Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

mislim da ovi na jurosportu rekose da je 29. septembra, ali nisam bash siguran.super mi je bila vuleta, uzbudljivija od toura, iako mislim da ova trojica sa postolja ne bi ni u snu mogli na postolje toura. steta jedino za antona, da je ostao vjerovatno bi i osvojio. simpatican lik

Link to comment

Sa velikim zakašnjenjem...Spektakularan povratak Nibalia do Mosquere na poslednjem brdu (ovaj čije je slike okačio gt). Mentalnom snagom se vratio do njega i uzeo Vueltu. Drago mi je zbog njega, jer je prilično žrtvovan zbog Bassa na Giru. Sjajna godina za Liquigas, ali im je otišao Kreuziger u Astanu, pa nešto nisam ubeđen da će uspeti da ovo ponove.Inače Cancellara neće voziti za Saxo sledeće sezone. Nov tim za sada nepoznat.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Jebote, breaking news: upravo javno objavljeno da je Contador pao na doping kontroli 21 jula, tokom Le Tour-a!!Ne znam vise detalja za sada, ali izgovor je da se radi o "trovanju hranom, sto bi objasnilo veoma male kolicine clenbuterola, ali dovoljne da butu detektovane". Contador se sprema za KZS!!Samo je jos ovo trebalo :isuse:

Link to comment

kazu da je povecani nivo tog bilochega minimalan, i da je moguce da je zbog vece konzumacije mesa [kako sam shvatio, to se desilo na dan odmora]. ipak je i dalje moguca suspenzija.steta. inace, a znam da to nece biti popularno misljenje, mislim da bi u tako teskom sportu kakav je biciklizam trebalo suziti krug nedozvoljenih stvari, jer mi je smjesno da neko bude suspenzovan jer je koristio lijek protiv astme, or something [ne znam ko je bio u pitanju, znam da su pominjali ovi likovi na eurosportu]

Link to comment

A malo je smijesno da medju biciklistima ima toliko asmaticara. Cini mi se da je jedne godine oko polovina ucesnika toure-a astmu i tako su mogli legalno korisiti lijek protiv astme.

Link to comment
kazu da je povecani nivo tog bilochega minimalan, i da je moguce da je zbog vece konzumacije mesa [kako sam shvatio, to se desilo na dan odmora]. ipak je i dalje moguca suspenzija.steta. inace, a znam da to nece biti popularno misljenje, mislim da bi u tako teskom sportu kakav je biciklizam trebalo suziti krug nedozvoljenih stvari, jer mi je smjesno da neko bude suspenzovan jer je koristio lijek protiv astme, or something [ne znam ko je bio u pitanju, znam da su pominjali ovi likovi na eurosportu]
Korišćenje beta-agensa je zabranjeno, a ako neko ima probleme sa astmom, on ima pravo da dostavi nalaz lekara i prepisanu pumpicu. Tako da niko ne može biti kažnjen jer se lečio, već samo ako je kao zdrav koristio te supstance. Ono što je ovde čudno je da je prisutnost zabranjene supstance minimalna, odn 400 puta manja nego kad su uobičajeni nedozvoljeni načini upotrebe ove supstance u pitanju. Sačekao bih malo sa pljuvanjem, jer je i UCI (iako je preventivno suspendovao Kontadora) dao stvar na dalje proučavanje baš zbog neubičajene situacije. Inače, klenbuterol "utiče" na smanjenje telesne težine i povećanje nivoa kisonika u krvi.
Link to comment

Suluda situacija oko Conatadora. Sve govori da je ipak slučajno, ali ga svakako to ne štiti ni malo. Posao onih koji se bave njegovom ishranom je da paze na takve stvari.Inače i za Mosqueru se priča da je bio pozitivan na Vuelti.

Link to comment

^^nisam mislio u smislu da nekima treba oprostiti zato sto su se slucajno dopingovali [na stranu sto je tesko odrediti sta je tu slucajno, a ko laze]. ako je nesto zabranjeno, i ako neka pravila postoje - oni koji ih prekrse, ma koliko slucajno ili ma koliko minimalni da je taj prestup - treba da budu kaznjeni. ja kazem samo da mi se cini [mada je moguce da nisam u pravu] da u biciklizmu, kao jednom od najatezih sportova [ako ne i najtezem] ima prostora da se neke supstance legalizuju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...