandere i klipove, želim da znam da li ovo gore što sam napisao možete da potpišete kao "Da, to mi zvuče uverljivije nego 19 terorista". Ako imate sitne izmene, slobodno ubacujte u dati scenario. Ako imate veće suštinske izmene, i njih bi voleo da čujem.

Link to comment
Nemoj da se stidiš ovoga, svi imamo neka sećanja koja bismo voleli da potisnemo. Je l' da da ti je lakše kada si ovo podelio sa nama?
Volim kad neko svesno samog sebe predstavi glupim, samo zato što je video priliku da sagovornika još malo podbode. "Svesno", zato što i ti znaš da je ono bila ironija.

Hm... ili sam te možda ipak precenio? :unsure:

Link to comment
Ovo što sam gore napisao nije nikakvo podjebavanje. Vrlo otvoreno pitam, je li ovo suštinski, ono u šta vi verujete više nego u teoriju o 19 otmičara? Manite linkove, bandere i klipove, želim da znam da li ovo gore što sam napisao možete da potpišete kao "Da, to mi zvuče uverljivije nego 19 terorista". Ako imate sitne izmene, slobodno ubacujte u dati scenario. Ako imate veće suštinske izmene, i njih bi voleo da čujem.
teško, i ja sam pokušao da iščupam koherentnu priču iz konspirologa još onomad, no uglavnom sam dobijao kontrapitanja. no ne čudi me, kada se sve te njihove bandere, termiti, operativci, povežu u celinu i stave na papir/ekran ovako kao što si ti uradio, zaista je malo blam potpisati se ispod toga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...