Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Btw, kad smo već kod tih imena, izgovora etc. neki dan me napušiše na jednom hrvatskom sajtu zato što sam im rekao da ispadaju glupi što pišu "u susretu sa Milosom Raonicem" (sic!) ili "Andrea Petkovic" na šta sam im ja rekao da znaju kako se ljudi prezivaju (Raonić, Petković), ako Ameri i ostali ne znaju makar mi znamo kako se to izgovara ili piše, na šta su me napali da je lik promijenio prezime a ja velim na to da je to zato što u Kanadi ne postoje slova Š i Ć, ali to ne znači da se lik i dalje ne preziva Raonić, i još dodah da onda, ako je tako, ne treba da mijenjaju po našem pravopisu strana imena.Onda je moderator priprijetio banovanjem, pa sam skapirao da dalja diskusija nema smisla :isuse:

Link to comment
Molim te, objasni mi sta znaci to "sic"?! Vec sam sjebo pola zivota, a nikako to da saznam.
Znači da je preneto tačno onako kako je u originalu odakle se prenosi.U ovom slučaju označava da tamo nije pisalo "Milošom Raonićom" ili, nedajbože, "Milošem Raonićom".
Link to comment
Kako komentarišete izbor ministra Vuka Jeremića za prvog čoveka Unije teniskih profesionalaca Srbije?Milan Boškovićsportski novinarUvek je korisno kada obrazovan i energičan čovek, koji je ujedno i ljubitelj tenisa od malih nogu, ima šansu da pomogne razvoju tenisa i sporta. Novak Đoković i srpski teniseri su naši najbolji ambasadori i sasvim je logično da Vuk Jeremić prihvati poziv da bude na čelu njihovog udruženja.
Link to comment

Duca Milanović večeras u EurosportNews:AjsnerTM (Izner)kolabriraoČehinja Štrihova (Stricova)Klub Briž je odlučio da angažuje hrvatskog internacionalca Ivana Perišića (ono čovjek godinama tamo) pa se ispravlja - odnosno Borusija je odlučila da ga pozove. :isuse: Naravno, izjave Nadala, Ser Aleksa, Bolta treba čuti u njegovoj interpretaciji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...