Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Ne bih ja baš rekao da je Geox slab. Menjšov je poveo Ardilu i Kozončuka iz Raboa, a ovaj prvi je prošle godine bio 15. na Điru, pre neku godinu kad je radio za Menjšova je bio 20. Sasvim dobar domestique. Dodaš tu Duartea koji je pre tri godine bio juniorski svetski prvak (i ume da se penje kao svi Kolumbijci), Davida Blanka (vrlo iskusan, 4 puta uzimao trku oko Portugalije--poslednji put 2010--i imao jedno deseto i jedno dvanaesto mesto na Vuelti u karijeri) i malog Rafaela Valsa (odličan Tur prošle godine, zamalo da uzme etapu) i dobiješ sasvim solidnu ekipu za podršku na ovakvom Điru. Plus će da budu skoro sasvim posvećeni generalnom plasmanu Menjšova. Ne znam kakva je dinamika u odnosima Menjšova i Sastrea, ali sasvim je moguće da će Karlos da se zadovolji etapnom pobedom i da pomaže Denisu kad bude trebalo. Menjšovu je veći problem što mu ovako brdski težak i tanak na hronometrima GT generalno ne odgovara.A Mačado nije baš u najužem krugu favorita, ali je zanimljiv vozač. Ako se ne varam, ovo mu je prva tronedeljna trka u karijeri, ali ima tek 25 godina i ovo mu je tek druga ProTour sezona. Dobar je bio ove godine na Tirreno-Adriatico (sedmi) i na Giro del Trentino (drugi). Neće biti u prvih pet, ali mogao bi u prvih deset da se nađe ako se bude dobro oporavljao tokom trke. Valjda Brunil i Demol znaju da on to može kad su ga već stavili za lidera...

Link to comment

O finišu današnje etape:

Mark Renshaw:“It’s hard to judge because we have such a straight run-in,” Renshaw said. “From 4km it’s a straight run-in with three roundabouts to negotiate, and then in the last k we’ve got two right hand turns. The first turn is with a k to go and it’s 90 degrees, then about 400 metres there’s one that we can take at relatively full gas. So we’ll look to go from the front, we’ll ride from the front.“We’ve got some good horsepower, but the plan will be the standard plan of attack with Cavendish – to try and put him in the best position with 200 to go and then it’s up to him to finish it off.”Alessandro Petacchi told Cyclingnews that he is not unduly concerned by the final right hand bend on the stage, 600 metres from the finish in Parma.Petacchi:“It’s important to have the right position and not to be too far behind,” Petacchi said at the start. “If it was 200 or 250 metres from the finish, it would be worse. So it’s fine as it is.”“We’ll see in this Giro how I am,” he explained. “I still haven’t done any sprints in good condition, since Tirreno I’ve always had problems. First of all I’ll be looking to measure myself against the best sprinters here, but winning is always difficult.”
54 km do cilja, Lang (OMEGA PHARMA - LOTTO) sam u begu, 4 i po minuta. kojot
Link to comment
33vesup.pngPetaki je iskusno zatvorio Kavendiša baš kad je ovaj sišao Renšou sa točka i krenuo u sprint. Na ivici, ali ipak mislim da je bilo regularno. Kav će da se buni, sto posto.
Link to comment
Cavendish admits that he was wrong himself and not Petacchi. Jury has officially confirmed Petacchi as winner #giro
ali jes malo pokvareno petacchi ovo napravio :Dne bas narocito zanimljiva etapa, jedan dio sam prespavao :)valjda ce sutra biti zanimljivije.
Link to comment
ali jes malo pokvareno petacchi ovo napravio :Dne bas narocito zanimljiva etapa, jedan dio sam prespavao :)valjda ce sutra biti zanimljivije.
Ima šanse, ona dva brda pri kraju etape mogu da pokvare planove sprinterima. 12_2011_3.jpgPasso del Bocco je dug i ne naročito težak uspon (3. kategorija), ali u poslednjem kilometru ima strmijih deonica zgodnih za napad. Madona di Grazie je 4. kategorija, ali je strm i kratak uspon na svega 9km od cilja. Garmin i HTC će morati solidno da se pomuče da dovuku Kava i Farara u poziciju za sprint. Ja se nadam da će neki napad da uspe, ovo je idealna etapa za nekoga kao što je Modolo ili Viskonti (Skarponi i Nibali bi takođe mogli da konkurišu za etapu da nisu markirani kao GC kandidati), možda Ventozo proba da napadne jer sumnjam da Movistar može da mu namesti sprint a on ume da se prebaci preko ovakvih brda dosta dobro...
Link to comment

Isuse, kakav pad... jedan Saxov biciklista se izgleda opasno razbio, delovalo je da leži u nesvesti sa povredama glave :(Ipak Leopard, ne Saxo.

Edited by malkin
Link to comment

Weylandts. jebem ti zivot, ja sam sokiran. nadam se da ce momak da prezivi. kako ne volim ove spusteve, necu moci da gledam kad budu oni opasniji

Link to comment

Prošle godine je pobedio baš na trećoj etapi Đira100510ispa_1173_600.jpgKo upražnjava molitve i tome slične stvari, sad je vreme. Srećno, Wouter.

Link to comment

uzas :(ne mogu da opisem koliko mi je zao.jebem ti i retardiranog rezisera prenosa, prikazuje onakve scene u prenosu, kao da ne znaju da ce porodica tog jadnog covjeka da to sve vidi.

Link to comment
uzas :(ne mogu da opisem koliko mi je zao.jebem ti i retardiranog rezisera prenosa, prikazuje onakve scene u prenosu, kao da ne znaju da ce porodica tog jadnog covjeka da to sve vidi.
već se i na jutjubu pojavilo... nadam se da je ipak živ i da trenutni izostanak informacija znači da ima nade.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...