Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

internet i Internet označavaju različite stvari.

 

Internet sa velikim "I" je jedan od interneta, tj. Internet je konkretna mreža, konkretan internet(work)

po našem važećem pravopisu iz 2010. internet je samo jedan i piše se malim slovom :). meni ni ranije nije bila jasna upotreba velikog.

 

edit: jednu reč pišem, dve pamtim  -_-

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

po našem važećem pravopisu iz 2010. internet je samo jedan i piše se malim slovom :). meni ni ranije nije bila jasna upotreba velikog.

 

Da, ovo što sam ja napisao su pravila koja važe u engleskoj jeziku, ili su nekad važila.

S obzirom da su "intranet" i "internet" odavno u upotrebi u srpskom jeziku, mislio sam da važe ista pravila.

Link to comment

Ako je rec o Dzonu fon Nojmanu, onda je madjarskog porekla :)

 

A Zeckhauser ako vec nema umlaut, onda nece biti ..hojzer nego ...hauzer, nema tu sta. Ako otkrijes kako se tacno cita s obzirom da je Amerikanac (tj. da li je C ili Z), napisi nam ;)

hvala :) jeste dzon, znam da je madjarskog porekla (ladno je i janos lajos u originalu, ko da se zove mujo haso dzinovic ili mali perica ero jovanovic), ali zasto precutkujes jevrejske korene? :angry: 

 

nisam nasla tacno, ali sam nasla u svojoj glavi: cekhauzer. to mi se dopada.

Link to comment

internet i Internet označavaju različite stvari.

 

Internet sa velikim "I" je jedan od interneta, tj. Internet je konkretna mreža, konkretan internet(work)

Otkad? Internet je oduvek the Internet kao imenica.

Link to comment

The words internetwork and internet are simply a contraction of the phrase
interconnected network. However, when written with a capital “I”, the Internet
refers to the worldwide set of interconnected networks. Therefore, the Internet is
an internet, but the reverse does not apply. The Internet is sometimes called the
connected Internet.

Izvor: IBM TCP/IP Tutorial and Technical Overview

Link to comment

s tim se slazem i prezirem malo i i objasnjenje zasto je tako u vazecem pravopisu. 

 

 

jel znate da se u vazecem pravopisu stari grci, egipcani, rimljani pisu malim pocetnim s (stari Grci...), a stari sloveni se pisu Stari Sloveni. objasnjenje je da su stari sloveni skupina naroda, pa zato velko s.  :fantom:

Link to comment

:lol:

 

a stari Grci su isti kao ovi mladi, samo su stari. meni je to sa starim Rimljanima posebno glupavo. ali nisam pozvana da pricam, a nisam ni pozvana ni da forumasim.

mislim, ako bismo stavili stari Sloveni, ispalo bi da su danasnji Slovenci njihovi potomci, a nisu, nego su konjusari i jedino smo mi Srbi Sloveni.

 

nastavi da radis, km, saberi se. kokosko. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...