Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Male su šanse da bi amerikanac takvo ime izgovorio Cekhojser. Evo ovde on sam sebe zove Zekhauser

http://m.youtube.com/watch?v=8dzySAnHeC4

 

A i von se izgovara von u Americi pa ako pravilo Pisi kako se govori bio bi Von Nojman? Ovo samo da zakomplikujem :-)

da, ali fon nojman i morgenštern su ođe tako odavno prihvaćeni, kao elvis prisli, tako da nemam šta da razmišljam o tome

 

meni više liči da je rekao 'cekhauzer'...

 

damn it, kazaću pradoks ričarda c., kao na forumu

 

hvala za link

Link to comment

da, ali fon nojman i morgenštern su ođe tako odavno prihvaćeni, kao elvis prisli, tako da nemam šta da razmišljam o tome

 

meni više liči da je rekao 'cekhauzer'...

 

damn it, kazaću pradoks ričarda c., kao na forumu

 

hvala za link

Nema na čemu, ali nema šanse da je rekao Cek, glas c i ne postoji u engleskom. I cunami se kaže tsunami.

Link to comment

aj se raspitaj da li ga ortaci zovu zek? :D

 

 

Ima samo Dick na jednom mjestu :D

 

 

moze.

ali za ovog tvog sam proverila tamo gde treba, c je definitivno. kao sto je i cukerberg.

 

i ja bih stavila veliko u, ali svasta to moze da izazove.

Stvarno Cukerberg? Ali zašto ako on sam sebe ne zove tako?

Link to comment

tako kaze pravopisno vece staraca u nekom od letopisa pocetkom ove godine, istom onom u kome su odlucili da je i u internetu sad malo, posto je termin usao u jezik, ali fejsbuk, jutjub, tviter itd velikim prvim slovom, posto se valjda jos nisu odomacili.

 

za uzi oruzje nigde nista ne pise :(

Link to comment

 

 

jes, ali ovaj je amer, nemačkog porekla.

Ako je rec o Dzonu fon Nojmanu, onda je madjarskog porekla :)

 

A Zeckhauser ako vec nema umlaut, onda nece biti ..hojzer nego ...hauzer, nema tu sta. Ako otkrijes kako se tacno cita s obzirom da je Amerikanac (tj. da li je C ili Z), napisi nam ;)

Link to comment

pise, uzi malo u.

 

za internet malim ne pise da je termin usao u jezik, vec "da u svesti ljudi internet vise nije kompanija".   :lolol:

 

Zanimljivo. Samo kako su utvrdili da je Internet nije kompanija kad nikada nije ni bio kompanija?

Link to comment

internet i Internet označavaju različite stvari.

 

Internet sa velikim "I" je jedan od interneta, tj. Internet je konkretna mreža, konkretan internet(work)

Edited by Velocipede
Link to comment

A Zeckhauser ako vec nema umlaut, onda nece biti ..hojzer nego ...hauzer, nema tu sta. Ako otkrijes kako se tacno cita s obzirom da je Amerikanac (tj. da li je C ili Z), napisi nam ;)

 

+1, izvinte, pritiso poso, ne da mi da vorumasim :(

 

a ako bi bilo po nemački komplet onda Cekhauzer.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...