Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Uopšte ne razumem ovu ekipu pozadi. Kao da očekuju da ih Arojo vuče, a nije mi baš jasno zašto - u zajedničkom im je interesu da smanje Basovu prednost. Ne verujem da se plaše jedan drugog jer ovaj uspon nije dovoljno strm za neke prevelike razlike. Jedino objašnjenje je da su na ivici snage posle ovakve etape i skoro tri nedelje trkanja.Kapa dole Basu, radi napred i ne štedi se. A i Nibali zarađuje pošteno svoju platu :Hail:

Link to comment
U sastavu: Kontador i njegova radna snaga. Nema šanse da Vino vozi za sebe u julu, eventualno za neku etapnu pobedu.
Pa na to sam i mislio, trebace Kontadoru pomoc, a Vinokurov je odlican vozac (verovatno moze u top 10 na turu). Kakav tempo italijana. Edited by Prlapan
Link to comment

Ekipa iza Basa je na ivici snaga. Sastre se malo koprca, ali njima treba da bude cilj da imaju manje od 3 minuta zaostatka.Krece rasplet.

Edited by Bane5
Link to comment

Očekivan poredak na podijumu etape. Nibali je bio lojalan timski vozač do kraja i prepustio Basu bonus za drugo mesto. Ali i on je debelo profitirao. Ne samo da će Baso da preuzme roze majicu, nego će i Nibali i Skarponi - ako se ne varam - da preteknu Vina, Evansa i Sastrea. Biće opaka borba za sva tri mesta na podijumu do kraja :)

Link to comment

Baso je u dobroj poziciji. Pitanje je koliko mu je tim potrosen i da li ce imati ovakvu podrsku sutra.Koja god varijanta etape se sutra bude vozila sledi konacni rasplet. Obavezno za gledati.

Link to comment
Baso je u dobroj poziciji. Pitanje je koliko mu je tim potrosen i da li ce imati ovakvu podrsku sutra.Koja god varijanta etape se sutra bude vozila sledi konacni rasplet. Obavezno za gledati.
Očekivan rasplet, ali ono što mene zanima je kako će voziti Nibali na TdF kada je ovako jak na GdI. Ako sam dobro shvatio on nije tempirao formu za ovo, ali se dobro potrošio ovde...
Link to comment

1. Basso2. Arroyo + 0.513. Nibali + 2.304. Scarponi + 2.495. Evans + 4.006. Sastre + 5.327. Porte + 6.00 8. Vinokourov + 6.02Ako ne bude imao nekakav jour sans sutra, Baso ima Giro u džepu. Za drugo i treće mesto će biti velika borba i moguće je da Likvigas uzme prva dva mesta.

Link to comment
Baso je u dobroj poziciji. Pitanje je koliko mu je tim potrosen i da li ce imati ovakvu podrsku sutra.Koja god varijanta etape se sutra bude vozila sledi konacni rasplet. Obavezno za gledati.
Ne verujem da je Likvigas istrošeniji od drugih ekipa. Činjenica je da će sutra imati veću odgovornost koju donosi roze majica, ali ubedljivo su najjača ekipa i mislim da mogu to da izvedu. Uz to, imaju ono što nijedna druga ekipa nema - dva vozača u prvih 10 koji su pokazali da mogu odlično da sarađuju.
Očekivan rasplet, ali ono što mene zanima je kako će voziti Nibali na TdF kada je ovako jak na GdI. Ako sam dobro shvatio on nije tempirao formu za ovo, ali se dobro potrošio ovde...
Poslednje što sam čuo je da Nibali neće voziti Tour nego Vueltu. Njegov kalendar za ovu sezonu je predviđao Tour i Vueltu, ali sad kad je neočekivano upao na Giro i kad nema Pelicotija izgleda da mu planiraju Vueltu, a Basa i Krojcigera vode na Tour. U svemu tome bi Krojciger mogao da bude najveći dobitnik jer je pitanje koliko Baso može da se oporavi do jula posle ovakvog Gira. Doduše, isto važi i za Nibalija... Još jedan faktor je tu u igri: Benati nije vozio Giro pa može da se desi da sad hoće da ga šalju na Tour i da računaju da će mu trebati podrška za sprint. U toj varijanti ne ostaje mesta za tri vozača koji se bore za GC i njihove pomoćnike. Ali čak i bez sprintera koji se bori za zelenu majicu na Touru mislim da nije dobra ideja voditi ekipu sa tri GC favorita na Tour. Čak to i nije tako loše za Nibalija, može sigurno do podijuma u Španiji, možda i do pobede. A dovoljno je mlad da ne mora nigde da se žuri.
Link to comment
Poslednje što sam čuo je da Nibali neće voziti Tour nego Vueltu. Njegov kalendar za ovu sezonu je predviđao Tour i Vueltu, ali sad kad je neočekivano upao na Giro i kad nema Pelicotija izgleda da mu planiraju Vueltu, a Basa i Krojcigera vode na Tour. U svemu tome bi Krojciger mogao da bude najveći dobitnik jer je pitanje koliko Baso može da se oporavi do jula posle ovakvog Gira. Doduše, isto važi i za Nibalija... Još jedan faktor je tu u igri: Benati nije vozio Giro pa može da se desi da sad hoće da ga šalju na Tour i da računaju da će mu trebati podrška za sprint. U toj varijanti ne ostaje mesta za tri vozača koji se bore za GC i njihove pomoćnike. Ali čak i bez sprintera koji se bori za zelenu majicu na Touru mislim da nije dobra ideja voditi ekipu sa tri GC favorita na Tour. Čak to i nije tako loše za Nibalija, može sigurno do podijuma u Španiji, možda i do pobede. A dovoljno je mlad da ne mora nigde da se žuri.
Da, logično je da vozi Vueltu i da tamo bude kapiten i da bude jedan od favorita, naravno ako ne bude vozio TdF.Imaju prilično jak tim, za koji verujem da je jak (u najboljoj postavci za odbranu i napad majice) kao i onaj Radio Shacka. Šteta je samo što ih nikada verovatno nećemo videti u punom sastavu tamo. Kada sam već kod Liqugasa, pronašli su novo čudo od vozača Peter Sagan. Bar će imati sa kime da se trka Cavendish narednih godina.Jel vodi Radio Shack Brajkovića na TdF?
Link to comment
Jel vodi Radio Shack Brajkovića na TdF?
Nemam pojma, još se ne zna. Pretpostavljam da bi trebalo da se nađe mesta za njega. Ima dosta dobru sezonu, vreme mu je da proba da vozi Tour. Ne ide mu u prilog to što je praktično cela Astana sa prošlogodišnjeg Toura prešla u Shack, ali i pored toga mislim da bi im dobro došao.Nego, sutrašnja etapa. Ovo je etapa za koju su organizatori planirali da bude kruna čitavog Gira. I mislim da Zomegnan i ekipa trljaju ruke jer im trka ulazi u završni vikend a borba u GCu je sasvim otvorena. Sutra su opet predvideli mountain top finiš na Passo del Tonale. Sam Tonale nije preterano surov uspon (12km, prosečan nagib oko 5%, maksimalan 10%; vrh je na 1883mnv, oko 600 metara iznad početka uspona), ali će svima noge da budu dobro testirane i zamorene na prethodnim usponima.Prvi je Forcola di Livigno. Vrh je na 2315mnv, uspon je dug 18km, prosečan nagib 7.1%, maksimalan 13%, osvojenih 1278mnv od podnožja do vrha. Ovo su Dolomiti, prave planinčuge sa usponima koji sežu dosta preko 2000mnv. Čak i ako brojevi nisu mnogo impresivni spram, recimo, Zoncolana, razređeni vazduh i hladnoća će da predstavljaju dodatne otežavajuće faktore. Posle Livigna slede dva manja uspona, a onda Passo di Gavia, najviša tačka ovogogišnjeg Gira (a.k.a. Cima Coppi). Vrh je na 2618mnv, nakon 25km uspona i osvojenih 1400mnv; prosečan nagib je 5.6% sa najvećim nagibom od 14%. Prvih nekoliko kilometara je blago, ali onda sledi deo od 9% pa duža deonica od 6-8%. Pri kraju su deonice sa najvećim nagibom. Kako sad stvari stoje, voziće se preko Gavie iako je najavljen sneg za sutra ujutro i najviša temperatura od 5 stepeni. Kad se nekako uzveru gore sledi im jako zeznut spust pun krivina, po uzanom i lošem putu. Kao i danas, to može da bude bitan faktor u raspletu etape. Na kraju već pomenuti Passo del Tonale, poslednji uspon ovogodišnjeg Gira.Gadni usponi, velika nadmorska visina, umorne noge posle tri nedelje trkanja i posle današnjeg mučenja... svašta će sutra biti moguće i niko ne može da računa da je osigurao svoje mesto u GCu. Nepravovremeno hranjenje, jedan pogrešan taktički potez, jedna pogrešno procenjena krivina na spustu, sve to može sutra bilo kome da pokvari čitav Giro. Očekujem da Garceli opet proba nešto. Nikoga više ne zabrinjava kad je GC u pitanju, ali se sigurno nada etapnoj pobedi, možda i pobedi u brdskoj konkurenciji. Tu je Baso prvi za sada, a od Menjšova i Vuelte 2007 mislim da pobednik GTa nije osvojio još jednu majicu. Danas Gavia izgleda ovako:98tw7o.jpgwuo302.jpgA 1988. na četrnaestoj etapi Gira, po pravoj snežnoj oluji, izgledala je ovako:http://www.youtube.com/watch?v=rnJvU0ofskcNadam se da se vreme neće pokvariti toliko da moraju da promene trasu, jer ovaj Giro zaslužuje ovakvu etapu. Kako sad stvari stoje, ide se preko Gavie.
Link to comment

Nismo bili svedoci kompletne kraljice etapa na ovogodisnjem Giru zbog vremenskih uslova koji nisu dozvolili TV prenos, ali kraj je izgleda bio interesantan.Johann Tschopp pobedio, Evans napao iz grupe roze majce pred kraj, ali na cilju je bio drugi sa jalovim dobitkom od 16'', doduse dovoljnim da odbrani poziciju u generalnom plasmanu. Basso treci dobivsi Scarponea pred ciljem. Arrojo zaradio jos 24'' sekundi zaostatlka za Bassom.Basso i tim su danas vozili defanzivno kontrolisuci desavanja na stazi i tako su priveli etapu kraju. Na planinama iznad Bormia snega u izobilju.

Link to comment

fenomenalan giro, zao mi sto se zavrsilo. ostavicu malkinu da to rezimira bolje nego sto bi ja mogao, ali ona blatnjava etapa u toscani :wub: je dovoljna da se giro proglasi odlicnim. zahvaljujuci svemu ostalom sto se desilo - epski.kad pocinje tour, negdje posle WC u fudbalu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...