Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Mortirolo je baš gadan uspon. 13km, prosečan nagib oko 10%, maksimalan 18%. Tu će da bude glavna akcija među ovima u vrhu GCa. A faktor će sigurno biti i spuštanje sa Mortirola. Nije za one sa slabijim stomakom ;) Danas će veliki pritisak biti na Caisse da diktiraju tempo u pelotonu. Neće im biti lako uz Apricu prvi put i uz Trivigno, pogotovo ako Likvigas u nekom trenutku reši da primeni taktiku sa prethodnih planinskih etape, nacrta se napred i udari jak tempo dok Arojo ne ostane sam. A onda će morati da se žestoko bori jer ga Evans i Baso neće štedeti.Čini mi se da bi danas bila dobra prilika za nekoga kao što je Vino (agresivan, a ne baš sjajno pozicioniran u GCu) da proba da iznenadi druge favorite i rano napadne...Inače, trasa sutrašnje etape je, nažalost, pod znakom pitanja. Svake godine ista priča - čim se priđe najvišim alpskim prevojima loše vreme preti da pokvari trku. Sutra treba da se ide na Passo di Gavia - uz Stelvio sigurno najlegendarniji italijanski uspon - ali se predviđaju sneg i vetar. Napravljena je alternativna trasa koja bi išla uz severnu stranu Mortirola (to je ova niz koju se danas spuštaju). Ja se nadam da to neće biti potrebno jer je Gavia vrlo posebno mesto a i najviša tačka ovogodišnjeg Gira.

Link to comment

Likvigas vrlo temeljno i surovo razvaljuje glavnu grupu. Arojo je dovoljno rano otpao da Baso može već danas da mu uzme prvo mesto. Mada ja i dalje mislim da je Basu glavna briga Evans. Mora da ga otrese pre vrha jer bi u suprotnom Evans mogao da mu pobegne na spustu niz Mortirolo.

Link to comment

Za Basa je dobro što ima Nibalija, samo treba da ga prati kako zna i ume nizbrdo. Ali nije ovo gotovo - pravi se grupa sa Evansom, Vinom, Sastreom. Radiće zajedno do kraja kako bi smanjili rastojanje. Vino i Evans su naročito sposobni da nadoknade možda i čitav minut na spustu u odnosu na Basa koji se spušta kao džak krompira. Videćemo, biće zanimljivo.

Link to comment

Arojo :Hail: kakav ludak. Vinokurov je zver, nadam se da ce biti u formi na turu, ne znam u kom sastavu ce nastupuiti astana, ali Kontadoru ce sigurno trebati pomoci.

Edited by Prlapan
Link to comment
Arojo :Hail: kakav ludak. Vinokurov je zver, nadam se da ce biti u formi na turu, ne znam u kom sastavu ce nastupuiti astana.
U sastavu: Kontador i njegova radna snaga. Nema šanse da Vino vozi za sebe u julu, eventualno za neku etapnu pobedu.
Link to comment

Nisu baš organizovana ova petorica, moglo bi to da im se osveti.Ne verujem da će Arojo baš da se raspadne, nije ovo dovoljno strmo. Ali prednost Basove grupe polako raste. Basu je sad glavna briga da nekako spreči Skarponija da uzme etapu i najveći vremenski bonus. Šlepovao se sve vreme, verovatno je svežiji od Nibalija i Basa.

Link to comment

Baso mora da spusti prednost Aroja na sto vise moze ili cak da ga danas stigne. Arojo je na maksimumu i sada moze samo da pada to vise ne zavisi previse ni od terena (pod uslovom da nije nizbrdica :)). On ne moze sam, a malo ko mu od ovih pomaze. Meni Nibali deluje kao neko se cuvao za kraj. Ne znam kako se pokazao tokom ranijih etapa na Djiru.

Edited by Bane5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...