Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Biciklizam

Featured Replies

Ma taman posla, piši slobodno, ovo je pre desetak godina bila sjajna tema, taman ste je osvežili.

  • Replies 2.1k
  • Views 143.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Uzeo Pogi jos jednu etapu, tako reci ocekivano (jer je najavio da ga interesuje pobeda na ovoj etapi), a plus mu je i tim imao "neocekivanju" pomoc od Alpecina. Kazem "neocekivana", zbog traca da su U

  • Ja nešto ne delim oduševljenje ovim Turom. Premalo mi je epizodnih uloga, Kanćelara, Žilbera, Kevendiša, agresivnih Francuza, Rasmusena,ludaka poput Vinokurova, spustova Nibalija. Moźda i ne pratim t

  • Pozdrav svima, da se ukljucim posle xx godina. Moji utisci o zadnjoj etapi: I Karapaz i Del Toro su prodali Giro. Karapaz ne ume/zeli da pomaze, on napada. Takav je kroz celu karijeru, barem od kad

Posted Images

Udri brate, odlična analiza. Vidi se da ima još dosta inda prava borba tek predstoji. Vizma se ne da i super je što gledamo dobar okršaj, to je ono što je potrebno današnjem biciklizmu, nekoliko heroja koji se bore i služe kao inspiracija narednim generacijama. Ide tur, a i meni po Garminovim procenama raste FTP, pa teško da može biti bolje 😅

45 minutes ago, Zabalujev said:

Udri brate, odlična analiza. Vidi se da ima još dosta inda prava borba tek predstoji. Vizma se ne da i super je što gledamo dobar okršaj, to je ono što je potrebno današnjem biciklizmu, nekoliko heroja koji se bore i služe kao inspiracija narednim generacijama. Ide tur, a i meni po Garminovim procenama raste FTP, pa teško da može biti bolje 😅

Blago tebi, moj polako pada (FTP, da ne bude pogresno shvaceno rolleyes).

Milan relativno lako dobio 8. etapu, van Art jedini konkurent. Merlier morao da menja bicikl na 12km do kraja, pa iako je brzo stigao peleton, nije bilo sanse da se probije kroz masu i spremi za sprint. Binija nigde na kraju. Nista interesantno za generalni plasman, osim da je Almeida jos u trci (sa napuklim rebrom, kako kazu).

Sutra slicna, sprinterska, etapa, cistiji sprint (danas sprint sa usponom na kraju), nadam se da ce biti malo uzbudljivije u finisu.

Veoma neobicno da su obe vikend etape sprinterske, obicno ASO i Prudom vole da nameste uzbudljivije etape za vikend jer tad vise ljudi gleda.

Nemam nikakav novi trac, tek treba da preslusam sve podkaste i bacim pogled na youtube.

Nista, cekamo uzbudjenja na 10. etapi u ponedeljak. Bastille Day, znaci svi francuzi idu u beg, da se pokazu na TV + ocekujem napad Vizme.

Da, baš su mi dosadne sprinterske etape, razočaran sam zbog Binija, njegov sam navijač od onog Đira kad je pobedio svoju prvu WT etapu, a onda raspalio sebi pampur od flaše prošeka u oko na pobedničkom postolju, pa se povukao iz trke zbog povrede oka kecman Plus brat pravoslavni iz napaćene Eritreje.

Baš dosta etapa pre prvog odmora, prethodnih godina je bilo beše 8, sad 10. Elem, čekamo borbu u planinama.

Meni je ovaj ansambl sprintera skroz bezličan, kao lutke bez pozornice.

Ova etapa ispade zanimljivija nego sto sam ocekivao, zahvaljujuci Alpecinu. Beg MVDP i Rikarta je poceo kao stos, kako je sam Rikart priznao. Naime, on je rekao u autobusu pre etape kako bi zeleo jednom da bude na TDF podijumu, a posto je malo verovatno da moze da osvoji etapu, jedina mu je sansa da bude proglasen za most combative vozaca. MVDP je rekao da ako uspe da ode u beg, on (MVDP) ce mu pomoci.

I bi tako, njih dvojica odose u beg, peleton ostao zbunjen, jer niko nije mogao da ukapira zasto i da li treba pratiti ili zatvoriti. Vecina je mislila da ce MVDP biti u begu samo do intermediate sprint, da tu pokupi poene.

Onda kad su ova dvojica nastavila posle sprinta, krenule strategije unutar peletona, niko nece da pomaze Lidl Treku, a sam Lidl Trek pokusao da stedi tim, da ostane neko za leadout za Milana. Tek na samom kraju stize pomoc, plus Vizma sa Vizma taktikom da oteza etapu za UAE i Pogija, te stigose MVDPja na manje od km do cilja.

 

Na kraju ipak Merlier dobio, posteno, ipak je najbrzi pure sprinter ove sezone.

Rikart dobio most combative rider award 😃

 

Jedva cekam sutrasnju etapu, ocekujem haos u prvih bar sat vremena, a mozda I mnogo duze. Svi zivi ce u beg (kandidati za KOM majcu, oni sto jure etape, “drugorazredni” vozaci za generalni plasman, Vizma…). UAE ce se truditi da kontrolise formiranje bega, da filtrira ko moze, a ko ne moze u beg, sve u svemu trebalo bi da bude ludilo. Blago vama koji to mozete gledati uzivo, mada cu verovatno I ja gledati pocetak (21:30 po mome), kraj sigurno neću.

Hili u žutom, kakv borac hail

Bravo! Ovo je spektakl, a i Rogla uspeva da se drži.

Dobra etapa, beg se brze formirao nego sto sam ocekivao, ali je ostatak etape bio zanimljiv (barem meni), pa je to popravilo utisak.

 

Nije mi jasno sto je UAE pokusavao da kontrolise beg, zar je moguce da su hteli da sacuvaju zutu majicu? Ovako su brzo istrosili deo tima (Velens, Polit i Soler), Sivakov je verovatno bolestan (ne mogu drugacije da objasnim zasto je ispao na prvom usponu), tako da je Pogi ostao sa samo dva vozaca za poslednjih 25km etape.

 

Vizma nastavlja sa svojim planom da zamara UAE tim i Pogija, sa promenljivim uspehom. Danas su relativno lako pocistili ostatak UAE tima i izolovali Pogija, ali nemam utisak da njihova taktika pogadja Tadeja. Tadej jedino reaguje na Jonasa i Jorgensona (mada je danas jednom zatvorio i Lipovica). Jonas ga danas nije napao, a Jorgensonovi napadi su bili slabi, pa se Pogi nije ni dizao iz sedla da ih zatvori.

 

Sa druge strane, danas je Vizma dobro “postavila figure”, da ako to ponove na pravoj planinskoj etapi, to bi mogao biti problem za UAE I Tadeja. Kampernac i Sajmon Jejts u begu, Jorg i Jonas u “smanjenom” peletonu. (prethodno Kus I Benut pocistili poslednje UAE vozace, Adama Jejtsa i Narvaeza.

 

Dosta o Vizma UAE borbi za danas (mozda sutra napisem neke svoje mracnije slutnje, ako budem nasao vremena).

 

U borbi za etapu, Sajmon Jejts glatko dobio, iako je Hili bio jaci danas, ali je Hili vozio da osvoji zutu majcu I potrosio se da odrzi vremensku razliku sa peletonom, tako da ga je Jejts lako pocistio kad je trebalo. Drago mi je za obojicu, volim ih kao vozace.

 

Sutra dan odmora, pa pocinje ozbiljniji deo Tura . Ok, mozda ne 11. Etapa, ali etape 12-14 bi trebalo da budu “prste da polizes”.

Ne znam da li ste registrovali mali incident pre par etapa, kada je Tadej odgurnuo Jorgensona u feed zone. Sta se desilo – izgleda da je Jorg dosao Tadeju sa desne strane i blokirao pristup soigner-u koji je imao spremljenu bocu za Tadeja, tako da je Tadej morao da odgurne Jorga da bi uzeo bocu. Posle je komentarisao da Vizma to cesto radi, dok Jorg nije hteo nista da komentarise.

Sve se izgladilo, dan posle je Soler imao slicnu situaciju, pa mu je Vizma vozac dodao bocu od UAE soigner-a, i sve super.

Zasto mislim da je ovaj incident znacajan:

Pogi je generalno otklonio svoje 2022-2023 slabosti – voznja po vrucini, dugacke i naporne etape, sa velikim utroskom energije i nerezonski napadi. Jedino mu je ostalo da ponekad ne uzme dovoljno hrane, pa ume da ostane bez energije. Taj problem je, po Tadejovim recima, uticao i na poraze u etapi 11 TDF 2022 i etapi 17 2023 (mada je Jonas tad bio ocigledno jaci vozac na dugackim planinskim usponima).

To je slabost koju je pokazao i prosle godine (primer etapa 11 TDF 2024, koju je Jonas dobio u sprintu).

Tako dodjosmo i do moje “mracne slutnje” od juce – sta ako Vizma to namerno radi i uspe da mu blokira hranu u kriticnom trenutku. Pokazali su da mogu da mu eliminisu kolege iz tima, znaci da nema ko da mu pomogne.

Tako da u nekom trenutku on mora da se spusti do kola (koja ce biti direktno iza grupe, prva ili druga, zavisi od trenutnog poretka). Dok se on spusta po bocu, Vizma napada i eto problema, Jonas dobio 10 – 50m fore za svoj napad.

Vrlo nesportska taktika, ali nije nemoguca.

 

Malo I o Rogli (mom omiljenom vozacu), voleo bih da je ostalo nesto od Rogle koji je dobio Vueltu prosle godine i da se stedi za ovo sto sad sledi (ozbiljnije etape I mnogo vise penjanja). Definitivno je izgubio svoj “kick”, ono sto se nekad zvalo Roglification, kad na kraju uspona otsprinta i napravi razliku. To sad radi Pogi.

Gledajuci gde je sada u generalnom plasmanu, mogao bi da dodje u top-5 uz malo srece (tj. da doceka kraj Tura bez ozbiljnijeg pada, sto je 50-50% kod njega na zalost). Ocekujem da Hili, Vokelan I Onli posustanu, verovatno i Jorg (zbog uloge koju ce morati da ima u napadu na Pogija). Tako da mu ostaju Pogi, Jonas, Remko i njegov Lipovic. Uz mnogo srece i njegove bas bas dobre forme, mozda i 3. mesto (to navijac u meni progovara, praštajte).

I ja se nadam 3. mestu za Roglu, borac je, jedino mi smeta njegova krstača na desnoj podlaktici s_p

Pogi je sazreo kao vozač, razume se dobro u taktiku.

Video sam za to blokiranje, zaista nesportsko ponašanje, peloton ima svoju tradiciju respekta majica, prehrane i ispišavanja sa strane puta.

Rogla je shvatio da mu 5.5 miliona stize na racun, cak i onda kad se ne cima.

Njegov ugovor je kolosalni zajeb Bora-e.

Pitam se pre neki dan kad je poslednji put bio timski hronometar na Tur-u i ladno čitam kako sledeći Tur kreće iz Barselone i to baš timskim hronometrom posle 7 godina.

Finiš na Monžuiku 😍

3 hours ago, Djuro said:

Rogla je shvatio da mu 5.5 miliona stize na racun, cak i onda kad se ne cima.

Njegov ugovor je kolosalni zajeb Bora-e.

Preplatili su ga bas. Doneo im je jednu Vueltu, Kataloniju i Dofine za godinu i po, malo za te pare.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.