Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

ne znam, nije predsedava već pretsedava, moguće da grešim, tako me učili, jbg

 

Taj ko te je učio nema pojma, to pravilo se valjda još od Vuka koristi.

Link to comment

priznajem grešku, mada mi moje bolje zvuči

to zapamtiš ovako: oDStupanje od jednačenja po zvučnosti.

 

tako se piše. kada se izgovori, nije jasno artikulisano d, naginje ka jednačenju, tj. obezvuči se, i zaliči na t.

Link to comment

Mislim da se pre 2 sv rata pisalo pretsednik.

 

Ako se ne varam, ovo je važilo sve do usvajanja novog pravopisa 1959, nastalog posle novosadskog dogovora. Dovoljno je pogledati stare brojeve novina iz pedesetih, pisalo se samo pretsednik. 

Link to comment

e jebi ga, kad nekom nije dosta sto je ispao neobrazovan, nego mora i da pokaze koliko je prost :lol:

to meni? ako jeste: kapiram kad da ti neko nije drag/mrzak je, al ovo već vuče na bolest,,,

 

siguran sam da nije upućeno meni

Link to comment

Ako se ne varam, ovo je važilo sve do usvajanja novog pravopisa 1959, nastalog posle novosadskog dogovora. Dovoljno je pogledati stare brojeve novina iz pedesetih, pisalo se samo pretsednik. 

 

Koliko vidim kroz pretragu, to pravilo je uvedeno u Belićevom pravopisu iz 1929, a važilo je do novog pravopisa, znači samo jedan relativno kratak period.

Link to comment

to meni? ako jeste: kapiram kad da ti neko nije drag/mrzak je, al ovo već vuče na bolest,,,

 

siguran sam da nije upućeno meni

 

sve si pogresno skapirao :D

 

nis ti meni ni najmanje mrzak, o kontrer, samo me ludo zabavlja tvoje umijece socijalizacije. poslovicni slon je za tebe mala maca, jedino te uki zajebo onim odgovorom gospa bubi. a o gramatickim intervencijama i da ne pricam. reci, jel bilo ijednom da si bio u pravu?

i ne brini, kad god pocnes sa prostaklucima, uvek cu ti se naci da ti ukazem na to, that's what friends are for, wright? -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...