Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

On je jednom recju .. idiot ... tipican primer, i jos bolji primer kako od najboljeg komentatora postati najgori, gori i od dobrosava gajica. Najrcnje od svega je sto je on ovu bljuvotinu verovatno danima smisljao. Razumeo bih (mozda) da je u nekom naletu ludila ovo izdeklamovao iz glave, ali avaj ...
Upravo se o tome i radi. On je ovo smisljao, pisao i vezbao pred ogledalom. Sada ga verovatno ima snimljenog kuci. Svakome se desi da lupi glupost, ali poseban talenat je potreban da ovakvu kolicinu gluposti smatras uspehom.
Link to comment
bože kakva dva texta. Bez ikakve poente; čitam ponovo i ne pronalazim šta je autor (autori) hteo da kaže.
Stojanovic je hteo da kaze da ne trebamo toliko da dozivljavamo reprezentaciju CG kao svoju jer nas oni bas i ne vole, hteli su da se odvoje, podrzavali su Mila itd...A Saranovic odgovara kako ne treba praviti podele, kako su svi isti, i ostala globalisticka sranja... Tu sam na strani Stojanovica, if you ask me, jer govori realno, a sad sto neko zivi u svetu ljubavi bez granica, jednakosti, principa sve je to isto a ne vidi da drugi bas i ne zive u tom svetu nego se razlikuju i zele da se razlikuju, to je druga stvar. Sto se tice epskog uvoda u finale, nije on to ucio, nego je napisao pa citao sa papira... :)
Link to comment
Intervju kuma PPP za Gazetu. Obavezno.

Duško Korać za GAZETU: Kada je utakmica dosadna svesno provociram i iritiram, samo da ljudi ne promene kanalPiše: BOJAN M. ĐORĐEVIĆ Čuveni komentator RTS-a Duško Korać kaže za GAZETU da nikada neće da promeni način na koje komentariše sportske događaje! Superveteran domaće televizije, koji u isto vreme iritira, zabavlja i informiše priznaje da sa namerom "kida živce" gledaocima kada za to ima potrebe i da je održao obećanje kada je na meču Srbija - SAD rekao da se odriče plate u slučaju da naša selekcija osvoji drugi set. - Neću nikada da se promenim! Svestan sam šta radim i priznajem da neke stvari radim namerno. Kada gledam vrhunske poteze i igrače od mene nećete čuti ni reč, ali kada je dosadno, ja sam tu da provociram, iritiram, razveselim... Sve to radim da gledaoci ne bi promenili kanal. Sopstveni integritet uništavam za mizernu platu. Da radim na stranim televizijama, verovatno bih bio bogataš. Obećano-učinjeno, Korać je platu koju je izgubio na odbojci potrošio na kolege. - Kao što sam najavio plata je otišla na piće, častio sam režiju. Bilo je za jednu i po turu. Nažalost, za dve nije bilo, jer je plata mala. Duško ne krije da je razočaran stanjem u branši. - Čak 90 odsto takozvanih kolega robovi su veb-sajtova. Da nema kompjutera, ko zna šta bi pričali u prenosima. Non-stop koriste podatke sa interneta, a većina su bili oslobođeni fizičkog u školi. I baš takvi me pljuju na sva usta. Nisam kriv, što me ne kapiraju kada im nešto pričam. Poštujem Milana Boškovića sa B92, koji ne priča o onome što ne zna... Korać je spreman na takmičenje sa kolegama koji ga ne poštuju. - Spreman sam da se takmičim sa svim kolegama u disciplinama koje izaberu. Na deset "tabli" neka mi se suprotstave, u svim sportovima osim u šahu i dizanju tegova. Ma, dobar sam ja i u šahu, ali neću da povlačim ta "palidrvca". Ko me pobedi, odmah mu poklanjam platu i penziju. Odričem se svog imena. Komentari na Duškov stil komentarisanja su svakojaki. - Navikao sam na komentare "znalaca", ali mi najviše prijaju komentari pumpadžija, tapetara, mesara, parketara... To je moja publika. Svestan sam da sa "znalcima" radim nemoguće - da pričam ljudima koji znaju nemušti jezik, na kineskom. Pa, kako da se razumemo... Korać priznaje da je intrigantan sa razlogom. - Ja sam sa namerom ovakav. Najgore je da prođeš kroz život, a da ljudi ne znaju da si bio živ... Sve se više slažem sa rečima Ducija Simonovića: 'Ko je shvatio, shvatio je, ko nije - šta me briga!' Koliko Korać poznaje sport najbolje govore doping skandali. - Kada je 2000. godine Merion Džons trčala kao vetar i osvojila zlato, baš sam je nahvalio, ali sam rekao da tu nije sve u redu (doping) i da je ona "čista" isto kao što sam ja Ričard Gir, zbog čega sam kažnjen. Kasnije je priznala "greh", ali je meni ostala suspenzija - kaže Korać. antrfile Nisam drug sa sportistima Legendarni TV komentator priznaje da je imao nekoliko sukoba sa sportistima, ali i da ne želi da se preterano druže.- Bežim od prijateljstva sa sportistima. Uvek smo bolji u vremenima kada završe karijere, nego dok su aktivni. Imao sam dva sukoba sa Aleksandrom šapićem, ali smo se pomirili. Radimo na tome da imamo bolje odnose. Priznajem da su kod mene dve grupe sportista zaštićene. Uvek štitim mlade sportiste koji se penju na vrh i velike asove koji silaze sa scene. Njihove greške ne vidim - kaže Korać. antrfile Sređivao ocene Divcu Dok smo sedeli u restoranu "Talir", gde je Duško "inventar", Korać se uz pivce setio nekih anegdota sa vrhunskim sportistima.- žao mi je što Novak Đoković nije ostao veran skijama, pošto bi bio najbolji srpski skijaš i živeo bi od 300 evra mesečno. Ovako je izabrao teniski put i nije pogrešio. Sećam se i kada sam Vladi Divcu i Dejanu Brđoviću sređivao ocene i nagovarao direktora škole da je dovoljno da znaju da čitaju i pišu da bi im dao dvojke - kaže Korać.

Link to comment
:rolf: Svaka mu je za sig! Samo...
Dok smo sedeli u restoranu "Talir", gde je Duško "inventar", Korać se uz pivce setio nekih anegdota sa vrhunskim sportistima.
:unsure: A Kleka? :cry:
Link to comment
- Čak 90 odsto takozvanih kolega robovi su veb-sajtova. Da nema kompjutera, ko zna šta bi pričali u prenosima. Non-stop koriste podatke sa interneta, a većina su bili oslobođeni fizičkog u školi. I baš takvi me pljuju na sva usta. Nisam kriv, što me ne kapiraju kada im nešto pričam. Poštujem Milana Boškovića sa B92, koji ne priča o onome što ne zna...
Ovo je zapravo tachno (podatak da su bili oslobodjeni od fizichkog je verovatno karikiranje, mada i on ima neke istine), s tim shto je zaboravio da napomene da je i njegovo znanje jednako nisko, samo shto on ne uzima podatke s interneta, nego neprestano lupeta.
Link to comment
Ovo je zapravo tachno (podatak da su bili oslobodjeni od fizichkog je verovatno karikiranje, mada i on ima neke istine), s tim shto je zaboravio da napomene da je i njegovo znanje jednako nisko, samo shto on ne uzima podatke s interneta, nego neprestano lupeta.
Ma ovo što Korać priča je realno glupost. U stvari, suština novinarstva zaista nije znati, nego znati koga da pitaš ili gde da saznaš. Dakle, 350 puta je bolje da pročešljaju net, izdvoje podatke koji im trebaju i znaju kako da ih predstave, nego neko ko je siguran da zna, a ne zna da se uloguje na, npr, sajt Igara i proveri rezultate naših biciklista i onda nas laže za naše pare.
Link to comment

Mico Dusanovic (HRT) - Ovde sam upoznao mnogo finih ljudi. eto, pre samo par sati sam u setnji gradom upoznao jednu mladu devojku kojoj sam uzeo broj telefona, a ona je rekla da moramo da se vidimo i da obavezno ponesem 100 eura... ko zna, sigurno je to neki lokalni obicaj...:Da HRT je juce, btw, pozvao Gordana Giriceka da iskomentarise utakmicu kosaraka, posle svih sranja koje je napravio. I kad su ga pitali sta misli o tekmi lik mrtav ladan kaze - Nisam gledao. :lol:

Link to comment

U JL je spomenuto par provala HR-komentatora.Tomislav Cvitković: "Tata mu je u garaži imao mountain bike i on je jednog dana skočio na njega."Patkometrija iz restorana by Mićo Dušanović: "Na meniju piše 1864. Nadam se da je pristigla patka nešto svježija."Nagrada za naj:ph34r: komentar, naravno, Sušec Sr: "Nekada najgušće naseljena zemlja u Africi, ali nisam baš siguran da je to još uvijek tako." (O Ruandi.)

Link to comment
"Možda će ovaj gol Džerarda odlučiti o tituli." :blink: Dobro je da nema prenosa večeras, zamislite da ga radi ovaj ludak.Još jedan :Hail: za Tunčaja i :wub: za povratak Džibre.
"mozda ce ovaj gol, verovali ili ne, odluciti o tituli"pedja jurisevic aka najveci kreten od kada je uvedena televizija na ovim prostorima. sad prenosi tenis, a jutros sam bio prinudjen da ga slusam dok komentarise UFC. melvin menhof ulazi u ring, a pedja briljira: "melvin melhof, prakticno, nosi reklamu na majici" WTF? :blink:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...